1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

  1. XTinaV

    XTinaV Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Вежбам пилатес 2 пати неделно и тоа ми е сосема доволно да ја одржам формата. Идеално би било 3 или 4 пати неделно, но планирам да почнам со тенис или трчање ако е потопло од следната недела, и така ми е поубаво вежбање надвор на воздух.
    Зимоска си правев комбинација од еден час Зумба и пилатес и имав супер резултати, зумбата ги намалува масните наслаги а пилатесот тонира. Стомачето го намалив за 2, 3 недели со ова комбо :)
     
  2. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Секој ден скокам на јаже по 50мин до 1 саат(зависи колку време имам). Инаку секој втор ден правам вежби со тегови(највеќе за раце и стомак,затоа што нозете ми се стегнати-многу скромно :lol: ) А кога имам време си возам и точак или ролерки :)
     
  3. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Пред неполна половина година одев три пати неделно на фитнес. И се чувствував со многу енергија, пораздвижена и не се изморував лесно.Потоа го баталив фитнесот и сега се засилив веќе една недела :lol: вежби дома правам. Ги применувам овие од фемина и од уште еден друг сајт каде прават по напорни вежби и разновидни, па ке видиме резултати.
     
  4. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    во последно време ич за жал :( :( :(
     
  5. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    6 дена во неделата :) по 2/3 часа
     
  6. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    До пред два месеца вежбав 5 пати неделно по пола саат, ама многу обврски ме нападнаа, а признавам и мрзата, па престанав да вежбам |-)
     
  7. happynessss

    happynessss Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    18
    Сега чим затопли секој ден ќе идам на кеј да си спортувам, малку трчање, малку одење, малку навежбани момци и така
     
  8. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Вежбаше порано често само стомачни и грбни, ама од кога го имам масажерот од топ-шоп (relax and tone) не сам мрднала тешам се со него хаха :$ освен одење и шетање (ако се брое) :)
     
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ако не го рачунам викендашкото активно денсање и џускање, вежбам правилно типкање на тастатура, седнување во фотеља, на столче, на тросед, легнување во кревет и секако вчера го набилдав бицепсот дигајќи ја чашата во правец маса - мојата уста, мојата уста - горе во вис, горе во вис - маса.

    Десната рака ми е битно набилдана. Чиниш порнич сум си пуштила. Не дека не :D

    Досадна сум, нареднава недела се надевам сосема оздравена одам повторно у напад! ЈБТ и дупе и све, има да бидете уште полични и поцврсти до летово. Ја ви кажувам! ЈА! :nod:

    Море има ореви да кршам со него! Дупе - оревокршачка! Нов аранжман.
     
    На nena2010 и SanjaKirchner им се допаѓа ова.
  10. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    вежбам скоро секој ден,освен коа ептен ептееееен ме мрзи иако тоа е ептен ретко! Не вежбам само кога имам добиено! Некако убаво се чувствувам после тоа :D
     
  11. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Се смета ли трчањето ?? :) 4 дена на кеј, еден одмарам и пак 4 трчање... и така ја вадам цела негативна енергија од мене... а и по некоја калорија :D
     
  12. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Секој ден по околу половина час, може и повеќе ако имам време. Настојувам секој ден да вежбам барем по малку, така се чувствувам многу убаво. Кога е убаво времето трчам на кеј или возам точак. :)
     
  13. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Не знам колку се смета за вежбање трчање по деца :?: ....
    Кога е убаво времето ќерка ми вози тротинет или точак, а ја трчам по неа да не се утепа, трчам по скали кога е таа надвор, а јас внатре и се дере ко да ја коле некој-мааааамо...и слични ситуации.
    Ефикасен начин за намалување килажа и добивање линија е и детското проодување, ама добиваш и непосакуван кичматранс. :lol:
     
    На nela.oh, Phyramide и seksi им се допаѓа ова.
  14. nicol

    nicol Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    139
    Секој ден вежбам Стомачни, Склекови и чучњеви а и скокам со јаже.А стомачните ги гледам од youtube и се екстра и имам резултати ммммм коцкички :P
     
  15. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Се извинувам но морам, ова ко колешката моја и моја драга пријателка да ја слушам.
    Со неа џогирам воедно понекогаш, односно трчаме. И еднаш ја викам пак да џогираме, и ми вика.
    А јас денес истрчав бајаги. Од кујна до дневна, од дневна до спална, од спална до детска, и се така. Перпетум мобиле. Ќе видиш де и ти кога ќе имаш деца :D

    Така да - се РАЧУНА! :)
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.566
    Пол:
    Женски
    Ова како јас да се читам, само ви надполнла аи добро раздвижени зголоби на нозете од пристискање, гас, куплунг кочница!!
     
  17. la.chocolada

    la.chocolada Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    25
    2 пати неделно и тоа со сила... сум имала доста обиди за секојдневно вежбање, но по некое време мрзата си го прави своето и заборавам да вежбам. како да ја стекнам навиката? :worried:
     
  18. gaga.rocks

    gaga.rocks Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    35
    Секој ден по 15 минути скокам јаже [во 3-4-5 серии = 15] и таман губам 300 калории така да супер ми е.
     
  19. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Три пати неделно. :)
     
  20. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Вежбам пет-шест пати неделно , ама последниве две недели ;) , иде лето мора да се вратиме во форма 8)