1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

  1. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    вежбам 6 пати во неделата. еден ден правам вежби за рацете и стомачните мускули друг ден за нозете и задникот. се чубствувам супер после вежбите ги правам дома сама со музика се релаксирам :D би сакала да одам во фитнес центар но немам услови за тоа во мојот град за жал :worried:
     
  2. kuchka

    kuchka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    13
    :) Јас се пронајдов во посленото танцот ;) го обожавам оној брз ритам на играње а со тоа добивам и многу повеќе :) побрз метаболизам вита става и брзо движење на телото немам време за вежбање а и зошто би вежбала кога со танцот се добива подобри резултати побрз метаболизам,губење килограми, зацврстување на секој дел од телото и најглавното забава) ;) пробајте
     
  3. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Вежбам јога најмалку два пати неделно, но се трудам да вежбам секој ден, барем по малку.
    Си поставив пред себе цел да не испуштам ниту еден ден, тоа почнува од денес.
     
  4. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Пред да го купам Орбитрејкот бев убедена дека ке вежам секој ден,меѓутоа кога го купив тоа траеше па една година.Сега се помалку вежбам,меѓутоа вежбањето е доста важно.
     
  5. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    секој ден правам стомачни и 3 пати во неделата одам во теретана значи овежбам редовно тоа многу ми е битно и ми претставува задоволство :) со тек на време све станува навика...но оваа навика е доста корисна
     
  6. Supergirl145

    Supergirl145 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Вежбам секој ден ... трчам , стомачни , склекови .. се тоа во теретана! Играм кошарка истотака. Спортувајте луѓе! Ќе бидете поздрави и ке се чувствувате убаво и полни со енергија!! :)
     
  7. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Јас вежбам само додека не си истегнам мускул,не ме заболат стомачните,или ако не си направам некој по мал проблем одма после тоа престанувам...... :$
     
  8. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Пробај да јадеш повеќе пати на ден ама по помалку. Правилното расподелување на храната е на повеќе порции затоа што така помалку ќе јадеш ако ќе изгледа повеќе. На телото му требаат повеќе од две порции на ден. Исто така пиј вода пред и после секој оброк. Тоа помага многу бидејќи водата пред оброкот малку ќе те засити, а водата после оброкот ќе го забрза метаболизмот. :)

    Инаку јас не вежбам многу но има кондиција. Секако сега имаме два часа физичко и тоа ми помага да ци ја одржам кондицијата бидејќи многу трчаме. Инаку понекогаш вежби за растегнување иако треба да си ја подобрам еластичноста малку. А за килограми имам многу брз метаболизам и тешко ми е да се поправам. Секогаш сум претерано слаба ама што да правиш. :) Инаку имам голем апетит и многу јадам.
     
  9. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    20.449
    Пол:
    Женски
    Зависи расположение, дома на орбитрек 4-5 пати неделно некогаш и повеќе :) , а некогаш и помалку :( . И плус одам во фолклорно друштво :lol:
     
  10. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Ми беше доволно само 3 пати неделно на аеробик, но во последно време гледам дека сум со вишок на енергија изгледа ззашто набив добра кондиција. Летото и трчав на кеј во деновите кога не одев на тренинг, но сега како залади, одвратно ми е времево, мрзам ладно време за трчање, така да воопшто не одам на кеј. Мора да смислам нешто друго...
     
  11. bile991

    bile991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    10
    Зависи колку ќе сум одморена тој ден. Порано знам одев секој ден, а сега неможам 3 пати неделно да се натерам да идам. :$
     
  12. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Каква мрза ме има фатено, не сум вежбала Бог знае од кога! Работа, дома, зима, ладно и некако си потонав во зимски сон...

    Ама морам да се активирам!

    Девојки помагајте, дајте нешто за мотивација за вежбање, вака не иде!
     
  13. hiena.epa.sto

    hiena.epa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    5
    4 пати неделно. Класични вежби за загреванје ,скокање на јаже плус тренинзите :)
     
  14. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Јас и онака не вежбам хихи :$ а и сега со зимава, почна зимски сон да ме фаќа, мрза невидена сум. сите поспани сме овој период ама ја решив да се активирам од сеа и барам баш некои клубови за бокс - нешто што од неодамна почна ептен да ме привлекува и ми стана најголема желба, па женски ако имате некој предлог кажете :)
     
  15. agi

    agi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    oдам 3 пати неделно на пилатес
     
  16. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Последниве два месеци воопшто не вежбам, ама од ДЕНЕС почнувам, (не од утре :D ), секој ден барем по 45 минутки или така нешто. Ќе вежбам аеробик и некои вежбички во домашни услови, а планирам и да си купам орбитрек деновиве.
     
  17. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    А шо беше тоа спорт? Се мачка на леб??? Не, сериозно, цел живот сум се занимавала со спорт и сум била доста успешна во тоа, ама во последно време се занимавам со правење ич ништо. Мускуливе ми се закржлавени и ми е страв дека мускулниве влакненца ќе ми се скинат само ако помислам да измијам некој тањир или не дај Боже да испеглам нешто. Страшно! Пред некое време се решив да правам барем стомачни вежби. Направив 20 и после тоа цела една недела не можев да се смеам. Ц ц ц ц, си го читам постов и сфаќам дека итно морам да поработам на случајов. :?:
     
  18. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
  19. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    два пати неделно само на зумба сега а некогаш и по еднаш доколку имам работа во тој период кога треба да одам на зумба. недоволно но за почеток ок е :D
     
  20. jasic

    jasic Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    4-пати неделно на зумба, ако не одам ко болна сум, тоа и ми помогна да се вратам во форма по породувањето
    поз