1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често глумите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Bah, 22 август 2014.

 1. Bah

  Bah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.187
  Колку често глумите и дали сте вешти во тоа? Мислам на општо глумење во разни секојдневни ситуации, дали сте спретни во глумењет или сте лош глумец.
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.442
  Пол:
  Женски
  Добра глумица сум, но ретко глумам, хаха само кога сакам нешто да постигнам, или пак да привлечам нечие внимание ;)
   
 3. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  26.616
  Не глумам пошто незнам да глумам :lol: .Незнам ни да лажам.Одма ќе ме фанат.Па затоа искрена сум си :) .
   
  На crazylady и tessie им се допаѓа ова.
 4. Stefiks

  Stefiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  47
  Често глумам :D
   
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  Добро глумам и често глумам и лажам ако е потребно да се извлечам од некоја ситуација. :tmi: :$ :D
  Добра сум и во глумењето и лажењето само доколку е потребно, инаку искрена сум. :rock:
  Снаџи се па живи. :!: :D
   
 6. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Да сакав да бидам глумица ќе се запишев драмско. Не глумам.
   
  На crazylady и eliesaab им се допаѓа ова.
 7. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.212
  Допаѓања:
  13.054
  Пол:
  Женски
  Досега не сум била во ситуација каде што нема друг излез освен глумење.
   
 8. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Можам да глумам, не дека не, ама исто како и постот над мене не сум била во ситуација каде што нема друг излез освен глумење. :)
   
 9. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  9.310
  Пол:
  Женски
  Хахха Нате иста сум и јас.
   
 10. Lile_05

  Lile_05 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2015
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  Не често,ама кога треба да одглумам тоа го правам одлично,царица сум за тоа :D
   
 11. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.612
  Пол:
  Женски
  Ми се има случено неколку пати баш добро да смислам некоја ситуација и да изглумам затоа што сум се нашла во тесно. :$ Во последно време ми се случува со блиски личности кога ми поставуваат прашања на кои не сакам да одговорам, најчесто за факултет па мучкам нешто. :rofl: Или кога треба да искажам некоја емоција која не ја чувствувам, по ѓаволите навистина ги мразам тие моменти. :punch:
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Добро знам да одглумам без да ме провалат :D но ретко се случува :P
   
  На crazylady, Rama и Winter Lady им се допаѓа ова.
 13. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.709
  Пол:
  Женски
  Знам да глумам и тоа за оскар:Dсум одглумила многу емоции и ситуации, нормално не секогаш , ова за ептен кога притребало8)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  663
  Пол:
  Женски
  Ем не сум добра глумица ем џабе и да глумам погледот, фацата ме издава. Така да не применувам ваква работа никогаш.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.175
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  знам одлично да глумам. За каква и ситуација да се работи. Многумина ми рекле дека сум го "згрешила " факултетот. ФДУ само за мене било.. :P :)
   
  На tessie и Rama им се допаѓа ова.
 16. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  По потреба, кога ме викнат од Холивуд на аудиција :D
   
  На mims-89, exoticgirl, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Addy

  Addy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2015
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  194
  Пол:
  Женски
  Знам многу добро да одглмам во некоја сиуација каде што е потребно без да ме откријат:Pсепак ретко се случува:D
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  Glumam koga si idam doma posle izleguvanje i majkami ko ce pocni da me isprasuva,kaj bese so koj bese itn..
  A togas da sum bila ispadnata so nekoe masko i normalno ke izmislam sosem druga prikazna i toa uste koga si idam po pat,5 minuti stojam pred vrata i si povtoruvam vo sebe sto i kako da recam po red hahahaha :D
   
  На Oscar Lady и tessie им се допаѓа ова.
 19. ariel333ariel

  ariel333ariel Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  многу добра глумица сум, обично глумам на училиште некои нафурани или некои наставници кога ќе ми се развикаат и после коа ќе заминат ги емитирам:lol::lol::lol:.а одам и на драмска(глума)
   
 20. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  Во последно време не глумам.Незнам зошто порано повеќе глумев