1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

  1. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Секое утро кога станувам од кревет,... :rofl: значи само крвањето од креветот ништо друго
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Лично јас сум како прасе моментално. Не во буквална смисла секако :D но за време на зимово/пролетта сум многу здебелена но јас ќе се вратам во форма ич не му се секирам ;) . Диети се пробав ама морам да признаам сакам да си апнам. (забегав од темата ама сакав да дојдам до ова) За вежбање сум мноооооооооооооогу мрзлива. Добро де не само за вежбање. Па така да кога ми почне некоја убава серија во која се задлабочам (моментално Кога Лисјата Пагаат) си се качам на степерот и несвесно сум утепала саат во вежбање. Едноставно не мислам на тоа што вежбам па така и не чувствувам замор или слично :)
     
  3. Miro

    Miro Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Секој втор ден идам на тренинг ( фудбал ) ке си се истрчам едно 2 саати , а викенд на кеј ;)
     
  4. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Одам од понеделник до петок во теретана,по 2 часа минимум,зависи колку сум расположена,вежбам за задник,нозе,стомак,грб и гради,и по пола час орбитрек и точак.
    А во лето обавезно трчам на кеј,зависно од сонот,некогаш насабајле,некогаш во шпицот,ако сум послободна одам од понеделник до петок,а ако не барем 3 пати неделно гледам да биде :clap:
     
  5. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Ретко. Немам многу потреба сега за сега ама и ме мрзи. Во лето одам на пешачење ама ништо повеќе од тоа. Убаво е да се вежба ама ај дојди натерај ме
     
  6. sweety-m

    sweety-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    52
    До пред еден месец буквално се излежавав, ама сега не :!: ... веќе еден месец секој ден правам едни вежби, поручек накај 6 сатот, исто така и пред ручек правам едни вежби и три или четири пати неделно трчам, па се надевам дека ќе подослабам, а и исто така внимавам што јадам :D
     
  7. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Па скоро секоја ден,еве веќе една недела кај што почнав,се надевам дека ке потрае волјата додека ослабам
     
  8. CocoSumner

    CocoSumner Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    11
    Секој ден по половина час. Класични вежби со истегнување и главно на грбните мускули поради искривениов ми рбет :lol: :lol: ..Си правам и стомачни, три серии по десет.
    По тоа, јога :)
     
  9. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Моментално преокупација ми е трчањето на кеј (речиси секој ден), а вака дома по некои вежбички по 20-25 минути на ден си правам.
     
  10. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Секој ден
     
  11. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Сега вежбам секој ден,а инаку преку зима и есен преку еден ден,ама сега пошто мора да се запне за на одмор ама баш секој ден...еве веќе ме чекаат стомачните |(
     
  12. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Отсекогаш сум била хиперактивно суштество кое си бара и физички и ментален ангажман.Цел живот вежбам нешто - од модерен танц , преку маалски фудбал 2-3 години скоро секојдневно,карате 11 години и најпосле домашен фитнес. Вежбам секојдневно по скоро два часа, и тоа 40 мин на Орбитрек,половина час некои кати и потези во карате,а остатокот од времето вежби со тегови ,стомачни,трипати неделно склекови и 20 мин скокање на јаже. И плус тоа,морам да го извртам цел град за да правдата да биде задоволена :lol:
    Кога налагааат временските услови,со задоволство практикувам ролање и пливање,кои не се вбројуваат во секојдневниот фитнес план,повеќе од забава...
     
  13. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    ичч :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: ни 5 стомачни неможам да направам :$ :$ :$
     
  14. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Вежбам 3-4 пати во неделата по 40тина минути... Вежби за истегнување и орбитрек :)
     
  15. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    За жал се поретко и поретко, по 1-2 пати во неделата, ама кога ќе си одам дома си ветувам сама на себе дека ќе бидам поактивна.
     
  16. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    Па одам во теретана барем 4 пати 8) убаво ми доаѓа ептен, така се обликувам малце од малце, али треба сериозна диета за да ослабам, пошо сум си така малце поише bootylicious :lol: Девојки, вежбајте нешо пошо е здраво за срцето, за стрес за се!
     
  17. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Последниве месеци најмалку 3 пати неделно, а кога можам и 4.Прво вежбав орбитрек, ама досаден ми стана, па сега вежбам Тае Бо 35минути и 40 минути Sculpt And Tone од зумбата.Ако не вежбам неколку дена почнува склет да ме фаќа и се осеќам ко крава :D
     
  18. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    вежбам еднаш во 10 години :D не сум вежбала од 8-мо одд. :?:
    кога ке ми кажат за вежбање исто како за оЧи да ме фајкат!
    ептен ми е досадно и заморно вежбањето, залудно трошење на енергија.
    подобро таа енергија ке ја потрошам на попаметен наЧин-ке ''повежбам'' со деЧко ми ;)
    барем нема да е залудно.
     
  19. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Ич! Пешачам, ама само затоа што штедам пари :D И точак така рекреативно може да повозам 2-3 пати вака кога е убаво времето. Друго јок :?:
    Морам да се надополнам, имам вишок енергија дефинитивно што може убаво да се преточи во нешто корисно со вежбања ама пусто досадно ми е! Стомачни, трчање, справи ми се досадни работи. Повеќе сум за некој спорт, одбојка на пример. Ама не знам кај примаат возрасни девојки онака да тренираат рекреативно, затоа што со моиве другарки екипа за одбојка нема теоретски шанси да се направи :D Ако некој знае ќе бидам благодарна да сподели, инаку од Скопје сум
     
  20. Chaneli

    Chaneli Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    Вежбам кога можам.. во неделата 2-3 пати обавезно излегувам на пешачење или со ролери, со точак по ректко, освен со друштво на подолги релации :D теретана не сум посетила подолго време, планирам од наредниот викенд ама ме фаќа мрзата, порано вежбав и дома правев склекови стомачни и други вежби шти ги наоѓав на интернет, сега немам баш толку време :/