1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често носите танга?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

 1. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  112
  Колку често носите танга и ви смета ли додека ја носите? :mrgreen:
   
 2. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  Ха....како за мене темава...пишав и во некоја дрга тема...друг долен веш буквално немам...од 14 години почнав да носам...значи околлу 12 години веќе :lol: ...и неможам нешто друго да замислам да облечам...не ми смета воопшто, напротив и по дома, и кога имам добиено, тогаш носам полутанга...меѓутоа мене обичните гаќи ми сметаат...дали поради тоа што се навикнав ...незнам :) а и лично мене ммногу ми е глупо кога ќе видам гаќа некоја, како се познава на некои бели пантолони...или било што, онака рабовите на гаќите коа се познаваат...бррррррр.....а и многу ми е секси тангата, да не заборавам, најбитниот момент :lol:
   
  На Petar80, ivvy86, Draganax01 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. PoisonGirl

  PoisonGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.424
  Пол:
  Женски
  Редовно сум во танга гаќички едноставно лете зиме си ги носам,е само кога ми трае циклусот тогаш носам обични оти не се чувствувам удобно со танга и влошка на мене,се мислам дека ќе откиснам целата
   
  На Milita18 и ADOKI им се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Сум носела само полутанга и тоа ако не ми е циклусот во моментот. Мада шо кога и да е ќе облечам танга, чисто од љубопитство.
   
 5. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  24 casa, sedum dena vo nedelata, ako oblecam obicni se osekam mn glupo, pa gi nosam i za vreme na ciklus
  e toa e nesto bez koe ne mozammmmmmmm
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Носам постојано. Други гаќи не можам да замислам да носам освен кога имам циклус тогаш морам да носам обични иако м е вадат од такт.:D :D :D
   
 7. LadyE

  LadyE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  9
  Веќе неколку години носам танга, но не многу често. Не избирам моменти кога носам, носам и за време на циклусот :D . А и нема ништо посекси од тангата 8) .
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Јас во животов досегашен немам облечено танга, а не ни можам да замислам. Мислам дека никогаш нема ни да облечам. Особено кога имам добиено, ми тече ко чешма и уште танга ми фали. :roll:
   
  На littleflower, LittlePinky и guitar им се допаѓа ова.
 9. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Носам ама не претерано,ми смета ако носам 2-3 дена по ред.Сакам да носам чипкасти боксерици,најубави ми се
   
  На TeddyS му/ѝ се допаѓа ова.
 10. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  За мене нема подобро од домаќински обични гаќи, сега звучам како стара баба ама најудобни ми се, а може и многу секси да изгледаат, немора да се бели :D
  Порано кога бев помлада носев танга ама само кога излегував а имав и танга купаќи и ги обожавав , цело лето си го сунчав газот на море :D :D :D
  Кога сум дома си носам обични гаќички а танга носам ретко, претежно во лето на фустанчиња или на тесна облека и кога сум кај дечко ми па му се фрцкам :)
   
  На Ludaca123, Avokado и ADOKI им се допаѓа ова.
 11. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  :up: хахаха...да и јас му се фрцкам,обожава кога носам танга
   
  На Ludaca123 и ADOKI им се допаѓа ова.
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Многу ретко,ако има потреба,се знае на тесни бели панталони и слично.Ама најмногу си сакам нежни чипкасти полутанга гаќички.Во нив ми е најубаво.Си имам во разни бои,за на се.А и тие ми се посекси,а тангата ме нервираат.
   
  На Ludaca123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Па ретко носам, али би сакала да носам повеќе.
   
 14. m1adam-baterfla.j

  m1adam-baterfla.j Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  ретко носам танга на бели панталнои обично, инаку многу поудобно се осеќам у танга, ама немам навика да носам :( :P
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  и јас исто до сега не сум имала ни потреба да носам....а за да не се познаваат рабови си имам и еден модел на гакички кои немаат изразени рабови и толку се малецки што речиси и не се познаваат така да немам гајле....а летово си купив едно фустанче кратко и малце прозирно па си го решив пороблемот со месобоја боксерици :lol:
   
 16. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  ауууу тантааа посекси од тоа нема ... Без врска дали е црвена,чипкаста,црна битно е чуството кога се носи ... А лично јас танга најубаво ми е да носам налето со фустани,не ми се допаѓа кога некоја ности танга + фамерки бррр :? А онака мислам стварно тангата се сеееееееееееееееееекси :)
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Танга носам само на излегување и за некои посебни прилики, инаку удобни ми се и многу секси па можеби во скоро време ке почнам постално да носам...
   
 18. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.738
  Допаѓања:
  8.128
  Пол:
  Женски
  Па вака секојдневно за на работа не носам,ама за излегување обавезно е танга.Некако во навика ми е преминато и плус ако носам нешто поспецифично,во никој случај не би сакала да ми се познаваат рабови.
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  Тангата никогаш нема да излезе од мода:) Едноставно не можам да си замислам ништо „пообемно“ или „помало“ што би можело да ја замени:) Велат дека знае да биде штетна за бактерии, но...
   
 20. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Па зависи што носам и каде сум. Нормално ако одам кај другарка на кафе нема да носам танга под тренерки да ме нервира за џабе :lol: Но кога излегувам или одам кај дечко ми, секако тангата е неизбежна :P Ма да и обичните гаќички ми ги обожува зашто се сите до едни уникатни :lol: Позз***
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.