1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често ги бакнувате блиските?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од safija35, 5 јули 2013.

 1. safija35

  safija35 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  16
  Во последно време како да се отугивме, не само со другари и пријатели туку и од нај блиските. Кажете ми колку посветувате време и нежност а семејството? Дали ги бакнувате само кога има некој специјале повод, или тоа заете да го направите и без повод. Значи под семејство подразбирам: мајка, татко, брат, сестра.
   
 2. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  1.359
  Секој ден.
  Тоа се луѓето кои се нашата најголема подршка,и изразувањето љубов кон нив е нешто најмалку што можеме да направиме за нив.
  Не треба да чекаме повод за да направиме нешто убаво.
  Убавите работи и изненадувањата се послатки кога се неочекувани ;)
   
 3. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.769
  Пол:
  Женски
  Си ги гушкам, си ги бакнувам. Тие ми се највредното нешто што го имам. Татко ми има навика штом дојде дома од работа веднаш доаѓа до мене и сестра ми и вели: Ајде да си ги бакнам принцезите мои... и дури после тоа може да седнеме и да си направиме муабет... :)
   
  На Lile_05 и MIA-SK им се допаѓа ова.
 4. curlygirl

  curlygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Mногу ретко само кога треба.
   
 5. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.463
  Секогаш кога ќе ги видам следуваат 537281964882 бакнежи! :D
   
 6. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  6.617
  Пол:
  Женски
  Ретко , еден ден ќе жалам , конците ми се во раце , можам почесто да им кажувам и дека ги сакам и да ги гушкам и да ги бакнувам , ама едноставно не можам , па се трудам на други начини да им докажувам :)
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Со другарките на едно видување се бакнуваме...
  Со домашните секој ден....
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.526
  Допаѓања:
  31.529
  Пол:
  Женски
  Ги бакнувам само маж ми и син ми. Другите многу ретко.
   
 9. Therose.S

  Therose.S Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  Си ги бакнувам постојано... Моето семејство ми е и сила и слабост, тие се нешто највредно за мене. Голема фамилија сме, но после враќањето од работа, училиште, прошетка, секогаш следуваат прегратки и бакнежи, тоа ни е нешто како ритуал дека сеуште сме најблиски личности едни за други. :D
   
 10. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  339
  Уфф кога ми иде ги гушкам , бакнувам, кревам во раце па колку и да сме лути неможам без нив
   
 11. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.858
  Пол:
  Женски
  никогаш ама баш никогаш не паметам мајками,таткоми или братми да ме гушнат или бакнат,како помала си ја гушкав мајками,се обидував да ја гушкам ама ми велеше дека се ежи или незнам и со тек на време иако некогаш ми беше навистина потребно се воздржував и се одвикнав,последен пат таткоми ме гушна кога бев 13 год а тој се врати по 3 месечна работа во странство,а братми е толку ладна личност што не би можела да замислам да ме гушне или бакне или јас него,кога сум била мала сигурно ме гушкале,бакнувале ама не се секавам,кај нас дома нема нежности многу многу,кај нас само кавги и критики постојат знам дека затоа и не умеам да покажам љубов и чувства кога сум била во врска ама затоа кога јас ке имам семејство нема да дозволам моето дете да има таков недостаток на топлина и сигурност како што јас имам
   
 12. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Секој ден со мајка ми и татко ми многу може денеска повеќе од 10 пати ги гушнав и бацив,само ги гушкам,досадна им станав :D а со брат ми поретко малце :D
   
 13. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  9.285
  Пол:
  Женски
  Често.
  Еден кисс за вас :*:*
   
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  54.685
  Пол:
  Женски
  Колку и да ги сакам, ретко покажувам чувства со бакнежи и гушкање , ете таква сум постегната за изразување чуства :D понекогаш знам да ја погалам за коса мајка ми , кога ќе седиме една до друга , и тоа се случува еднаш годишно , е сега малку излажав може на почеток, единствена личност која ја гњавам со бакнежи и гушки е внук ми :inlove::inlove::inlove:
   
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  Не сум толку приврзана за да се гушкам и бацувам, тоа го правам само кога се поздравувам кога доаѓам дома после еден месец и кога си одам. Тешка сум јас за тие работи. Меѓу нив си се бацуваат и гушкаат посебно со сестра ми. Повеќе се гушкам и бацувам со тетка ми :D тоа од мала ми останало.
   
 16. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  2.746
  Допаѓања:
  17.554
  Пол:
  Женски
  Сите ги гушкам и бакнувам кога ми се во близина, ама сестра ми најмногу си ја гнавам :rofl:
   
 17. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Sekoj den poveke pati
   
 18. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  1.492
  Пол:
  Женски
  Многу ретко..Со мајка ми само кога ќе направам нешто добро во школо или коа ке ми купи нешто.Со татко ми па ич,само за мојот роденден го гушкам,и со брат ми исто така..Незнам,такви сме си ние,односот ни е добар,многу ретко се караме,ама ете ја сум таква затворена личност и не покажувам многу чуства,освен се знае, во одредени моменти.Ама нема врска,они сепак знаат дека многу ги сакам! :D
   
 19. b.u.tt.e.r.F.L.Y

  b.u.tt.e.r.F.L.Y Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Јас не би била јас ако не ги гушнам и бакнам мама и тато секое утро, во текот на денот сто пати и пред спиење.:) Пред спиење бакнежите ми се омилени:inlove:
   
 20. Lile_05

  Lile_05 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2015
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  Со сестра ми секој ден,мнг ја гнавам,ја закачкам,си се гушкаме,бидејки е помала од мене :l:....
  Исто така и со моите ако одат негде или јас ако одам значи секогаш се поздравуваме со бакнеж....:l:
  Исто и со другарките кога и да се видиме исто и на одење.... :)