Колку феминките одат да следат натпревари во живо

Дискусија во 'Спорт' започната од rossonerka, 21 септември 2011.

 1. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.533
  Допаѓања:
  9.548
  Па идам, најчесто ракомет. Било мажи или жени. :)
   
 2. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  4.819
  Пол:
  Женски
  Како помала одев скоро секогаш на ракометни натпревари,и си поминував прекрасно.Си викав си пцуев :) :lol: А и тато ме носеше,и на фудбалски натпревари,ама ми беа досадни,и секогаш уште незавршено прво полувреме му викав ај да си ојме.
  А сега не памтам кога последно сум била на натпревар,или да последно на ракомет бев лани зимата,а најпоследен натпревар годинава есента гледав еден кошаркарски натпревар,и премногу ми беше глупаво :lol:
   
 3. Sarah123

  Sarah123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  18
  па одам на натпревари од време на време, кога има некој појак натпревар.
  сум одела често на кошарка и ракомет, а вчера баш бев на фудбал Вардар - Бате :D
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Искрено, и немам навика многу. Кога сум во Скопје сакам да одам да ги гледам Металург некогаш (ракометниот) и тоа е се‘.
   
 5. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  145
  Не одев многу, може да се каже и воопшто не одев. Си пратев натпревари од дома (која будала сум била) :fubar:
  Ама сега често одам да гледам фудбал. Ја прошетав скоро цела Македонија, како поддршка на дечко ми. Знаете какво е неопишливо чуството на навивате за вашиот тим? А замислите во него да игра и вашиот љубен.. Е тоа е тоа. Најгласна во цела сала! :angel:
  Нема порадосна од мене кога ќе победат, а ептен ми е тешко кога ќе загубат. Кога изгубија еден важен натпревар си се изнаплакав. Ама видов дека и тој плачеше. Посебно е чуството, прекрасно! Викам, пцујам, а судијата скоро секогаш најмногу го јаде :wasntme:

  А од поголем ранг, само еднаш сум била во Bayern, нормално на домашен натпревар со најдобрите. Мислам дека тоа ми беше најдобро потрошениот час и половина во животов.
  :)
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 6. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
  Па секогаш одам кога има кај нас некој натпревар најчесто ракомет :)
   
 7. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  На фудбалески натпревар еднаш и тоа помеѓу Македонија-Ирска ама сега планирам да одам на повеќе нтпревари..:)
   
 8. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  13.170
  Пол:
  Женски
  Леле сезонава, за што побргу да купуваме карти-фудбалска репрезентација, МЗТ-кошарка, Металург- ракомет.Стартниве победи создаваат оптимизам и причина за полни сали.
  Важно е дека македонскиот спорт излегува од летаргијата.

  А за присуство на натпревари - колку што овозможуваат нашите плати.
  Октомври резервиран за Македонија-Хрватска (фудбал).
   
 9. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  Гледам на тв и Баерн и Вардар кога ќе даваат утакмица не пропуштам,ама бидејќи немам шанса да одам Баерн да ги гледам ;( одам Вардар си ги гледам. :)
   
 10. bliznacka

  bliznacka Нов член

  Се зачлени на:
  2 април 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  37
  Како мала бев редовна... :) убави времиња...кога немаш обврски.
  Сега од 2008 година не сум отишла на ракометен, а негде година дена на фудбалски. Тоа е. Ќе се поправам, ама брзо ми оди времето некако.
   
 11. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  Секогаш кога игра МЗТ одам на утакмица ниту една немам пропуштено
   
  На Petunia-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  314
  И јас многу сакам да гледам натпревари во живо.

  Од ракомет бев на првенството во Ниш, а кога игравме лани во јуни против Австрија бев во Виена, бидејќи се поклопи да сме таму на шетање кога беше натпреварот.

  На европското сега што ќе е во Словенија ќе одам со татко ми, а и со татко ми одам на фудбалски натпревари. Ги имам сите можни утакмици гледано зошто и ме интересира. :)
   
 13. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Одам понекогаш, но најчесто гледам на телевизија. Не знам зошто.
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.684
  Допаѓања:
  49.951
  Пол:
  Женски
  Имам одено само на фудбалски натпревари и тоа последен пат бев пред 9-10 години :D
   
 15. Modernistka

  Modernistka Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2018
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Redovno odam koga kje ima natprevar rakomet