Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Еве денес почнав со вежби за зацврстување кои ги наоѓам на ЈуТјуб. Не барам ништо стрикно, туку било што кое ќе ме држи активна. И тоа секој ден. Секојдневната активност е многу важна. До лани ја имав во склоп на училишната програма (а се бунев :D ) и немав потреба да вежбам дома. Но годинава... :| Затоа морам да се самоиницирам.
   
 2. Unknown69

  Unknown69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Вежбам 7 пати неделно :)
  3 дена боречка вештина, 2-3 дена теретана, пешачење, трчање, скокање на јаже наутро
   
 3. Unknown69

  Unknown69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  1. Теретана да идеш после 18.00h, и ако сакаш да ослабнеш прави кардио вежби не дигај тегови
  2. Исхрана : Консултирај се со Бобан Ѓороски, а тоа можеш да го сториш на следниов линк (регистрирај се и во форумот ке се снајдеш): http://www.herkules.com.mk/ ќе ти даде соодветен режим на исхрана и сооддветни вежби за твојата цел
  Поздрав
   
 4. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.625
  Вежбам 2-3 неделно, главно вежби за нозе и за задникот од фемина. Не значи дека ако не си дебела дека имаш супер тело, мора многу често да работиш за затегнување на твоето тело. Јас отсекогаш сум сакала добри, заоблени бутови, на мене ми е таква конструкцијата, имам тенка половина, мали гради и широки колкови. Мора да вежбам за да ги одржувам.
   
 5. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  јас вежбам often на сабајле:$
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Во овој зимски период ретко вежбам :tmi:

  Најчесто орбитрејкот си го користам како закачалка и така ќе биде се до пролет, сега само си хибернирам и си се топлам на ладново, немам ич мерак да вртам на справава :)
   
 7. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.363
  Уште малку па ич :D

  Е што да правам. Не е дека не сакам. Немам време :tmi: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: (лажам така по малку)

  Ама најдобра другарка ми е мрзата. :devil:

  Ај од утре ке почнам :D
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.530
  Ментална гимнастика правам секој ден, фала на прашањето.
  Летоска вежбав 5 пати во денот.
  Сега би била среќна со 5 пати во месецот.
  (не се ни толку).
  Се срамам. :|
   
 9. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Од три до пет пати неделно и тоа во теретана. Останам ли дома ма нема жива сила што ќе ме натера да вежбам :tmi: Вежбам претежно за зајакнување со тегови и справи, некогаш и кардио, ама не сакам да ослабам повеќе од ова,висока сум 172 со 54 кг сега па кардиото го избегнувам. Мене пак тешко ми оди зајакнувањето, слабеењето некако полесно го истуркав.. :?:
   
 10. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.113
  Пол:
  Женски
  само што завршив и се чувствувам одлично
  Ова ми требаше!!!!!!!!
  Малце се закоравив дома, па нормално кога носам 2 пара хулахопки, боди, дебели тренерки и цела зимска опрема и кога се погледнав во огледало ме фати шок
  одма барам вежби на youtube

  не, се шалам, не забегав до толку ама малку да се запушти човек и одма се познава
  отсега вежбам редовно, чесен збор ;)
   
 11. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  908
  Јас вежбам кога имам време ама затоа нон стоп пешачам. Како викаат во здраво тело здрав дух. Па затоа драги мои феминки вежбајте ама повеќе со партнерот и тоа е еден вид спорт, само не набивајте километража.
   
 12. sun-flower

  sun-flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  7
  Вежбам секој ден.
  Стомачни, грбни, истегнување и на орбитрек.
  Одам на пилатес и пред еден месец престанав со кик-боксинг. :)
   
 13. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.689
  Ауууууууууу многу често, секој ден кога станам од спиење правам по една серија од по една стомачна вежба :rofl:
  се шалам, бременко сум и не смеам да се оптеретувам многу, така да и не вежбам воопшто последниве месеци.
   
 14. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  113
  sun-flower а каде одеше на кик бокс? добро е тоа? и јас сакам да се запишам, али незнам на друго место освен во Магнус... а иначе вежбам скоро 4,5 пати неделно пилатес и многу ми е супер :)
   
 15. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  Еве веќе една недела интензивно вежбам.
  Што желба ми се појави кој ме знае. Пу пу, да не се урочам, да си продолжам така :$
   
 16. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  9.295
  Јас секој ден. Секое утро аеробик, тае бо 5 пати во неделата, а останатите 2 дена pump it up. И пролет, лето, секогаш коа времето ми дозволува возам ролери на кеј. Летото пливав секој ден и тоа ми е најпрекрасно, ама нема веќе :)
   
 17. EMILI80

  EMILI80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Jas pocnav da vezbam TAEBO pred eden mesec,i gi vezbam 7 pati vo nedelata,vezbite se tolku fenomenalni sto za eden mesec skoro seto salo sto go imav mi se pretvori vo muskuli. koj saka neka proba (nema da zazali)
  [mod-kirilica:1jvvnbng][/mod-kirilica:1jvvnbng]
   
 18. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  Денес почнав овие да ги правам, и ако ви се верува, стигнав до половина од вежбите и нозете ми се вкочанија. Сигурно се ефикасни ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=0jmRQlH1gfk
   
 19. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Воопшто не вежбам. Ај барем пешачам многу :D
   
 20. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Во последно време воопшто не вежбам :( Сакам да се запишам на аеробик или на фитнес, да се размрдам малку :)