Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  482
  Пол:
  Женски
  Ова ми звучи како Focus T 25? :)
   
 2. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.254
  Пол:
  Женски
  Секој ден,6 дена во неделата по 45 мин-1 час,а еден ден по 30 мин. :)
   
 3. elvittta

  elvittta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  Што е тоа ? Прв пат слушам ^_^
   
 4. Mracna

  Mracna Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  104
 5. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.863
  Допаѓања:
  16.234
  Пол:
  Женски
  секој ден
   
 6. mama31

  mama31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  174
  Браво за тебе, јас скоро ич
   
  На Osamena devojka и Feminka22 им се допаѓа ова.
 7. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  784
  Искрен,секој месец различно.Некој месец вежбам секој ден,друг 3-4 пати неделно,а некој месец па воопшто.:clap: Вежбам околу пола саат,ретко вежбам повеќе од 30-40 минути.Најчесто правам вежби дома од интернет (blogilates,gymra,befit...).
   
  На Antonija1991 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anacid

  Anacid Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  2.423
  Пол:
  Женски
  Вежбам скоро секоја ден , пешачам пред спање а некогаш кога сум исцрпена од оврски си одмарам со:beer:
   
  На homer simson и Dimaja им се допаѓа ова.
 9. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.826
  Допаѓања:
  28.896
  Пол:
  Женски
  :tmi:Воопшто не вежбам
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. aleksandra4444

  aleksandra4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Сега веќе две недели по ред вежбам секој ден...Порано по 1 час сега по два и нема поубаво чуство од кога ќе завршиш,ќе се избањаш и ќе легнеш:angel:
   
  На meganbaby и Petar80 им се допаѓа ова.
 11. Dimaja

  Dimaja Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2017
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Па сестрата кога ќе дојде ми дава мотивација ;)
   
  На Anacid му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Girl-love

  Girl-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  17
  Дали со секојдневно воЗење на велосипедможам да постигнам добри резултати да го оформам задникот и да ги затегнам нозете?
   
 13. meganbaby

  meganbaby Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2017
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Малку кардио секојдневно, тренинг за сила од по 2 часа 6 пати неделно и плус еден ден за одмор, истегнување и медитација.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.273
  standardno
  3-4 pati vo nedelata po 40min.
  Sabota i Nedela obavezno nekoj sport vo priroda.

  Kolku i da e , ne e za moda kolku e vazno za zdravje.
   
  На eliesaab, meganbaby и Petar80 им се допаѓа ова.
 15. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  20.991
  Пол:
  Женски
  Не вежбам но затоа пешачам, секојдневно мора да пропешачам барем по половина час а задолжително еднаш во неделата се искачувам на Водно, од доле па до врвот. Исто така кога имам време возам и велосипед или ролерки на кеј.
   
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.135
  Допаѓања:
  103.519
  Пол:
  Женски
  Секој ден веќе скоро 6 месеци неам пропуштено ниеден ден. И не ми е проблем без одмор пошо најчесто си вежбам само кардио на орбитрекот и не ме заморува :) Сеа ми е криво шо ќе расипам на одмор 10 дена без орбитрек ама си ветив дека ќе вежбам и трчам таму... :lol::lol:
   
  На Animali, teteks, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
 17. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.651
  Допаѓања:
  18.759
  Пол:
  Женски
  Скоро секој ден практикувам да пешачам низ паркот,да свртам некое крукче и потоа да одам на справите на отворено што се до ќумурното(помошното фудбалско игралиште)и потоа да испешачам до Тумбе Кафе па и таму на справите правам вежби како стомачни,склекови,рамена ова она...а дома практикувам разни вежби за грбот,стомакот,задникот...овие работи повеќе ги практикувам на лето оти најубаво ми е тогаш а и сум тука негде тамам да бидам со висината,па нема потреба за слабеење и така луѓенца...
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Секој ден по 30 минути вежбање и три пати неделно трчам, неограничен тајминг.
   
 19. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.236
  Пол:
  Машки
  Секој ден. Се обидувам да ги надминам своите лимити. Се трудам да истрчам 25 круга на стадион, да правам плус 100 склека во серија и теретана ама на периоди, не сум фанатик. Инаку тренирам боречки вештини, ама тоа се само повторување техники, вежбањето го сметам кога се победуваш самиот себе, не друг. :D
   
 20. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  Предложете теретана во Аеродром или Ново Лисиче, со цена до 1000 ден?