Колку често носите танга?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

 1. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  многу ретко, за искачање обично. Дечко ми е опседнат со танга и потојано ме тера да носам :D ...ама нема шанси, ич не ми се удобни.
   
 2. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Носам само кога морам, значи кога носам хеланки, бели панталони, ретко од што ми е кеф да носам танга, ич не ми е пријатна. :lol:
   
 3. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  па најчесто зависи од расположење
   
 4. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  22

  Исто исто СОСЕМА исто :D
   
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.685
  Допаѓања:
  58.565
  Пол:
  Женски
  Порано носев секој ден, а сега година а можеби и две носам само кога морам.
   
 6. Chika-Boom

  Chika-Boom Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Jaс без танга не можам да се замислам,значи носам секогаш ,другите гакички не можам да ги поднесам ми сметаат а во танга си се осекам најубаво :)
   
 7. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.037
  Пол:
  Женски
  скоро секогаш ..досега не сум имала никаков проблем од здравствен тип баш ми е удобно посебно во летните денови :D
   
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  Не ја сакам тангата. Носам ама ретко
   
 9. perdija

  perdija Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  4
  Носам кога е неопходно, инаку не ја обожавам. Не ми смета, значи не ми е непријатна за носење, ама пред се поради здравствен причини не ја обожавам
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Често - не.
  Во моментов - да.
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.310
  само кога излегувам,по дома никогаш :)
   
 12. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.250
  Хипи, што вака во недела попладне во танга :lol: ? Изгледа има некаков повод, а? Мала шала :rofl:

  Инаку на темата можам да кажам дека носам танга обично кога сум во некои панталони каде што не сакам да ми се познаваат рабовите од обичните гаќи и затоа носам танга, т.е. носам ама не многу често.
   
 13. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Носам тагна, имам танги во различни бои и со различни апликации едноставно се чустувам одлично во нив :)
   
 14. DTM

  DTM Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  И јас носам само танга. Имам многу танги во разни бои и едноставно не можам без нив.Додека пак обичните не можам да ги смислам а не пак да ги носам.
   
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  јас имам една танга за олеснување на сексот....таа е уствари тоа доле што треба да стое е поделено на две така да кога ќе имаш односи не треба да се слекува туку дирекно..... :$ :$
   
  На JessieT и femina90 им се допаѓа ова.
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  а и сега бидејќи ќе имам приватност кај дечко ми нема да деле соби со неговите ќе си оставам секси долни веш и кога ќе сакам да имаме некои“такви“вечери ќе си ги облечам иииииииииии.....се знае :$
   
 17. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.250
  Во последно време носам многу често. Ептен ми е убаво чувството кога сум во танга. Преферирам танги кои се изработени од голем процент на памук бидејќи тие се најпријатни за носење, нели памукот е најдобар материјал за изработка на долна облека
   
 18. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  31
  Не носам танга а ни ни сакам :)
   
 19. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  495
  Имам повеќе танга од обични гаќички :D
  Инаку не ги носам често, само кога носам панталони или фустан на кој не сакам да ми се познаваат гаќичките и се разбира во посебни пригоди...ммм дечко ми обожава кога носам танга :$
   
 20. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  порано не сакав да чујам за танга , ама еднаш облеков и од тогаш често носам..... ама по дома никако , само за излегување кога носам тесни панталони или фустанче и не сакам да ми се познаваат гаќичките :)