Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  135
  Вежбам 3-4 пати неделно со вежбите на Tammy (ги најдов на youtube сосема случајно минатото лето) а исто така и секој ден пешачам... Можеби не е нешто посебно, но мене ми е доволно, бидејќи немам вишок килограми (туку баш напротив, мислам дека ми треба некој килограм плус :) ), вежбите ги правам да го зацврстам телото, а исто така (барем така сум слушнала) со самото тоа што трошам енергија, ќе ми се зголеми апетитот... засега добро функционира ;)
   
 2. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  Порано вежбав почесто и идев во теретана сега немам толку време ама сепак пак вежбам претежно овие вежби http://www.youtube.com/watch?v=ryuGJhAIZNo
   
 3. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  секој ден освен кога имам циклус. Еден ден правам стомачни,еден чучеви и така наизменично. Лесно е и не одзема многу време а резултатите се задоволувачки.
   
 4. ubavicata123

  ubavicata123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  10
  четири пати неделно ама комбинирам активности за подобар резултат.не жалам ни време ни пари за здравје и убавина.Убавото чуство кога ке си извежбаш, не се споредува со ништо.
   
  На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  3 пати неделно аеробик и ако ми текне некогаш дома да фатам да вежбам, ама тоа ретко, немам многу време а и голема мрза сум :wasntme:
   
 6. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  283
  везбам секоја ве4ер два саата никогас не сум била на диета во мојот зивот едноставно се цудам зосто некој не го избере овој нацин за да има прекрасно тело без да го малаксува организмот.јас везбам усте од мали нозе и до сега сум имала колограм и повеке и помалку но факт е колку и да изгубите и додадете формата на телото и мускулите остануваат мене цесто ме прасуваат како тоа да немам целулит па едноставно убаво е кога се гризите за самите себе така показувате колку се гризите за се во васиот зивот добро има исклуцоци :) напред девојки во здраво тело здрав дух поздрав4ееее :*
   
 7. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.067
  Пол:
  Женски
  Еден час дневно, 20 минути на степер останатото време најобични вежби, стомачни и за затегнување на задникот.Од понеделник ќе одам и во теретана :)
   
 8. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.672
  Вежбам дома,фитнес од ју тјуб :lol: секој ден 15,20,30 мин кога како,пред легнување вежбам,освен кога имам циклус
   
 9. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.740
  поретко вежбам(што да правам кога сум мрзелива)
  ама многу пешачам и никогаш не сум имала проблем со килограмите
  а здравје боже во план ми е да си купам еден Орбитрек
   
 10. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  ДО пред две недели скоро воопшто и да не вежбав, потонав во зимски сон. Сега вежбам три пати неделно во фитнес клуб. Искрено подобро се чувствувам со самото сознание дека правам нешто корисно за зголемување на кондицијата.
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  198
  секој ден возам точак и вртам хулахоп по 20 мин..исто така секој ден правам стомачни и склекови , а и 3 пати неделно одам на хип хоп...и пак имам вишок кг :(
   
 12. Incubus

  Incubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  9
  5 dena vo nedelata na sekoi dva po 1 odmor
   
  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Конечно и јас да се активирам на ова поле :D . Решив ако не секој ден бар преку еден ден да правам стомачни вежби а и некој други кои баш овде ги најдов на фемина..Баш се добри :)
   
 14. OlenceE

  OlenceE Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Се зачленив во најубавиот фитнес центар во градот Тетово - Foxy. Има најдобри инструкторки кои го даваат максимумот од себе и бараат максимум од нас што вежбаме. Одам 3 пати неделно за по4еток, а потоа планирам да одам секој ден. После секое вежбање се чувствувам прекрасно.
   
 15. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Моментално само на физичко :(
  Ама од први април ќе бидам активна и на ова поле, мора да се биде во топ форма за на лето :rock:
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  Вежбам по 40 мин дневно. Си ги правам сите вежби за нозе, задник и стомачни (цел ју тјуб го поминувам мислам :lol: ). Да се затопли ова времето и ќе почнам да трчам.
   
 17. nicol

  nicol Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  139
  Вежбав секој ден насабајле и навечер стомачни, склекови и чучњеви и имав екстра резултат али од кога почнав да работам немам време сега за тоа и немам вежбано па може месец и нешто али не дека ги имам изгубено стомацните па сега пак ке бидам активна :P
   
 18. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Не вежбам ич и не се сакам таква. Порано вежбав секој ден, имав вежби за грбот. Полека полека ме надвладеа мрзата и почнав да ги намалувам, додека не се откажав скроз. Сега сум улежана до 100. Секој ден си викам ај да почнам пак и никако да почнам, па си викам ај летото па ќе видиме :D
   
 19. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  624
  Последните неколку денави сум влезена во филм ;) Скокам на јаже и од што не бев вежбала 100 години нозете ме болат многу! Воспаление на мускулите :o Ама не се откажувам...неее :!: ...засега не (а знам дека ова нема да трае долго)
  Па и стомачни почнав да правам (30 едвај направив) и од болки сега не можам ни да кивнам! :lol:
   
  На Klaudi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Klaudi

  Klaudi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  39
  Вежбав 3 пати во неделата ама сеа го засилив темпото вежбам 5 пати неделно