Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

1. seksi

seksi Истакнат член

Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    102
    3 пати неделно аеробик, плус чат пат ролери, и вежбање и дома, кога имам време и енергија, особено викенди :)).

2. ElenI777

ElenI777 Истакнат член

Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    125
    Многу често..Сабајле теретана,вечер тренинг(тренирам ракомет) и се така,едно 5 години.
    Убаво се чувствувам после секој тренинг,лесна,лебдам :D
    Меѓутоа имам некои вишок килограми,па богами доста треба да симнам.Претходно не се замарав,ама сега ми стана голем проблем.Вежбам,вежбам,имам маса,цврста сум,многу ми е тешко да ослабам,не јадам леб,пржено,не пијам газирани сокови,благо јадам,ама многу малце..Резултати штознам,цело време константна тежина или пак вагата не ми е точна :D
    Ајде помош,пиете ли нешто како она оцет вода,не знам уште што,ми треба нешто такво,а не сакам апчиња :worried:

3. lylaby

lylaby Популарен член

Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    595
    Допаѓања:
    187
    штом вежбаш не е проблем да ослабнеш но внимание во исхраната ти треба голема,никкаов оцет ни вода ни лимон не помагаат овошје и зеленчук мн месо риба мн малку јаглехидрати и неможе да не ослабнеш....поздрав

4. ElenI777

ElenI777 Истакнат член

Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    125
    Јадам 2 пати на ден,сабајле млеко и овесни снегулки,после теретана варен стек или туна,риба обавезно со салата и толку.и после пак ми се јаде,е тогаш јадам некои соленки,смоки,такви глупости и тоа е се.Навечер пак ми се јаде и пак јадам соленки смоки,а ми се случува и цело чоколадо да изедам...многу лоша навика. а јас па мислам дека со тие смоки или со тоа 1 чоколадо нема ништо да се деси,нема да ми се фати,поради тоа што претерано вежбам,трошам,ама очигледно има тука некој проблем.. :(

5. seksi

seksi Истакнат член

Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    102
    Кажи им на твоите да не купуваат тоа, или да ги кријат од тебе.
    Јади моркови, праски, јагоди или тоа ти што сакаш од овошје/зеленчук кога ќе ти се пријаде. Исто и бадеми знам дека убиваат глад. Или оди измиј заби и нема да ти се јаде така многу, и ова сум го чула, не сум го пробала.
    Но некогаш дај си оддишка, но не цело чоколадо, или смоки, еве пола, но тоа нека биде ретко, еднаш неделно.

Така мислам јас. Се надевам помогнав.

6. zumbul

zumbul Истакнат член

Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    1
    a znaete nekoj linkovi od net da mi pokazete pa i jas da pocnam :)

7. skygirl

skygirl Истакнат член

Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    152
    Вежбам често, скоро секој ден по саат и половина последниве 5 месеци. Пилатесот ми стана навика, чудно ми е кога некој ден ќе ги изоставам вежбите.
    Препорачувам пилатес и за намалување на вишок килограми, и за затегнување на целото тело. :)

8. Rozich

Rozich Популарен член

Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.183
    Допаѓања:
    1.007
    Па вежбав порано.Одбојка,ролање,пешачење многуу...Сеа ИЧ.Затоа ко прасе сум си. :wasntme:
    Ама од понеделник планирам-трчање на кеј и ролање. :D

9. yawn

yawn Истакнат член

Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    691
    Секој ден фитнес и плус диета,минус 10 килограми :P

10. Lina24

Lina24 Истакнат член

Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    435
    до пред една година, трчав по 5-7 километри 5 пати во неделата (тоа темпо го одржував 5-6 години)
    потоа на факултет ваму таму и сега само 3 пати неделно по саат, саат и пол на фитнес.. ама не е тоа тоа само трчање признавам од искуство :y:

11. libra5

libra5 Истакнат член

Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    хахаха се пронајдов :D исто и јас само што трчам насабајле по 30 мин а навечер саат време, не јадам леб, благо многу малку и никако да ослабнам. :devil:

12. violinistka

violinistka Истакнат член

Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    148
    Секој ден вежбам,најчесто пилатес.А кога е потопло и џогирам. :)

13. aquafortune

aquafortune Истакнат член

Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    23
    Секој ден,не ми поминува денот без вежбање,кога е потопло трчам...Кај мене има резултати,за 3 месеци ослабнав 10 килограми 8) .Одбегнував само вечера и бел леб,сега ниту тоа,си јадам најнормално... :)

14. kristii

kristii Популарен член

Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    1.596
    Па сега брзо почнав по три пати неделно на фитнес,а кога не сум на фитнес дома вежбам.Избегнувам да јадам на вечер,и леб и благо али потешко оди :(

15. violinistka

violinistka Истакнат член

Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    148
    Секој ден по пола саат најмалце :)

16. Anggie

Anggie Истакнат член

Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    34
    летно време сум мин. 2 часа на ролерките и обавензно пред спиење правам стомачни... а зимно време ми остануе само пешачењето :)

17. Marence.D

Marence.D Истакнат член

Се зачлени на:
    15 август 2010
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    16
    Понеделник, среда и петок, одам на аеробик. Лани одев, летово имаше пауза, и во септември повторно почнав. Едвај дочекав :D

18. vesna31

vesna31 Истакнат член

Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    9
    Секој ден по пола саат на орбитрек и супер се чуствувам !!

19. Night.Star

Night.Star Истакнат член

Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    114
    Пред две и пол недели почнав да одам на фитнес после подолга пауза за да си го зацврстам телото, омилени ми се вежбите со тегови бидејќи пробувам да ги истакнам мускулите на рацете. Одам до 5 пати неделно, пијам витамини(ц, магнезиум, калциум и сл), сега си купив зелен чај и пробувам што поздраво да се хранам, за да избалансирам со нездравиот живот(алкохол и цигари).

20. didija

didija Истакнат член

Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    102
    Во домашни услови вежбам најмалку 5-6 пати во неделата.Тоа се минимални вежби колку да го истегнам телото, да останам во форма, да ја задржам кондицијата. Иако не се вежбите напорни, сепак многу добро се чувствувам потоа.
    НЕ обожавам фитнес, аеробик центри. Сакам кога вежбам сама, кога се опуштам. Го правам тоа со задоволство, без мака...