Колку часа после односите можам да знам дека сум бремена ..?

Дискусија во 'Канта' започната од SlatkoMe4e, 29 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SlatkoMe4e

  SlatkoMe4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
 2. SlatkoMe4e

  SlatkoMe4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  ќе ми одговорите??
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.615
  Допаѓања:
  73.643
  Пол:
  Женски
  Нема шанси по неколку часа да дознаеш дали си бремена или не :|
  ке чекаш да видиш дали ти касни, ако ти касни ке направиш тест и ке знаеш
   
 4. SlatkoMe4e

  SlatkoMe4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  а шо ако пример треба да ми дојди за два дена а јас сум имала односи пред да ми дојди ????
   
 5. SlatkoMe4e

  SlatkoMe4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Ме разбираш какоти кажувам....?????
   
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.778
  Пол:
  Женски
  За саат и пол накај два. |(
  Сериозна си?
  Кога си имала секс?
  И да, може да ти дојде и пред да се оплоди јајце клетката, а и ако се оплоди може да добиеш. Не значи дека веднаш ќе се оплоди јајце клетката, може да биде веднаш, може за саат два, три, :lol: , спермата е активна уште неколку дена.
  Ќе си купиш тест за бременост и ќе си провериш и утре и задутре и откако ќе ти помине менструалниот циклус.
  И нареден пат да си мислиш на време, да не испадне-шо мислеше, шо мислеше кад се онадеше.
   
 7. SlatkoMe4e

  SlatkoMe4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Фала...вака денеска имав односи а отприлика до 4ти треба да ми дојди....
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.615
  Допаѓања:
  73.643
  Пол:
  Женски
  па ке чекаш до 4-ти ако не ти дојде прави тест и ке знаеш :)
   
 9. SlatkoMe4e

  SlatkoMe4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Фала...многу баш ми помогна....:*...!!!
   
 10. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Ти девојче се зезаш? Ај сега вака на чичко гугл на англиски постај му го прашањето и читај, ама да имаше прст гугл ќе ти мавнеше заушка сега..
   
 11. DiPi

  DiPi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  29
  ццц што е со прашањава :o
   
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.778
  Пол:
  Женски
  Па нели треба да ти дојде за два дена, така кажа, ај сега изброј до 4-ти февруари колку дена има? Не дека е некој факт, ама математикава твоја ми падна во очи.
  И која беше во претходниот живот, наташа, глувче, мадам стефи, можеби екс триксон? хмм... |(
  А дечково сврши во тебе или не? :lol: Тоа е битно во пресметката на часовите, да го внесеме и тој фактор икс во равенката.
   
  На DiPi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  157
  Дури и да не свршил во тебе, пак постои можност, иако мала, но постои, да си бремена, а то е од предсемената течност, каде може да се најде и некој сперматозоид. Дури има и случаеви што забремениле при сексуален однос за време на менструалниот циклус. Дури има и ретки случаеви, и покрај тоа што имаат циклус, да се бремени. Така да, додека не направиш тест, не можеш да знаеш. А најсигурно е кога тестот го правиш 2 недели по сексуалниот однос.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.