Колку често носите танга?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

 1. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  66
  А да... и да се надополнам... никогаш во животов немам облечено бела домаќинска гаќа :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock: Нема нешто поглупо од тоа :Down: :Down: :Down:
   
 2. QWEEN

  QWEEN Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  ни јас немам облечено и покрај тоа што сум сеуште „мала“,сакам боксерици а танга имам облечено неколку пати,се зависи од панталоните...И не ми сметаат,доста се удобни... :D :D :D (а и убаво стојат.. :D )
   
 3. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  3.129
  Пол:
  Женски
  многу ретко ептен кога му праам некои секси ситуации на дечко ми вака за секој ден само полу-танга или боксерици а најчесто обични гакички
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 4. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  109
  Велат дека знае да биде штетна за бактерии, но...  се согласувам со ова мислење,исто така имам прочитано дека е штетна тангата да ја носат невини девојчиња.Затоа баш и не би препорачала онака секојдневно да се носи танга али океј секој како што му одговара така нека си фура. :mrgreen:
  Позз. :D :D :D
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Каква врска има тоа со невиноста?
   
 6. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  109
  Епа има повеќе објаснувања. Али прво и основно штетно е поради тоа што цело време тангата ти е бутната у гз(вака погрубо сеа се изразувам али тоа е вистината,и не само тоа што е од позади тенка туку има дел и од напред т.е у средината е потенок и фактички и тој ти влага внатре :? Јас искрено не би им препорачала секојдневно да користат танга невини девојчиња. Притоа може да добијат разни болести затоа што со носењето на танга интимните делови од телото се допираат со она што го носите на себе и бактерии пуу. колку сакашш.. :?
   
  На MikiTass му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Носам танга но не често,зависи кога-како,летен период обавезно,и во зависност од облеката.
   
 8. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  73
  Сакам да ги купувам и да си ги чувам во фиока :mrgreen: :mrgreen:
  Инаку повеќе сакам килоти и тоа памучни и во боја, бидејќи ми се ептен удобни.
   
 9. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.915
  Допаѓања:
  118.386
  Пол:
  Женски
  Носам танга, кога како, ама последно кога носев, ми се јави некоја иритација :? среќа, не беше ништо страшно, ама по се изгледа, танга ќе носам само кога ептен, ептен ќе морам... среќа, па дечко ми нејќе танга, па од таа страна сум мирна :lol: :lol: :lol: си носам полутанга, боксерици, дури и обични гаќички, ама секогаш со некоја интересна боја или апликација :D
   
 10. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Јас многу ретко носам танга и тоа само кога се мора за да не се познават рабови на фустанче или бели панталони а инаку најмногу си носам полу танга,и тие на децко ми му се најсекси :twisted: и стварно се посекси од танга!
   
 11. AnjaF

  AnjaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  исто , многу ретко носам танга, само кога е неизбежно :D .....полутанга или кратки боксерици во фини материјали ми се посекси
   
 12. marija28

  marija28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  nosev tanga vo tinejgerskite godini a sega ne mozam da se zamislam vo niv.navistina mnogu mi smetat pa mislam deka e uste poseksi i bez niv.
   
 13. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.254
  Во лето носам почесто, а во зима поретко само за излегување. :?
   
 14. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
  Ne nosam tanga ,ne se cuvstvuvam udobno vo niv.pozz
   
 15. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.235
  Допаѓања:
  6.402
  Пол:
  Женски
  Танга носам не дека не, меѓутоа подобро ми е во домаќински гаќички и тоа во црни ммммм прекрасно нешто, инаку танга носам секогаш кога ми се познаваат под облеката не сака да носам некои убави тесни пнаталонки па и бели или фустан и да ми се познаваат гаќичките хахаха
   
 16. lizardqueen

  lizardqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  11
  Хахаха, ми текна на една реченица од баба ми кога виде танга: „Порано беше тргни ги гаќите да го видиш газот, а сега тргни го газот да ги видиш гаќите“. :D :D :D Не знам дали ја чула од некаде или сама ја смисли, ама дефинитивно е гром.
  П.С. Јас обожавам БЕЛА ДОМАЌИНСКА ГАЌА. Е, сега не БЕЛА ДОМАЌИНСКА ПАЗАРСКА ГАЌА или како уште покреативно да се нарекува, ама најудобно и најхигиенски ми е во ОБИЧНИ ПАМУЧНИ БЕЛИ ГАЌИЧКИ.
   
 17. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  620
  vo posledno vreme se poretko nosam tanga a toa zapocnuva da go zagrizuva na decko mi :lol: :lol: Ponekogas od pricini da ne mi se poznavaat rabovite od gakite nosam tanga no sepak poudobno se cuvstvuvam vo pamucni gaki!
   
 18. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  најмногу носам преку лето, за да не ми се познава на пантолони и тесни фустанчиња...и кога излегувам со дечко ми :D :D
   
 19. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  205
  i jas porano nostop nosev tanga a sega mi e nekako neudobna i nosam samo koga moram :lol:
   
 20. najmilo

  najmilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  2
  mn cesto skoro sekogas:D