1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. MeLL

  MeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  85
  вежбам 6 пати во неделата. еден ден правам вежби за рацете и стомачните мускули друг ден за нозете и задникот. се чубствувам супер после вежбите ги правам дома сама со музика се релаксирам :D би сакала да одам во фитнес центар но немам услови за тоа во мојот град за жал :worried:
   
 2. kuchka

  kuchka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  :) Јас се пронајдов во посленото танцот ;) го обожавам оној брз ритам на играње а со тоа добивам и многу повеќе :) побрз метаболизам вита става и брзо движење на телото немам време за вежбање а и зошто би вежбала кога со танцот се добива подобри резултати побрз метаболизам,губење килограми, зацврстување на секој дел од телото и најглавното забава) ;) пробајте
   
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.881
  Допаѓања:
  55.719
  Пол:
  Женски
  Вежбам јога најмалку два пати неделно, но се трудам да вежбам секој ден, барем по малку.
  Си поставив пред себе цел да не испуштам ниту еден ден, тоа почнува од денес.
   
 4. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  223
  Пред да го купам Орбитрејкот бев убедена дека ке вежам секој ден,меѓутоа кога го купив тоа траеше па една година.Сега се помалку вежбам,меѓутоа вежбањето е доста важно.
   
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.938
  Пол:
  Женски
  секој ден правам стомачни и 3 пати во неделата одам во теретана значи овежбам редовно тоа многу ми е битно и ми претставува задоволство :) со тек на време све станува навика...но оваа навика е доста корисна
   
 6. Supergirl145

  Supergirl145 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Вежбам секој ден ... трчам , стомачни , склекови .. се тоа во теретана! Играм кошарка истотака. Спортувајте луѓе! Ќе бидете поздрави и ке се чувствувате убаво и полни со енергија!! :)
   
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  634
  Јас вежбам само додека не си истегнам мускул,не ме заболат стомачните,или ако не си направам некој по мал проблем одма после тоа престанувам...... :$
   
 8. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Пробај да јадеш повеќе пати на ден ама по помалку. Правилното расподелување на храната е на повеќе порции затоа што така помалку ќе јадеш ако ќе изгледа повеќе. На телото му требаат повеќе од две порции на ден. Исто така пиј вода пред и после секој оброк. Тоа помага многу бидејќи водата пред оброкот малку ќе те засити, а водата после оброкот ќе го забрза метаболизмот. :)

  Инаку јас не вежбам многу но има кондиција. Секако сега имаме два часа физичко и тоа ми помага да ци ја одржам кондицијата бидејќи многу трчаме. Инаку понекогаш вежби за растегнување иако треба да си ја подобрам еластичноста малку. А за килограми имам многу брз метаболизам и тешко ми е да се поправам. Секогаш сум претерано слаба ама што да правиш. :) Инаку имам голем апетит и многу јадам.
   
 9. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.109
  Допаѓања:
  15.523
  Пол:
  Женски
  Зависи расположение, дома на орбитрек 4-5 пати неделно некогаш и повеќе :) , а некогаш и помалку :( . И плус одам во фолклорно друштво :lol:
   
 10. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.372
  Допаѓања:
  42.135
  Пол:
  Женски
  Ми беше доволно само 3 пати неделно на аеробик, но во последно време гледам дека сум со вишок на енергија изгледа ззашто набив добра кондиција. Летото и трчав на кеј во деновите кога не одев на тренинг, но сега како залади, одвратно ми е времево, мрзам ладно време за трчање, така да воопшто не одам на кеј. Мора да смислам нешто друго...
   
 11. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Зависи колку ќе сум одморена тој ден. Порано знам одев секој ден, а сега неможам 3 пати неделно да се натерам да идам. :$
   
 12. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Каква мрза ме има фатено, не сум вежбала Бог знае од кога! Работа, дома, зима, ладно и некако си потонав во зимски сон...

  Ама морам да се активирам!

  Девојки помагајте, дајте нешто за мотивација за вежбање, вака не иде!
   
 13. hiena.epa.sto

  hiena.epa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  4 пати неделно. Класични вежби за загреванје ,скокање на јаже плус тренинзите :)
   
 14. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.219
  Допаѓања:
  5.739
  Јас и онака не вежбам хихи :$ а и сега со зимава, почна зимски сон да ме фаќа, мрза невидена сум. сите поспани сме овој период ама ја решив да се активирам од сеа и барам баш некои клубови за бокс - нешто што од неодамна почна ептен да ме привлекува и ми стана најголема желба, па женски ако имате некој предлог кажете :)
   
 15. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  oдам 3 пати неделно на пилатес
   
 16. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Последниве два месеци воопшто не вежбам, ама од ДЕНЕС почнувам, (не од утре :D ), секој ден барем по 45 минутки или така нешто. Ќе вежбам аеробик и некои вежбички во домашни услови, а планирам и да си купам орбитрек деновиве.
   
 17. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  А шо беше тоа спорт? Се мачка на леб??? Не, сериозно, цел живот сум се занимавала со спорт и сум била доста успешна во тоа, ама во последно време се занимавам со правење ич ништо. Мускуливе ми се закржлавени и ми е страв дека мускулниве влакненца ќе ми се скинат само ако помислам да измијам некој тањир или не дај Боже да испеглам нешто. Страшно! Пред некое време се решив да правам барем стомачни вежби. Направив 20 и после тоа цела една недела не можев да се смеам. Ц ц ц ц, си го читам постов и сфаќам дека итно морам да поработам на случајов. :?:
   
 18. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  4.365
 19. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.356
  два пати неделно само на зумба сега а некогаш и по еднаш доколку имам работа во тој период кога треба да одам на зумба. недоволно но за почеток ок е :D
   
 20. jasic

  jasic Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  8
  4-пати неделно на зумба, ако не одам ко болна сум, тоа и ми помогна да се вратам во форма по породувањето
  поз