Колку често глумите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Bah, 22 август 2014.

 1. kLem23

  kLem23 Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2015
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  276
  Пол:
  Женски
  Само кога треба да се одглуми глумам :D
   
 2. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.514
  Допаѓања:
  30.343
  Пол:
  Женски
  Актерските способности ми се слаба страна во негативна смисла.
  И во ситуации кога сум свесна дека навистина е потребно да го одглумам она што не сакам, а тоа е единствен начин за придобивка во моја полза, многу тешко ми паѓа самата помисла да правам нешто што не е дел од мене, а за жал, се почесто се соочуваме со вештина на глума.
   
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.082
  Допаѓања:
  284.330
  Последните години не глумам.
  Ама сум глумела и тоа како.Лудило.На млади години.
  Како созреваш така од страна гледаш како глупаво изгледа глумењето и еден ден ќе го ,,отчекираш,, од секојдневни ,,обврски,,.
  Глумат луѓе околу мене и да Ви кажам личат на Глупи Август
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.684
  Допаѓања:
  49.970
  Пол:
  Женски
  Не глумам, немам причина за такво нешто. Освен кога глумам дека се е во ред а не е.
   
 5. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.812
  Допаѓања:
  194.783
  Пол:
  Женски
  По принцип животот никогаш не ми се базира врз глума за придобивка на нешто или некого.
  Сметам дека немам потреба од глумење лудило пред било кој и што, живеам онака како што умеам и сакам, со својот карактер и особини.
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  26.088
  Најчесто глумиме за небитни работи и околу небитни луѓе, а на млади години сватив дека за небитни работи немам време во животов. Нит се замарам, нит се нервирам. Што на ум - тоа на друм ( понекогаш со мало задоцнување ), али тоа е...
   
 7. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  не глумам многу често само кога треба
   
 8. EdnaDevojka21

  EdnaDevojka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  По потреба ама не ме бидува мнг :D
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Глумам по потреба и ме бидува
   
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.599
  Допаѓања:
  19.158
  Пол:
  Женски
  Кога треба.И многу сум вешта во тоа.:$:devil:
  Повеќе пати другарките ми кажале дека треба да членувам во драмска секција.
   
 11. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.017
  Допаѓања:
  44.022
  Пол:
  Женски
  Опасна глумица сум ! ]:):lol:
   
 12. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.167
  Пол:
  Женски
  Глумам по потреба и ме бива :D