1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често носите танга?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

  1. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас за викендов ја извадив тангата од нафталин , ја избришав од прашина и после 100 години домаќинска гаќичка облеков танга.
    Заклучок: Мора почесто да носам и мора да се подновам со некоја нова... не дека ми треба ново моделче...туку ново бројче ;) :)
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    За излегување, посебно на панталончиња и фармерки, кога не сакам да се оцртуваат гаќички. :lol:
    И за Хуго, нормално, го пречекувам во танга (а некогаш и без нив :D ).
    Имам премногу, секакви бои, секакви дезени и материјали, имам и такви ко Анннни, со отвор помеѓу :D
    Ама по дома или за спиење - никогаш :shake:
     
  3. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Нема поубаво од танга и по сексии :) викаат дека ако ги носиш 24 часа поголеми се можностите за добивање некои стини инфекции па ете од пред некое време почнав домакински да си носам за дома а надвор од дома се знае :lol:
     
  4. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    и му се допаѓа ли на твој Хуго таа со отвор...на мојот ептен...... :inlove: :lol:
    и да кажам дека пред два дена си купив нова тнга црна со мрежичка и панделка напред ептен беше нежна ама.....дечко ми ми ја скина несакајќи :$
     
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Многу му се свиѓа Анннни , попрактично - здравје! :lol: Јас имам црни и барав и во друга боја, ама сега засега немам уште пронајдено.
    Јас вчера си купив црвени, напред се со чипка и мала машничка, па исто како кај Анннни - да се понадевам дека нема "случајно" да ми се скинат... повторно... :lol:
     
  6. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Може да постирате слика од тангава... од прилика имам претстава како изгледа, ама в ум ми е, морам да купам таква. :)
     
  7. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    така некако ама поубави се нашите...
    [​IMG]
     
  8. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    И јас сакам пааа ;(
     
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    во неготино се до ка 100 ден може и да се 70 50...тука некаде....
     
  10. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    а во ск каде има вакви? :)
     
  11. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    47
    Секој ден,секој пат,по дома и надвор од дома. Не носам танга само кога имам менструација. Преферирам од памук,може и нешто чипкано ама за посебни пригоди,каде брзо се соблекуваат оти не можам ништо друго освен памук. Инаку имам слична танга како на АННИ и една друга девојка(не забележав која *sorry) само напред имам патент...
     
  12. sweety.86

    sweety.86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    21
    Порано носев многу танга ама секаде и на школо и за излегување и по дома и секој пат кога ќе се наведев да си облечам чевли мајка и ако е тука ќе ми рече “ крани си ги фармерките ти се гледаат тие ГЛУПАВИТЕ гаќи“ :rofl: :rofl: :rofl: а сега носам портеко од кога си закачив кандида некако повеќе ми се носат боксерки или килоти оти гаќите се перат на вриење а фармерките не, а знам и понекогаш да си облечам и танга си имам дома еден куп :$
     
  13. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Без неа неможам. Ги имам во сите бои и стилови со чипки , како боксерки, свилени , сатенски ............... :)
    Само носам гаќички кога имам ПМС
     
  14. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    не можам да ги носам ме убиваат, а и заради кандидата што ја имам...некогаш ме пече
     
  15. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    носам танга најчесто кога излагам или кога облакам панталончиња или сукња на која се познаваат гакичките. ги имам во повеќе бои а најчесто комплетчиња каков градник такои танга, повеќето ми се прозирни, но во последно време открив многу прекрасни памучни танга и ке морам да си ги купам тие а да ги исврлам другиве затоа што се знае со чипкани и прозирни танга можноста за бактерии е поголема. ајде кога ќе си ги купам ке се пофалам.
    п.с. анни од каде ти се тие добрите танга гакички :lol: :lol: :lol: ??? сакаммммммм
     
    На Bixi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Многу ретко носам танга,само кога ќе облечам нешто бело.не ги обожавам,повеќе сакам боксерки :D
     
  17. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Носам танга кога излегувам,а дома цел ден во танга да седам не можам да замислам.Прво затоа што ми е многу нехигиенски, никогаш на себе не сум носела танга повеќе од 4-5 саати, значи само за излегување и после тоа за спиење пак обични гакички. Тангата е секси, но има и многу други гакички кои исто така ми се секси а не се танга ;)
     
  18. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Скоро секогаш кога излегувам за да не ми се познаваат обичните гаќички на облеката што ја носам, по дома носам боскерици и нормално за спиење исто облекувам поудобни гаќички. Ама имам и други полутанги и слични некои гаќички кои се посекси од тангите...или барем знам дека на машките повеќе им се свиѓаат од тангите :)
     
  19. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Мислиш кога имаш менструација? :^) :D
     
  20. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Да да кога имам менструација не носам.