Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  9.087
  Пол:
  Женски
  6 пати неделно, петок одмор :D
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  473
  2 или 3 пати неделно, зависи од обврските..
   
 3. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  Само што започнав вежбам секој ден по 35 минути. :)
   
 4. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Преку ден.
   
 5. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Порано вежбав многу ама од нова година како си се уљенив и си глеам да не се поправам или или или... Порано коа вежбав , вежбав секој ден и резултатите беа зачудувачки и сеа ке почнам ама од јуни таму затоашто во август може на одмор ке идам 8)
   
 6. Девојката

  Девојката Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Секој ден вежбам и нема да се откажам :D:D
   
 7. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  5 пати неделно одам на аеробик,а сабота или недела трчам.
   
 8. DesertGirl

  DesertGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  4 пати неделно левел 2 од passion4proffesion.net
  најдобрии за домашно вежбање
   
 9. maca.21

  maca.21 Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Секој ден вежбам, некогаш во недела правам одмор инаку во зависност од временските услови ако не е многу ладно или да врни еден ден вежбам,наредниот трчам и пешачам итн...
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 10. berrybush

  berrybush Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2015
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Машки
  Секој ден од неделата трчам на кеј :o:
   
  На Vilince му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Barbieeeeeee

  Barbieeeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Секој ден и баш ми е убаво а и секако има многу видливи резултати :clap:
   
 12. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  24.650
  Пол:
  Женски
  Sekoj vtor/tret den odam na fitnes vo Plaza,a sega so drugarka mi paralelno pocnavme i na bazen vo Boris Trajkovski.Odlicen e bazenot,samo problemot e sto popladne ima ogromni guzvi poradi grupite so treneri,no sepak se naoga mesto.
  Koga ima periodi da nemam vreme da otidam,vezbam doma na pilates topka.:muscle::)
   
 13. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.727
  Пол:
  Машки
  Три пати неделно во Сала обавезно и плус меѓу денови на кеј и Водно, кога има време и желба за тоа. :)
   
 14. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  5.794
  Пол:
  Машки
  Секој ден, пауза правам само тогаш кога чувствувам дека ми треба одмор.
   
 15. sheis

  sheis Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  6 пати неделно или некогаш 5. 3 пати обавезно пилатес а другите денови кардио :) само сакам да ве прашам незнам која колку е информирана... во обем сум ослабена по 3-4 см а во кг ниту едно кило... можно е мускулот да тежи а да имам ослабено во обем? :/ вежбам скоро 9 месеци непрекинато....
   
 16. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.266
  3-4 пати неделно
   
 17. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.721
  Пол:
  Женски
  Пред извесно време почнав повторно да вежбам после подолга пауза.
  Вежбам 20-30 минути секој ден, освен кога обврските не ми го дозволуваат тоа. Навечер пешачам околу половина до еден час, со исклучок за викенд.
   
 18. Lily52

  Lily52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  36
  Практикувам да вежбам секој ден но понекогаш се чувствувам премрза паа прерипнувам по 1-2 дена но сега како што се ближи летото ке вежбам секој ден:sweat:.. инаку веќбам веке 4 месеци мош и повеке и не се обидувам да симнам килограми туку да се затегнам и да да се познават некои стомачни :D
   
 19. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  5.078
  Пол:
  Женски
  секој ден по пола час :)
   
  На sheis му/ѝ се допаѓа ова.
 20. QueenElizabeth

  QueenElizabeth Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  не вежбам :$