1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често ги менувате вашите пижами?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од GirlRose, 7 јуни 2019.

 1. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  18.488
  Ми беше досадно,побарав ваква тема,немаше и решив да отворам.
  Има општо за пижами тема.
  На колку денови си ги менувате пижамите (доколку ги практикувате :lol:)?
  Јас на секој 3-4 дена,немам толку пара за секој ден :D.
  Дали цел ден поминувате во пижами?
  Јас не можам,по дома сум си во хеланки/тренерки/шорцеви.
  Исто така,кога ќе се избањам навечер,обавезно облекувам нови пижами,некако друго чувство е.А,вие?
  Ако е глупа темата-клуч
   
  На Angie1432 и daylight им се допаѓа ова.
 2. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  632
  Допаѓања:
  2.601
  Пол:
  Женски
  Ги менувам два до три пати неделно.
  Понекогаш знам и цел ден да го преседам во пижами, особено ако тој ден не излезам никаде.

  Да се надополнам.
  На одмор со другарки. 10 дена. Си спаковав два пара пижами. Мислам нема смисла да паковам десет, не ќе го полнам цел куфер само со пижами. Ако ништо друго нема да ми остане простор за алишта преку ден. Ќе бев секоја вечер со чисти пижами, а секој ден со испотени алишта... која е смислата? Кога одам на одмор не планирам да перам. Го планирам паковањето така што нема да имам потреба да перам. Која будала пери рачно на одмор? Сигурно ги има, ама јас лично не одам на одмор за да перам рачно секој ден. Да правам нешто што ни дома не го правам (постојат нели машини, фала богу).
  Е сега што ми беше поентата на мубетот. Едната од другарките си носеше пижами за секоја ноќ, а ни се чудеше на нас останатите за тоа како сме можеле секоја вечер да легнуваме со исти. Што е иронијата? Девојчево навистина секоја ноќ си ставаше нови, чисти пижами, но не ја чистеше шминката. Секое утро нејзината перница беше се' повалкана и повалкана. Подобро да носеше 10 навлаки за перници отколку 10 пара пижами. Нејсе. Друга, за мене несфатлива работа. Девојчињава влегуваат да се тушираат, излегуваат од купатило црни околу очи. Добро, се капите секаде, ама лицето не го миете? Како може да излзеш од капење без лицето да го измиеш? Влегуваат нормални под туш, излегуваат вампири. Не разбирам. Ама океј, секој како што мисли дека треба, така нека си прави.
   
  Последна измена од модератор: 7 јуни 2019
  На Annora, candy.cane, Mrs.Styels и 3 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.515
  Допаѓања:
  214.236
  Немам пижами.
   
  На tirkenbal, lovestoneddd и moon1 им се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.250
  Допаѓања:
  143.153
  Пол:
  Женски
  Ги менувам секои 2 дена, максимум 3, зависно дали сум спиела само со нив или сум ги носела подолго, сепак пред спиење секоја вечер се туширам ама пак некако да ги носам подолго од ова нехигиенски ми е. Инаку и јас, ако седам дома цел ден, го преседувам во нив, најкомотно ми е. Обожавам пижами, имам 3-4 пара омилени, во нив ми е најкомотно на цел свет. :D Другите ги складирам така или кога ќе решам да сменам или па се перат тие омилените што ми се. Пижамохолик сум ако има ваков збор (сигурно нема). :lol::lol:
   
  На cresa-jagoda и Brinetka им се допаѓа ова.
 5. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.741
  Допаѓања:
  18.188
  Пол:
  Женски
  И јас на 3-4 дена ги менувам..
   
  На Kjutche и Tanjamm им се допаѓа ова.
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.657
  Допаѓања:
  49.191
  Пол:
  Женски
  Од темава дознав дека постојат луѓе што менуваат пижами секој ден.

  На 2-3 дена ги менувам.
   
  На L.i.n.a.a, lost123, tirkenbal и 17 други им се допаѓа ова.
 7. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.949
  Допаѓања:
  44.521
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа што не сум од тие што седат цел ден в пижами туку ги користам само за спиење, менувам 2 пати неделно.
   
  На Mari*, Avery и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
  Порано се случуваше да седам цел ден со пижами, па ги менев секој ден, а сега не седам дење со пижами па ги менувам на 2 -3 дена.
   
 9. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.777
  Допаѓања:
  4.144
  Пол:
  Женски
  Бидејќи пижами користам само за спиење, ЕДНАШ неделно!
   
  На LollySky, Gosh, sanjaeva и 4 други им се допаѓа ова.
 10. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  632
  Допаѓања:
  2.601
  Пол:
  Женски
  Да претпоставам, гола спиеш или само по долен веш. :wasntme:
   
 11. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.246
  Пол:
  Машки
  Има се може се. :makeup:

  Два пара.
  Од Бит Пазар.
  300 денари.
  За зимно време, преку лето спијам по гаќи.
   
  На LollySky и daylight им се допаѓа ова.
 12. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.657
  Допаѓања:
  49.191
  Пол:
  Женски
  Јас имам само едни вистински пижами, другите се лабави широки маици и шорцеви што со тек на време станале пижами :rofl:

  Не дај боже да ме види некој како спијам.
   
  На marama, tirkenbal, Victorian и 12 други им се допаѓа ова.
 13. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.246
  Пол:
  Машки
  Не си модерна! :emo:
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  7.370
  Имам два пара, и на 3 дена мислам е најдобро да се менуваат. Е сега некогаш се случило да ги носам можеби и повеќе, ама 3 дена е доволно и после на перење. Само спијам со нив, не се шетам по пижами или во нив да седам цел ден.
   
 15. Strong.44

  Strong.44 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2014
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  131
  Пол:
  Женски
  Ептен сум мераклија за пижами, постелнини перниции се шо е со спиење поврзано, пижами ис лајф:l: три пати во неделата менувам, тоа незначи дека лискам пари на пижами пошто ги има и по 300 и 200 ама знам да си направам ќејф и за некој многу по квалитетни и поскапи пошто си уживам во тоа. Летно време може и на денот да се случи да ги менувам пошто ептен ми е мерак од кога ќе се истуширам пред спиење скроз чисто да си облечам.:inlove::inlove:
   
  На worrieddd му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  7.370
  Шминката се растекува, си има средства за нејзино чистење. Пред да се бањаат треба да ја извадат шминката и готово.
   
 17. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  516
  Пол:
  Женски
  3 пати во неделата,а ги носам само за спиење нормално не е згодно да седам во дневна соба со родителите по пижами
   
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.515
  Допаѓања:
  214.236
  Не. Имам алишта за дома и алишта за надвор.
  Во тие за дома спијам :D
   
  На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  На 5 6 дена или еднаш неделно, зависи од сезоната, се туширам секоја вечер пред спиење не гледам потреба од почесто.
  Летно време по гаќи и широка маица спијам.
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 20. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  632
  Допаѓања:
  2.601
  Пол:
  Женски
  Многу нормално. Не ми беше муабетот дека лицето треба да го мијат каако што ги мијат нозете или рацете, туку како може да се измие цела, а лицето да го остави валакано, растечено со шминка. Да не објаснувам детално како и со што се мие секој дел од телото.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.