Колку често носите танга?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

 1. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  75
  Tanga nosam pocesto vo leto i toa koga sum u belo oblecena da ne se poznavaat rabovite i sekako koga sum so deckomi nego mnogu mu se dopaga.A inaku najcesto nosam interesni gakicki ili bokserici no neobicni,stosni vo razni boi.so aplikacii a uzivam i u cipkani bokserici i tie mi se seksi :)
   
 2. srnicka24

  srnicka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  34
  јас сум цело време во танга..и зима и лето...ептен некогаш ретко носам обични гаќи...навикната сум..
   
 3. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  66
  Skoro sekogas nosam tanga ,(osven za vreme na ciklusot),i super mi se udobni a plus se i mnogu posexyyy ;)
   
 4. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  mnogu retko nosam tanga,mi smeta nekako,me cesa,nemozev da se naviknam na nea nikako,si nosam obicni gakicki ili so cipka nesto..porano kupuvav tangi veke ne ni kupuvam,sto ko zabe mi stojat :D
   
 5. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  46.256
  Исто :D
   
 6. Kalaaa

  Kalaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  17
  Sекогаш освен кога имам добиено, кога носам мини суќна и за спиење :lol: Nеможам да спијам со танга ме жуљаат, обични гакички ми се најкомотни за спиење, а вака на фармерка обавезно танга :D
   
 7. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  И јас исто така, не можам да ја носам, ме нервира, ептен на некои фустани на кои не изгледа убаво кога ќе ти се отцртаат гаќите :) Имам купувано порано и нови ми стојат во плакар :)
   
 8. maserkaTA

  maserkaTA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Уффф...воопшто не носам танга...на живци ми оди!!! ;) :D :D :D
   
 9. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.549
  Допаѓања:
  1.548
  носам многу ретко.. само кога морам
  по секси ми се некои чипкасти боксерки или памучни боксерки со интересни дизјани..
  и јас имам слушнато дека не е во ред да се мноси многу често танга..
   
 10. marija89

  marija89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  Танга носам во лето почесто може да се каже и нонстоп, а во зима кога ќе ми текне :D кога имам хеланки или ....
   
 11. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  94
  немам ништо пртив тангата, но носам многу ретко, само кога носам тесни панталончиња или нешто на што не одговараат домаќинските гаќички, но и кога носам гледам тоа да е пораток временски интервал затоа што девојки тангата е најголем извор за инфекции...
   
 12. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.956
  nosev mnogu cesto, ustvari celo vreme i zima i leto i esen i prolet..ama od lani nekoe vreme pocnav samo za izleguvanje..zatoa sto mi e strav da ne napravam belja na jajnicite
   
 13. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Во последно време многу почесто носам.
   
 14. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  2.764
  Во последно време прилично често, на почетокот малку ми сметаше ама сега се навикнав па за тоа и почесто облекувам
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.796
  Допаѓања:
  19.401
  Пол:
  Женски
  Многу ретко носам танга.
   
 16. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  Почесто :D
   
 17. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  42
  Танга ... хм, па носам можи да се речи често :D :lol:
   
 18. Delevska

  Delevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  секси си е тангата, ама не мислете дека е посекси без неа? :lol: :lol: :lol:
  не е битно што облекуваш туку како го соблекуваш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
   
 19. Tweety-Girl

  Tweety-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  2
  Потполно те поддржувам Делевска :D и јас сум за. ;)
   
 20. el-diamond-marcus

  el-diamond-marcus Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  tanga??? oo pa jas i zaboraviv kako izgledaat te gakicki....hahah mislam deka mi bea fora vo 2ra-treta godina sredno, ama samo togas i togas...ne sum ljubitel na tanga....nemam staveno , pa neznam, mozebi 5-6 godini WOW...izgleda mnogu, a? :D ama poubavo se cuvstvuvam bez tanga, a koga veke nosam nesto pripieno na mene ili nesto sto e poveke prozirno togas nosam t.n ''bokserki'', niv si gi obozavam, osobeno od lysca.......i so znam, mislam bas i deka tangite ne se mn higienski, treba da se izbegnuvaat od redovna upotreba...eve grupevski ko so zabrani se, mozi da zabrani i da nosime tangi :lol: :lol: :lol: