Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  109
  3 пати неделно аеробик, плус чат пат ролери, и вежбање и дома, кога имам време и енергија, особено викенди :)).
   
 2. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  Многу често..Сабајле теретана,вечер тренинг(тренирам ракомет) и се така,едно 5 години.
  Убаво се чувствувам после секој тренинг,лесна,лебдам :D
  Меѓутоа имам некои вишок килограми,па богами доста треба да симнам.Претходно не се замарав,ама сега ми стана голем проблем.Вежбам,вежбам,имам маса,цврста сум,многу ми е тешко да ослабам,не јадам леб,пржено,не пијам газирани сокови,благо јадам,ама многу малце..Резултати штознам,цело време константна тежина или пак вагата не ми е точна :D
  Ајде помош,пиете ли нешто како она оцет вода,не знам уште што,ми треба нешто такво,а не сакам апчиња :worried:
   
 3. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  319
  Пол:
  Женски
  штом вежбаш не е проблем да ослабнеш но внимание во исхраната ти треба голема,никкаов оцет ни вода ни лимон не помагаат овошје и зеленчук мн месо риба мн малку јаглехидрати и неможе да не ослабнеш....поздрав
   
 4. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  Јадам 2 пати на ден,сабајле млеко и овесни снегулки,после теретана варен стек или туна,риба обавезно со салата и толку.и после пак ми се јаде,е тогаш јадам некои соленки,смоки,такви глупости и тоа е се.Навечер пак ми се јаде и пак јадам соленки смоки,а ми се случува и цело чоколадо да изедам...многу лоша навика. а јас па мислам дека со тие смоки или со тоа 1 чоколадо нема ништо да се деси,нема да ми се фати,поради тоа што претерано вежбам,трошам,ама очигледно има тука некој проблем.. :(
   
 5. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  109
  Кажи им на твоите да не купуваат тоа, или да ги кријат од тебе.
  Јади моркови, праски, јагоди или тоа ти што сакаш од овошје/зеленчук кога ќе ти се пријаде. Исто и бадеми знам дека убиваат глад. Или оди измиј заби и нема да ти се јаде така многу, и ова сум го чула, не сум го пробала.
  Но некогаш дај си оддишка, но не цело чоколадо, или смоки, еве пола, но тоа нека биде ретко, еднаш неделно.

  Така мислам јас. Се надевам помогнав.
   
 6. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  2
  a znaete nekoj linkovi od net da mi pokazete pa i jas da pocnam :)
   
 7. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Вежбам често, скоро секој ден по саат и половина последниве 5 месеци. Пилатесот ми стана навика, чудно ми е кога некој ден ќе ги изоставам вежбите.
  Препорачувам пилатес и за намалување на вишок килограми, и за затегнување на целото тело. :)
   
 8. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Па вежбав порано.Одбојка,ролање,пешачење многуу...Сеа ИЧ.Затоа ко прасе сум си. :wasntme:
  Ама од понеделник планирам-трчање на кеј и ролање. :D
   
 9. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  694
  Секој ден фитнес и плус диета,минус 10 килограми :P
   
 10. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  до пред една година, трчав по 5-7 километри 5 пати во неделата (тоа темпо го одржував 5-6 години)
  потоа на факултет ваму таму и сега само 3 пати неделно по саат, саат и пол на фитнес.. ама не е тоа тоа само трчање признавам од искуство :y:
   
 11. libra5

  libra5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  хахаха се пронајдов :D исто и јас само што трчам насабајле по 30 мин а навечер саат време, не јадам леб, благо многу малку и никако да ослабнам. :devil:
   
 12. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  150
  Секој ден вежбам,најчесто пилатес.А кога е потопло и џогирам. :)
   
 13. aquafortune

  aquafortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  23
  Секој ден,не ми поминува денот без вежбање,кога е потопло трчам...Кај мене има резултати,за 3 месеци ослабнав 10 килограми 8) .Одбегнував само вечера и бел леб,сега ниту тоа,си јадам најнормално... :)
   
 14. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  Па сега брзо почнав по три пати неделно на фитнес,а кога не сум на фитнес дома вежбам.Избегнувам да јадам на вечер,и леб и благо али потешко оди :(
   
 15. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  150
  Секој ден по пола саат најмалце :)
   
 16. Anggie

  Anggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  34
  летно време сум мин. 2 часа на ролерките и обавензно пред спиење правам стомачни... а зимно време ми остануе само пешачењето :)
   
 17. Marence.D

  Marence.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  Понеделник, среда и петок, одам на аеробик. Лани одев, летово имаше пауза, и во септември повторно почнав. Едвај дочекав :D
   
 18. vesna31

  vesna31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  9
  Секој ден по пола саат на орбитрек и супер се чуствувам !!
   
 19. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  115
  Пред две и пол недели почнав да одам на фитнес после подолга пауза за да си го зацврстам телото, омилени ми се вежбите со тегови бидејќи пробувам да ги истакнам мускулите на рацете. Одам до 5 пати неделно, пијам витамини(ц, магнезиум, калциум и сл), сега си купив зелен чај и пробувам што поздраво да се хранам, за да избалансирам со нездравиот живот(алкохол и цигари).
   
 20. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  108
  Во домашни услови вежбам најмалку 5-6 пати во неделата.Тоа се минимални вежби колку да го истегнам телото, да останам во форма, да ја задржам кондицијата. Иако не се вежбите напорни, сепак многу добро се чувствувам потоа.
  НЕ обожавам фитнес, аеробик центри. Сакам кога вежбам сама, кога се опуштам. Го правам тоа со задоволство, без мака...