Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.536
  Допаѓања:
  2.650
  Пол:
  Машки
  Два дена трчање, два или три дена вежбање со рачни тегови, правење склекови и стомачни. Права атлета.

  Мислам дека сум спремен за на плажа.


  :D
   
 2. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Се трудам тоа да биде секој ден. Па макар и 15минути ако немам време за повеќе или ме болат премногу мускулите. Кога ќе ми текне дека порано играв по 3-4 саати тенис и какви се вежби правев ми се плаче од тага.
   
 3. Mala Hembra

  Mala Hembra Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2015
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  472
  Пол:
  Женски
  Вежбам скоро секој ден .. Некогаш кога имам многу обврски прескокнувам али се трудам по неколку минути барем во денот..
   
 4. Mala Hembra

  Mala Hembra Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2015
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  472
  Пол:
  Женски
  Едно прашање , колку време треба од прилика да постигнам некој видлив резултат , трчам по кеј секој ден по околу еден час со секако намалување на некоја храна , неколку килограми да намалам околу пет и задоволна сум ? :D :)
   
 5. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.211
  Допаѓања:
  24.973
  Пол:
  Женски
  Devojki, preporacajte mi nekoi vezbi za butovite ? Tie mi se malku problematicni.8-|
   
 6. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  Вежбам 6 дена во неделата (сега малку се разболев па сум на пауза, од утре пак планирам да почнувам), а преку лето обично и трчам исто 6 дена во неделата, па сега треба да почнам и со трчање, едно време и велосипед возев-ама никој не сака да возиме а не ми се вози сама, така да ќе си се држам до трчањето :)
   
 7. tockaAa.

  tockaAa. Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2015
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  255
  Пол:
  Женски
  6 дена неделно
  понеделник и среда - пилатес
  вторник четврок и петок -теретана
  и сабота на утро трчам 1 час
   
 8. Petar80

  Petar80 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  44.187
  Пол:
  Машки
  Значи навежбана скрос .
  Биди фит работава
   
 9. tockaAa.

  tockaAa. Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2015
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  255
  Пол:
  Женски
  + земам протеини
  здраво тело здрав дух :muscle:
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Vilince

  Vilince Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Тρчам тρи пати неделно x 12 km. Аκо не ме фати мρза пρавам κлеκнувања (ρеκоρд 100-че), сκлеκови (ρеκоρд 18 одеднаш) и стомачни (овде тепам 500-че во сеρии) . Ама во последно слабо ми теκнува :lol: . Аκо κачување на планина со ρанец се смета κо вежба - богами летово ја пρаκтиκувам сеκој сончев ден :) и најубаво ми е :D
   
 11. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  785
  Пол:
  Женски
  Јас почнав да вежбам 5 пати неделно,по пола саат.
   
 12. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  Откако си купив орбитрек, барем 5-6 дена во неделата вртам на него...
  секој ден правам и стомачни...
  а 3-4 пати неделно кога ќе имам повеќе време и желба вежбам и со тежини :)
   
 13. Annah87

  Annah87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2015
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  709
  Пол:
  Женски
  Овој месец почнав да вежбам секој ден.
   
 14. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  461
  5-6 дена во неделата, вежбам кардио и плус со тежини комбинирам, но 1-2 си оставам за одмор. Во последно време бидејќи си купив лента за трчање кардио си терам за мерак :D
   
 15. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.309
  Пол:
  Женски
  4 пати неделно овај период додека е ладно, а во лето секој ден ..
  Интензивни тренинзи на аеробик и + во лето трчање секој ден.
   
 16. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.958
  Пол:
  Женски
  Немам точно определени денови од неделата за вежбање, туку имам распоред кој го терам веќе некое време - 2 дена вежбање, 1 ден одмор, па пак 2 дена вежбање, па 1 ден одмор. Првиот ден обично вежбам strength вежби за зацврстување, најчесто со тегчиња. Вториот ден секогаш гледам убаво да се испотам, па вежбам кардио, Инсенити, возам точак и слично. Е сега, некогаш се случува заради обврски да вежбам еден ден наместо два, ама па некогаш кога имам време вежбам три дена по ред. Ама во глобала се држам до распоредот, зашто утврдив дека вака најмногу ми одговара. Вака пресметано, испаѓа дека вежбам минимум 4, а максимум 5 дена во неделата.
   
  На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.341
  Допаѓања:
  87.675
  Пол:
  Женски
  Три пати неделно.
   
 18. young.lady

  young.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  6 дена неделно
  3 дена фитнес,3 зумба:muscle:
   
 19. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  906
  3 x HIIT 1 x јога и се чувствувам :muscle:(hollest)(y):music:
   
 20. Perfect7

  Perfect7 Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Секој ден,мора да се слабее за на плажа (hollest):muscle::punch::rock: