1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често носите танга?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

  1. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    А да... и да се надополнам... никогаш во животов немам облечено бела домаќинска гаќа :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock: Нема нешто поглупо од тоа :Down: :Down: :Down:
     
  2. QWEEN

    QWEEN Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    ни јас немам облечено и покрај тоа што сум сеуште „мала“,сакам боксерици а танга имам облечено неколку пати,се зависи од панталоните...И не ми сметаат,доста се удобни... :D :D :D (а и убаво стојат.. :D )
     
  3. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    многу ретко ептен кога му праам некои секси ситуации на дечко ми вака за секој ден само полу-танга или боксерици а најчесто обични гакички
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  4. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    111
    Велат дека знае да биде штетна за бактерии, но...



    се согласувам со ова мислење,исто така имам прочитано дека е штетна тангата да ја носат невини девојчиња.Затоа баш и не би препорачала онака секојдневно да се носи танга али океј секој како што му одговара така нека си фура. :mrgreen:
    Позз. :D :D :D
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Каква врска има тоа со невиноста?
     
  6. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    111
    Епа има повеќе објаснувања. Али прво и основно штетно е поради тоа што цело време тангата ти е бутната у гз(вака погрубо сеа се изразувам али тоа е вистината,и не само тоа што е од позади тенка туку има дел и од напред т.е у средината е потенок и фактички и тој ти влага внатре :? Јас искрено не би им препорачала секојдневно да користат танга невини девојчиња. Притоа може да добијат разни болести затоа што со носењето на танга интимните делови од телото се допираат со она што го носите на себе и бактерии пуу. колку сакашш.. :?
     
    На MikiTass му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Носам танга но не често,зависи кога-како,летен период обавезно,и во зависност од облеката.
     
  8. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Сакам да ги купувам и да си ги чувам во фиока :mrgreen: :mrgreen:
    Инаку повеќе сакам килоти и тоа памучни и во боја, бидејќи ми се ептен удобни.
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.651
    Пол:
    Женски
    Носам танга, кога како, ама последно кога носев, ми се јави некоја иритација :? среќа, не беше ништо страшно, ама по се изгледа, танга ќе носам само кога ептен, ептен ќе морам... среќа, па дечко ми нејќе танга, па од таа страна сум мирна :lol: :lol: :lol: си носам полутанга, боксерици, дури и обични гаќички, ама секогаш со некоја интересна боја или апликација :D
     
  10. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Јас многу ретко носам танга и тоа само кога се мора за да не се познават рабови на фустанче или бели панталони а инаку најмногу си носам полу танга,и тие на децко ми му се најсекси :twisted: и стварно се посекси од танга!
     
  11. AnjaF

    AnjaF Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    исто , многу ретко носам танга, само кога е неизбежно :D .....полутанга или кратки боксерици во фини материјали ми се посекси
     
  12. marija28

    marija28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    nosev tanga vo tinejgerskite godini a sega ne mozam da se zamislam vo niv.navistina mnogu mi smetat pa mislam deka e uste poseksi i bez niv.
     
  13. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Во лето носам почесто, а во зима поретко само за излегување. :?
     
  14. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    Ne nosam tanga ,ne se cuvstvuvam udobno vo niv.pozz
     
  15. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Танга носам не дека не, меѓутоа подобро ми е во домаќински гаќички и тоа во црни ммммм прекрасно нешто, инаку танга носам секогаш кога ми се познаваат под облеката не сака да носам некои убави тесни пнаталонки па и бели или фустан и да ми се познаваат гаќичките хахаха
     
  16. lizardqueen

    lizardqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    11
    Хахаха, ми текна на една реченица од баба ми кога виде танга: „Порано беше тргни ги гаќите да го видиш газот, а сега тргни го газот да ги видиш гаќите“. :D :D :D Не знам дали ја чула од некаде или сама ја смисли, ама дефинитивно е гром.
    П.С. Јас обожавам БЕЛА ДОМАЌИНСКА ГАЌА. Е, сега не БЕЛА ДОМАЌИНСКА ПАЗАРСКА ГАЌА или како уште покреативно да се нарекува, ама најудобно и најхигиенски ми е во ОБИЧНИ ПАМУЧНИ БЕЛИ ГАЌИЧКИ.
     
  17. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    vo posledno vreme se poretko nosam tanga a toa zapocnuva da go zagrizuva na decko mi :lol: :lol: Ponekogas od pricini da ne mi se poznavaat rabovite od gakite nosam tanga no sepak poudobno se cuvstvuvam vo pamucni gaki!
     
  18. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    најмногу носам преку лето, за да не ми се познава на пантолони и тесни фустанчиња...и кога излегувам со дечко ми :D :D
     
  19. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    i jas porano nostop nosev tanga a sega mi e nekako neudobna i nosam samo koga moram :lol:
     
  20. najmilo

    najmilo Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    3
    mn cesto skoro sekogas:D