Колку често глумите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Bah, 22 август 2014.

 1. Bah

  Bah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.183
  Колку често глумите и дали сте вешти во тоа? Мислам на општо глумење во разни секојдневни ситуации, дали сте спретни во глумењет или сте лош глумец.
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  8.410
  Пол:
  Женски
  Добра глумица сум, но ретко глумам, хаха само кога сакам нешто да постигнам, или пак да привлечам нечие внимание ;)
   
 3. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.500
  Допаѓања:
  11.933
  Пол:
  Женски
  Не глумам пошто незнам да глумам :lol: .Незнам ни да лажам.Одма ќе ме фанат.Па затоа искрена сум си :) .
   
  На crazylady и tessie им се допаѓа ова.
 4. Stefiks

  Stefiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  46
  Често глумам :D
   
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.360
  Допаѓања:
  126.082
  Пол:
  Женски
  Добро глумам и често глумам и лажам ако е потребно да се извлечам од некоја ситуација. :tmi: :$ :D
  Добра сум и во глумењето и лажењето само доколку е потребно, инаку искрена сум. :rock:
  Снаџи се па живи. :!: :D
   
 6. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.600
  Пол:
  Женски
  Да сакав да бидам глумица ќе се запишев драмско. Не глумам.
   
  На crazylady и eliesaab им се допаѓа ова.
 7. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.708
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Досега не сум била во ситуација каде што нема друг излез освен глумење.
   
 8. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Можам да глумам, не дека не, ама исто како и постот над мене не сум била во ситуација каде што нема друг излез освен глумење. :)
   
 9. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  7.589
  Пол:
  Женски
  Хахха Нате иста сум и јас.
   
 10. Lile_05

  Lile_05 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2015
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Не често,ама кога треба да одглумам тоа го правам одлично,царица сум за тоа :D
   
 11. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Ми се има случено неколку пати баш добро да смислам некоја ситуација и да изглумам затоа што сум се нашла во тесно. :$ Во последно време ми се случува со блиски личности кога ми поставуваат прашања на кои не сакам да одговорам, најчесто за факултет па мучкам нешто. :rofl: Или кога треба да искажам некоја емоција која не ја чувствувам, по ѓаволите навистина ги мразам тие моменти. :punch:
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.710
  Пол:
  Женски
  Добро знам да одглумам без да ме провалат :D но ретко се случува :P
   
  На crazylady, Rama и Winter Lady им се допаѓа ова.
 13. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.818
  Пол:
  Женски
  Знам да глумам и тоа за оскар:Dсум одглумила многу емоции и ситуации, нормално не секогаш , ова за ептен кога притребало8)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Ем не сум добра глумица ем џабе и да глумам погледот, фацата ме издава. Така да не применувам ваква работа никогаш.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  5.128
  Пол:
  Женски
  знам одлично да глумам. За каква и ситуација да се работи. Многумина ми рекле дека сум го "згрешила " факултетот. ФДУ само за мене било.. :P :)
   
  На tessie и Rama им се допаѓа ова.
 16. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  По потреба, кога ме викнат од Холивуд на аудиција :D
   
  На mims-89, exoticgirl, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Addy

  Addy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2015
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Женски
  Знам многу добро да одглмам во некоја сиуација каде што е потребно без да ме откријат:Pсепак ретко се случува:D
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  383
  Пол:
  Женски
  Glumam koga si idam doma posle izleguvanje i majkami ko ce pocni da me isprasuva,kaj bese so koj bese itn..
  A togas da sum bila ispadnata so nekoe masko i normalno ke izmislam sosem druga prikazna i toa uste koga si idam po pat,5 minuti stojam pred vrata i si povtoruvam vo sebe sto i kako da recam po red hahahaha :D
   
  На Oscar Lady и tessie им се допаѓа ова.
 19. ariel333ariel

  ariel333ariel Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  многу добра глумица сум, обично глумам на училиште некои нафурани или некои наставници кога ќе ми се развикаат и после коа ќе заминат ги емитирам:lol::lol::lol:.а одам и на драмска(глума)
   
 20. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  5.352
  Пол:
  Женски
  Во последно време не глумам.Незнам зошто порано повеќе глумев