Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. SrckastoDevojce

  SrckastoDevojce Активен член

  Се зачлени на:
  15 април 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  Три до четири пати неделно в теретана, некогаш возам точак и дома имам едно справиче за вежбање ама не го користам мнн
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.724
  Пол:
  Машки
  Tajlandski Boks! x3
   
 3. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Skoro sekoj den po polovina chas.
  Tri pati nedelno trcham.
  Treniram i eden sport.
  Vo teretani (ako mozhat taka da se narechat) ne vleguvam, ne gi podnesuvam.
   
  Последна измена: 15 април 2016
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  375
  Пол:
  Женски
 5. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  583
  Пол:
  Женски
  Јас редовно вежбам последниве 4 месеци и освен сега претходнава недела/две, вежбав по најмалку 4 дена неделно а најмногу 6.
   
 6. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.502
  Пол:
  Женски
  3 пати неделно :)
   
  На Mese4ka92 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Baby.boo

  Baby.boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2014
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  3 пати неделно на аеробик и за викенд точак8)
   
 8. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Јaс вежбaм секoј ден пo 45 мин...Имaм интересни вежби скoрo зa целoтo телo...Вежбaњетo е прекрaснo
   
 9. -Cute_Ownership-

  -Cute_Ownership- Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Јас вежбам четири пати неделно по 1 час, правам вежби за целото тело и се чувствувам многу енергично, понекогаш кога сум слободна и пешачам или трчам...
   
 10. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Порано вежбав скоро секој ден, единствено саботата ја прескокнував. Овој последниот месец се трудам да вежбам барем 3 пати неделно малку посериозно, трчам преку ден и плус играм тенис секој ден по 1ипол/2 часа.
  Единствено што правам секој ден се чучеви, правам околу 100 или некогаш помалку, зависи.
  :)
   
  На Priroden и Fitteen им се допаѓа ова.
 11. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  9.193
  Порано вежбав цело време буквално секој ден,не пропуштав ни еден тренинг.Ама како старееме обврските се поголеми и поголеми и се намалува времето за теретани,али сеа си направив добар распоред на времето и почнувам активно секој ден,па со Господ напред и само здравјето да ме служи се надевам дека ке го достигнам она што го сакам :D
   
  На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Fitteen

  Fitteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  718
  Пол:
  Женски
  Имам многу обврски овој период па немам толку време за вежбање ама гледам барем 4-5 пати во неделата ако не друго барем кардио од 30 минути high intensity со вметнато некои вежби за мускулатура. Кога имам повеќе време правам 30 минути од кардиото и минимум 30 минути вежби за мускулатура :nod:
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ЕДНА убавица

  ЕДНА убавица Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  797
  скоро секој ден вежбам дома, не многу интензивно, а и пешачам често
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. elvittta

  elvittta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  6 дена во неделата, 1 одмор.
  Вежбам најчесто кардио, и потоа вежби со тежини и сл.
  Само зависи кој ден за кој дел од телото ми е.
  И понекогаш трчам :)
   
 15. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.625
  Допаѓања:
  35.763
  Пол:
  Машки
  Веќе две недели вежбaм секoј ден. Стoмaчни, грбни, склекoви... Пред тoa вежбaв нa двa-три денa.
   
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.572
  Допаѓања:
  5.281
  Кoгa вежбaте?
  Пред пo јaдење?
  Кoј ден oд денoт?  Јaс кoгa вежбaм глaднa ...oсoбенo стoмaчни ми се лoши три денa... кoгa не сум глaднa мислaм ме зaбoлувa дијaфрaгмaвa,и желудникoт.. a мнoгу сaкaм стoмaчни..
   
 17. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.502
  Пол:
  Женски
  Зависи во кој дел од денот вежбаш. :) Внимавај да не јадеш 3-4 часа пред тренинг.

  Јас кога вежбам утрински не можам да јадам, немам време да ми помине храната. Обично пијам само кафе и топ ми е. Понекогаш после ваков тренинг многу ми се јаде, ама одма саат после тоа си јадам.

  Кога вежбам попладне/навечер внимавам да не јадам ништо едно 3 часа пред тренинг затоа што ми се лоши и ждригам, тешко ми е од храната.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
  5-6 пати неделно, комбинирам теретана и вежбање дома, зашто си имам мои тегови и неодамна земав и друга опрема, па не ми е неопходна толку теретаната. 90% од тренингот ми се состои од кревање тежини, ако не ги бројам загревањето и истегнувањето на крај. Обично вежбам наизменично еден ден горен дел (раце, грб, гради), еден ден нозе, задник, а стомачните го оставам за крај на тренингот, 10-тина минути. Понекогаш имам тренинг и за цело тело, но тоа не е повеќе од еден ден во неделата. И обавезно еден или два дена одмор, многу важна работа! Кардио не вежбам зашто сакам да се поправам и да накачам мускулна маса. И така. :)

  Во врска со јадење пред тренинг, гледам да не е веднаш, на пример 15 минути пред тренинг, ама ако веќе поминал еден саат, не ми претставува проблем. Сум вежбала и на гладно и ок ми било, дури и повеќе енергија како да имам така. :^) Во принцип, вежбам во различно време од денот, според обврските, и флексибилна сум во врска со оброците.
   
  На ToksycznaReakcja и sofijanoka им се допаѓа ова.
 19. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  1.419
  Некогаш 5-6,некогаш сите денови во неделата веќе 4 години.
  Инсенети, Кардио на орбитрек 1 саат сабајле (Тежок отпор) - 1 саат навечер.( Полесен отпор)
  Вежби за затегнување на нозите , листовите, стомачните мускули.
  Практикувам и вежби со тегчиња.
  Јадењето не е некоја посебна филозофија , веган сум.
  Не ви треба посебен режим на исхрана јадете што ви се јаде и од нездрава храна ама не секојдневно.
  Не е потребно да држите строги диети, или пак да се ограничувате да бидете веган или слично ако не ви се допаѓа тој начин на живот.
  Уживајте во храната џвакајте ја подолго и најбитно од се пијте многу вода го забрзува метаболизмот.
   
 20. crazymoon

  crazymoon Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Машки
  6 пати неделно вклучувајќи после секој тренинг во теретана возење велосипед едно 12-13км.