1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

  1. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    Вежбам 3-4 пати неделно со вежбите на Tammy (ги најдов на youtube сосема случајно минатото лето) а исто така и секој ден пешачам... Можеби не е нешто посебно, но мене ми е доволно, бидејќи немам вишок килограми (туку баш напротив, мислам дека ми треба некој килограм плус :) ), вежбите ги правам да го зацврстам телото, а исто така (барем така сум слушнала) со самото тоа што трошам енергија, ќе ми се зголеми апетитот... засега добро функционира ;)
     
  2. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Порано вежбав почесто и идев во теретана сега немам толку време ама сепак пак вежбам претежно овие вежби http://www.youtube.com/watch?v=ryuGJhAIZNo
     
  3. Legadema

    Legadema Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    490
    Пол:
    Женски
    секој ден освен кога имам циклус. Еден ден правам стомачни,еден чучеви и така наизменично. Лесно е и не одзема многу време а резултатите се задоволувачки.
     
  4. ubavicata123

    ubavicata123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    10
    четири пати неделно ама комбинирам активности за подобар резултат.не жалам ни време ни пари за здравје и убавина.Убавото чуство кога ке си извежбаш, не се споредува со ништо.
     
    На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    3 пати неделно аеробик и ако ми текне некогаш дома да фатам да вежбам, ама тоа ретко, немам многу време а и голема мрза сум :wasntme:
     
  6. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    везбам секоја ве4ер два саата никогас не сум била на диета во мојот зивот едноставно се цудам зосто некој не го избере овој нацин за да има прекрасно тело без да го малаксува организмот.јас везбам усте од мали нозе и до сега сум имала колограм и повеке и помалку но факт е колку и да изгубите и додадете формата на телото и мускулите остануваат мене цесто ме прасуваат како тоа да немам целулит па едноставно убаво е кога се гризите за самите себе така показувате колку се гризите за се во васиот зивот добро има исклуцоци :) напред девојки во здраво тело здрав дух поздрав4ееее :*
     
  7. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Еден час дневно, 20 минути на степер останатото време најобични вежби, стомачни и за затегнување на задникот.Од понеделник ќе одам и во теретана :)
     
  8. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Вежбам дома,фитнес од ју тјуб :lol: секој ден 15,20,30 мин кога како,пред легнување вежбам,освен кога имам циклус
     
  9. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    поретко вежбам(што да правам кога сум мрзелива)
    ама многу пешачам и никогаш не сум имала проблем со килограмите
    а здравје боже во план ми е да си купам еден Орбитрек
     
  10. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    ДО пред две недели скоро воопшто и да не вежбав, потонав во зимски сон. Сега вежбам три пати неделно во фитнес клуб. Искрено подобро се чувствувам со самото сознание дека правам нешто корисно за зголемување на кондицијата.
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  11. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    секој ден возам точак и вртам хулахоп по 20 мин..исто така секој ден правам стомачни и склекови , а и 3 пати неделно одам на хип хоп...и пак имам вишок кг :(
     
  12. Incubus

    Incubus Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    9
    5 dena vo nedelata na sekoi dva po 1 odmor
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Конечно и јас да се активирам на ова поле :D . Решив ако не секој ден бар преку еден ден да правам стомачни вежби а и некој други кои баш овде ги најдов на фемина..Баш се добри :)
     
  14. OlenceE

    OlenceE Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Се зачленив во најубавиот фитнес центар во градот Тетово - Foxy. Има најдобри инструкторки кои го даваат максимумот од себе и бараат максимум од нас што вежбаме. Одам 3 пати неделно за по4еток, а потоа планирам да одам секој ден. После секое вежбање се чувствувам прекрасно.
     
  15. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Моментално само на физичко :(
    Ама од први април ќе бидам активна и на ова поле, мора да се биде во топ форма за на лето :rock:
     
  16. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Вежбам по 40 мин дневно. Си ги правам сите вежби за нозе, задник и стомачни (цел ју тјуб го поминувам мислам :lol: ). Да се затопли ова времето и ќе почнам да трчам.
     
  17. nicol

    nicol Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    139
    Вежбав секој ден насабајле и навечер стомачни, склекови и чучњеви и имав екстра резултат али од кога почнав да работам немам време сега за тоа и немам вежбано па може месец и нешто али не дека ги имам изгубено стомацните па сега пак ке бидам активна :P
     
  18. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Не вежбам ич и не се сакам таква. Порано вежбав секој ден, имав вежби за грбот. Полека полека ме надвладеа мрзата и почнав да ги намалувам, додека не се откажав скроз. Сега сум улежана до 100. Секој ден си викам ај да почнам пак и никако да почнам, па си викам ај летото па ќе видиме :D
     
  19. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Последните неколку денави сум влезена во филм ;) Скокам на јаже и од што не бев вежбала 100 години нозете ме болат многу! Воспаление на мускулите :o Ама не се откажувам...неее :!: ...засега не (а знам дека ова нема да трае долго)
    Па и стомачни почнав да правам (30 едвај направив) и од болки сега не можам ни да кивнам! :lol:
     
    На Klaudi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Klaudi

    Klaudi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    39
    Вежбав 3 пати во неделата ама сеа го засилив темпото вежбам 5 пати неделно