Колку често ги бакнувате блиските?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од safija35, 5 јули 2013.

  1. safija35

    safija35 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    16
    Во последно време како да се отугивме, не само со другари и пријатели туку и од нај блиските. Кажете ми колку посветувате време и нежност а семејството? Дали ги бакнувате само кога има некој специјале повод, или тоа заете да го направите и без повод. Значи под семејство подразбирам: мајка, татко, брат, сестра.
     
  2. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Секој ден.
    Тоа се луѓето кои се нашата најголема подршка,и изразувањето љубов кон нив е нешто најмалку што можеме да направиме за нив.
    Не треба да чекаме повод за да направиме нешто убаво.
    Убавите работи и изненадувањата се послатки кога се неочекувани ;)
     
  3. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.770
    Пол:
    Женски
    Си ги гушкам, си ги бакнувам. Тие ми се највредното нешто што го имам. Татко ми има навика штом дојде дома од работа веднаш доаѓа до мене и сестра ми и вели: Ајде да си ги бакнам принцезите мои... и дури после тоа може да седнеме и да си направиме муабет... :)
     
    На Lile_05 и MIA-SK им се допаѓа ова.
  4. curlygirl

    curlygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    Mногу ретко само кога треба.
     
  5. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Секогаш кога ќе ги видам следуваат 537281964882 бакнежи! :D
     
  6. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Ретко , еден ден ќе жалам , конците ми се во раце , можам почесто да им кажувам и дека ги сакам и да ги гушкам и да ги бакнувам , ама едноставно не можам , па се трудам на други начини да им докажувам :)
     
  7. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Со другарките на едно видување се бакнуваме...
    Со домашните секој ден....
     
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.513
    Допаѓања:
    34.311
    Пол:
    Женски
    Ги бакнувам само маж ми и син ми. Другите многу ретко.
     
  9. Therose.S

    Therose.S Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2013
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    3
    Си ги бакнувам постојано... Моето семејство ми е и сила и слабост, тие се нешто највредно за мене. Голема фамилија сме, но после враќањето од работа, училиште, прошетка, секогаш следуваат прегратки и бакнежи, тоа ни е нешто како ритуал дека сеуште сме најблиски личности едни за други. :D
     
  10. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Уфф кога ми иде ги гушкам , бакнувам, кревам во раце па колку и да сме лути неможам без нив
     
  11. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    никогаш ама баш никогаш не паметам мајками,таткоми или братми да ме гушнат или бакнат,како помала си ја гушкав мајками,се обидував да ја гушкам ама ми велеше дека се ежи или незнам и со тек на време иако некогаш ми беше навистина потребно се воздржував и се одвикнав,последен пат таткоми ме гушна кога бев 13 год а тој се врати по 3 месечна работа во странство,а братми е толку ладна личност што не би можела да замислам да ме гушне или бакне или јас него,кога сум била мала сигурно ме гушкале,бакнувале ама не се секавам,кај нас дома нема нежности многу многу,кај нас само кавги и критики постојат знам дека затоа и не умеам да покажам љубов и чувства кога сум била во врска ама затоа кога јас ке имам семејство нема да дозволам моето дете да има таков недостаток на топлина и сигурност како што јас имам
     
  12. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Секој ден со мајка ми и татко ми многу може денеска повеќе од 10 пати ги гушнав и бацив,само ги гушкам,досадна им станав :D а со брат ми поретко малце :D
     
  13. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.383
    Допаѓања:
    9.314
    Пол:
    Женски
    Често.
    Еден кисс за вас :*:*
     
  14. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.433
    Допаѓања:
    54.789
    Пол:
    Женски
    Колку и да ги сакам, ретко покажувам чувства со бакнежи и гушкање , ете таква сум постегната за изразување чуства :D понекогаш знам да ја погалам за коса мајка ми , кога ќе седиме една до друга , и тоа се случува еднаш годишно , е сега малку излажав може на почеток, единствена личност која ја гњавам со бакнежи и гушки е внук ми :inlove::inlove::inlove:
     
  15. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Не сум толку приврзана за да се гушкам и бацувам, тоа го правам само кога се поздравувам кога доаѓам дома после еден месец и кога си одам. Тешка сум јас за тие работи. Меѓу нив си се бацуваат и гушкаат посебно со сестра ми. Повеќе се гушкам и бацувам со тетка ми :D тоа од мала ми останало.
     
  16. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.557
    Пол:
    Женски
    Сите ги гушкам и бакнувам кога ми се во близина, ама сестра ми најмногу си ја гнавам :rofl:
     
  17. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.712
    Пол:
    Машки
    Sekoj den poveke pati
     
  18. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    1.515
    Пол:
    Женски
    Многу ретко..Со мајка ми само кога ќе направам нешто добро во школо или коа ке ми купи нешто.Со татко ми па ич,само за мојот роденден го гушкам,и со брат ми исто така..Незнам,такви сме си ние,односот ни е добар,многу ретко се караме,ама ете ја сум таква затворена личност и не покажувам многу чуства,освен се знае, во одредени моменти.Ама нема врска,они сепак знаат дека многу ги сакам! :D
     
  19. b.u.tt.e.r.F.L.Y

    b.u.tt.e.r.F.L.Y Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    Јас не би била јас ако не ги гушнам и бакнам мама и тато секое утро, во текот на денот сто пати и пред спиење.:) Пред спиење бакнежите ми се омилени:inlove:
     
  20. Lile_05

    Lile_05 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    Со сестра ми секој ден,мнг ја гнавам,ја закачкам,си се гушкаме,бидејки е помала од мене :l:....
    Исто така и со моите ако одат негде или јас ако одам значи секогаш се поздравуваме со бакнеж....:l:
    Исто и со другарките кога и да се видиме исто и на одење.... :)