Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Машки
  со велосипед не баш задникот но нозете ДА
   
  На marija.maci му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.327
  Пол:
  Женски
  Ич, голема мрза сум. Се си велам ќе почнам, ќе почнам ама само еден ден и толку. А имам огромна потреба за вежбање, имам премногу вишок кг. :@:headbang:
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  702
  Секој ден по саат време.
   
  На marija.maci му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  1.220
  Пол:
  Женски
  Lele ista sum I jas :(
   
 5. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.327
  Пол:
  Женски
  Имам огромен стомак, како 9ти месец да сум бремена.. За вежбање само гледам вежби на ут и толку. Повеќе од 5мин бе можам да издржам...
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  1.220
  Пол:
  Женски
  I jas isto pocnuvam 2 nedeli izdrziv I se otkazav :(
   
 7. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.327
  Пол:
  Женски
  Исти сме изгледа само што јас немам стигнато до 2 недели :D:@:headbang:
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  7.907
  Пол:
  Женски
  Претходното лето вежбав скоро секој ден и тоа турбо на најжешкото, а сега вежбам кога сакам и кога се чувствувам добро за вежбање.
  Поретко трчам, возам велосипед 2-3 пати неделно и пешачам барем петпати по 2 часа. За видеа од јутуб преферирам некои десетминутни или дваесетминутни за стомачи,раце или нозе и задник.
  Кикбокссот има златно место во моето срце и секогаш практикувам видеа на Фитнес Блендер кои траат не повеќе од саат време.
  Открив дека во забрзувањето на метаболизмот многу ми одговара возење велосипед или пак трчање, па сега целам кон почесто правење на двете.
   
 9. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.948
  Допаѓања:
  7.001
  Пол:
  Женски
  6 дена во неделата преку лето, за време на школо ќе видиме. :D
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Освен велосипед што возам друго ништо.
  Секој ден се канам да вежбам и секој ден си велам ај од утре. Немаме спортска навика а животот ни е толку стресен што можеби една од причините е таа.
   
  На Osamena devojka, didisi и Tokyo. им се допаѓа ова.
 11. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  3.913
  Пол:
  Женски
  6 дена обавезно, а во недела само ако имам друштво за тренинг во природа
   
  На hellocity му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  611
  Пол:
  Женски
  3-4 денови неделно
   
 13. ladydy13

  ladydy13 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Секој ден
   
  На Mese4ka92 и Sandybeach им се допаѓа ова.
 14. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  1.220
  Пол:
  Женски
  Ja pocnav vcera sega pred malku vezbam pak posle pak I ke mi stane navika
   
 15. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.419
  Допаѓања:
  20.055
  Пол:
  Женски
  Вежбам 5 дена во неделата.
   
 16. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Планирам да почнам да трчам секој ден по половина час , да правам вежби за нозе и стомачни
   
  На marija.maci му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  702
  Денес почнав повторно со вежбањето. Одреден период паузирав бидејќи не бев дома.
   
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.791
  Секој ден.
  Го вежбам показалецот.... со маусот |(
   
  На dayla, IAmPresident и g8lQQk им се допаѓа ова.
 19. Стефанни27

  Стефанни27 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2019
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  Вежбам секој ден по половина час дома,резулати има и се одлични.:)
  За 3 месеци од пораѓај си ги вратив стомачните,ама дека вежбам откако знам за себе телото ми беше во одлична форма и брзо закрепнав по пораѓајот.:inlove:
  Иначе подобро да извежбате и 15 минути на ден,отколку воопшто!(y)
   
  На Marija 1999, sjdgo и Tina22m им се допаѓа ова.
 20. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.055
  Пол:
  Женски
  Речиси секој ден. Држам под контрола да не ми искочи целулит, инаку неам проблем со килажа.