Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. XTinaV

  XTinaV Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Вежбам пилатес 2 пати неделно и тоа ми е сосема доволно да ја одржам формата. Идеално би било 3 или 4 пати неделно, но планирам да почнам со тенис или трчање ако е потопло од следната недела, и така ми е поубаво вежбање надвор на воздух.
  Зимоска си правев комбинација од еден час Зумба и пилатес и имав супер резултати, зумбата ги намалува масните наслаги а пилатесот тонира. Стомачето го намалив за 2, 3 недели со ова комбо :)
   
 2. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  230
  Секој ден скокам на јаже по 50мин до 1 саат(зависи колку време имам). Инаку секој втор ден правам вежби со тегови(највеќе за раце и стомак,затоа што нозете ми се стегнати-многу скромно :lol: ) А кога имам време си возам и точак или ролерки :)
   
 3. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.321
  Пред неполна половина година одев три пати неделно на фитнес. И се чувствував со многу енергија, пораздвижена и не се изморував лесно.Потоа го баталив фитнесот и сега се засилив веќе една недела :lol: вежби дома правам. Ги применувам овие од фемина и од уште еден друг сајт каде прават по напорни вежби и разновидни, па ке видиме резултати.
   
 4. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  754
  во последно време ич за жал :( :( :(
   
 5. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.872
  6 дена во неделата :) по 2/3 часа
   
 6. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.350
  Допаѓања:
  1.170
  Пол:
  Женски
  До пред два месеца вежбав 5 пати неделно по пола саат, ама многу обврски ме нападнаа, а признавам и мрзата, па престанав да вежбам |-)
   
 7. happynessss

  happynessss Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  Сега чим затопли секој ден ќе идам на кеј да си спортувам, малку трчање, малку одење, малку навежбани момци и така
   
 8. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Вежбаше порано често само стомачни и грбни, ама од кога го имам масажерот од топ-шоп (relax and tone) не сам мрднала тешам се со него хаха :$ освен одење и шетање (ако се брое) :)
   
 9. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.767
  Ако не го рачунам викендашкото активно денсање и џускање, вежбам правилно типкање на тастатура, седнување во фотеља, на столче, на тросед, легнување во кревет и секако вчера го набилдав бицепсот дигајќи ја чашата во правец маса - мојата уста, мојата уста - горе во вис, горе во вис - маса.

  Десната рака ми е битно набилдана. Чиниш порнич сум си пуштила. Не дека не :D

  Досадна сум, нареднава недела се надевам сосема оздравена одам повторно у напад! ЈБТ и дупе и све, има да бидете уште полични и поцврсти до летово. Ја ви кажувам! ЈА! :nod:

  Море има ореви да кршам со него! Дупе - оревокршачка! Нов аранжман.
   
  На nena2010 и SanjaKirchner им се допаѓа ова.
 10. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.079
  вежбам скоро секој ден,освен коа ептен ептееееен ме мрзи иако тоа е ептен ретко! Не вежбам само кога имам добиено! Некако убаво се чувствувам после тоа :D
   
 11. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  Се смета ли трчањето ?? :) 4 дена на кеј, еден одмарам и пак 4 трчање... и така ја вадам цела негативна енергија од мене... а и по некоја калорија :D
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Секој ден по околу половина час, може и повеќе ако имам време. Настојувам секој ден да вежбам барем по малку, така се чувствувам многу убаво. Кога е убаво времето трчам на кеј или возам точак. :)
   
 13. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.811
  Пол:
  Женски
  Не знам колку се смета за вежбање трчање по деца :?: ....
  Кога е убаво времето ќерка ми вози тротинет или точак, а ја трчам по неа да не се утепа, трчам по скали кога е таа надвор, а јас внатре и се дере ко да ја коле некој-мааааамо...и слични ситуации.
  Ефикасен начин за намалување килажа и добивање линија е и детското проодување, ама добиваш и непосакуван кичматранс. :lol:
   
  На nela.oh, Phyramide и seksi им се допаѓа ова.
 14. nicol

  nicol Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  139
  Секој ден вежбам Стомачни, Склекови и чучњеви а и скокам со јаже.А стомачните ги гледам од youtube и се екстра и имам резултати ммммм коцкички :P
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.767
  Се извинувам но морам, ова ко колешката моја и моја драга пријателка да ја слушам.
  Со неа џогирам воедно понекогаш, односно трчаме. И еднаш ја викам пак да џогираме, и ми вика.
  А јас денес истрчав бајаги. Од кујна до дневна, од дневна до спална, од спална до детска, и се така. Перпетум мобиле. Ќе видиш де и ти кога ќе имаш деца :D

  Така да - се РАЧУНА! :)
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.990
  Допаѓања:
  27.731
  Пол:
  Женски
  Ова како јас да се читам, само ви надполнла аи добро раздвижени зголоби на нозете од пристискање, гас, куплунг кочница!!
   
 17. la.chocolada

  la.chocolada Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  24
  2 пати неделно и тоа со сила... сум имала доста обиди за секојдневно вежбање, но по некое време мрзата си го прави своето и заборавам да вежбам. како да ја стекнам навиката? :worried:
   
 18. gaga.rocks

  gaga.rocks Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  34
  Секој ден по 15 минути скокам јаже [во 3-4-5 серии = 15] и таман губам 300 калории така да супер ми е.
   
 19. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  4.058
  Три пати неделно. :)
   
 20. mia9184

  mia9184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  275
  Пол:
  Женски
  Вежбам пет-шест пати неделно , ама последниве две недели ;) , иде лето мора да се вратиме во форма 8)