Форумџика на годината 2020

Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. Marija 1999

  Marija 1999 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2020
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  6 пати во недела
   
  На Badd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  2.844
  Пол:
  Женски
  5 пати неделно.

  Три дена интензивни кардио вежби кои секогаш завршуваат со серии стомачни и задник. Трчам на кеј, дома стомачни и squats.
  Преостанатите два дена комбинирам наизменично вежби за зацврстување на секој дел од телото, вежби со сопствена тежина и вежби со реквизити од по дома.
  Нешто последниве денови форсирам грб, наполнив куфер еден со алишта и it’s dumbbell rows time.
   
  На Badd и marija.maci им се допаѓа ова.
 3. Badd

  Badd Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  5 пати во неделата:)
   
 4. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  14.216
  Пол:
  Женски
  Еднаш за Божиќ, еднаш за Велигден. И за летен Св. Никола.
   
  На MARILENA, Miki_mat3, CocoChannel и 6 други им се допаѓа ова.
 5. Marija 1999

  Marija 1999 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2020
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Дали вежбате за време на менструација?
   
 6. dayla

  dayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  5.336
  Пол:
  Женски
  Да, дури и кога имам болки, можда е некој пласибо ама ми помага да се релаксирам. :)

  На темава, многу ми фали теретана, долго време одев практично бар 5 пати неделно плус секаде возев точак. Од јануари навака сум на домашна верзија, секој ден гледам бар пола саат да вежбам плус во карантинов седнувам на точак бар 3-4 пати неделно, слушалки во уши и возам 2-3 саати без престан. Милина. :sun:
   
  На Marija 1999 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Badd

  Badd Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Да ама не се оптеретвам многу да вежбам:)
   
  На Marija 1999 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  10.617
  Пол:
  Женски
  Секој ден но не премногу долго ниту некој тешки вежби , само што ќе станам започнувам со вежби за истегнување и чучневи ,порано правев по 100 ама сега некако ме мрзи ..
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  8.822
  Пол:
  Женски
  Вежбам секој ден кога вежбам од дома. Кога имам менструација јас паузирам ден-два дека ми тече менструацијава ова повеќе кога сум загреана. Затоа и не трчам тогаш надвор кога планирам да трчам.
  Кога одам во теретана вежбам 4 пати неделно дека таму повеќе вежбам на справи.
   
  На Marija 1999 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  3.603
  Пол:
  Женски
  4-5 пати неделно.
   
 11. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  3.316
  Пол:
  Женски
  Вежбам секој ден иако теретаната ја напуштив пред извесен период.... не одмарам и нема некоја разлика....често сум со некаква болка во мускулите но се исплати кога ќе се видам во огледалото :inlove:
   
  На najjacha му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  27.322
  Пол:
  Женски
  Секој ден наизменично вежби и лента за трчање,плус од денес во комбинација со план за исхрана.
  Да видам дали ќе има некоја промена.