Колку често носите танга?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од suGarBaby, 29 јануари 2010.

 1. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.381
  Пол:
  Женски
  Јас за викендов ја извадив тангата од нафталин , ја избришав од прашина и после 100 години домаќинска гаќичка облеков танга.
  Заклучок: Мора почесто да носам и мора да се подновам со некоја нова... не дека ми треба ново моделче...туку ново бројче ;) :)
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.471
  За излегување, посебно на панталончиња и фармерки, кога не сакам да се оцртуваат гаќички. :lol:
  И за Хуго, нормално, го пречекувам во танга (а некогаш и без нив :D ).
  Имам премногу, секакви бои, секакви дезени и материјали, имам и такви ко Анннни, со отвор помеѓу :D
  Ама по дома или за спиење - никогаш :shake:
   
 3. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Нема поубаво од танга и по сексии :) викаат дека ако ги носиш 24 часа поголеми се можностите за добивање некои стини инфекции па ете од пред некое време почнав домакински да си носам за дома а надвор од дома се знае :lol:
   
 4. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  и му се допаѓа ли на твој Хуго таа со отвор...на мојот ептен...... :inlove: :lol:
  и да кажам дека пред два дена си купив нова тнга црна со мрежичка и панделка напред ептен беше нежна ама.....дечко ми ми ја скина несакајќи :$
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.471
  Многу му се свиѓа Анннни , попрактично - здравје! :lol: Јас имам црни и барав и во друга боја, ама сега засега немам уште пронајдено.
  Јас вчера си купив црвени, напред се со чипка и мала машничка, па исто како кај Анннни - да се понадевам дека нема "случајно" да ми се скинат... повторно... :lol:
   
 6. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  495
  Може да постирате слика од тангава... од прилика имам претстава како изгледа, ама в ум ми е, морам да купам таква. :)
   
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  така некако ама поубави се нашите...
  [​IMG]
   
 8. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  495
  И јас сакам пааа ;(
   
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  во неготино се до ка 100 ден може и да се 70 50...тука некаде....
   
 10. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  а во ск каде има вакви? :)
   
 11. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  43
  Секој ден,секој пат,по дома и надвор од дома. Не носам танга само кога имам менструација. Преферирам од памук,може и нешто чипкано ама за посебни пригоди,каде брзо се соблекуваат оти не можам ништо друго освен памук. Инаку имам слична танга како на АННИ и една друга девојка(не забележав која *sorry) само напред имам патент...
   
 12. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  20
  Порано носев многу танга ама секаде и на школо и за излегување и по дома и секој пат кога ќе се наведев да си облечам чевли мајка и ако е тука ќе ми рече “ крани си ги фармерките ти се гледаат тие ГЛУПАВИТЕ гаќи“ :rofl: :rofl: :rofl: а сега носам портеко од кога си закачив кандида некако повеќе ми се носат боксерки или килоти оти гаќите се перат на вриење а фармерките не, а знам и понекогаш да си облечам и танга си имам дома еден куп :$
   
 13. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  Без неа неможам. Ги имам во сите бои и стилови со чипки , како боксерки, свилени , сатенски ............... :)
  Само носам гаќички кога имам ПМС
   
 14. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  31
  не можам да ги носам ме убиваат, а и заради кандидата што ја имам...некогаш ме пече
   
 15. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.117
  Допаѓања:
  4.868
  носам танга најчесто кога излагам или кога облакам панталончиња или сукња на која се познаваат гакичките. ги имам во повеќе бои а најчесто комплетчиња каков градник такои танга, повеќето ми се прозирни, но во последно време открив многу прекрасни памучни танга и ке морам да си ги купам тие а да ги исврлам другиве затоа што се знае со чипкани и прозирни танга можноста за бактерии е поголема. ајде кога ќе си ги купам ке се пофалам.
  п.с. анни од каде ти се тие добрите танга гакички :lol: :lol: :lol: ??? сакаммммммм
   
 16. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  Многу ретко носам танга,само кога ќе облечам нешто бело.не ги обожавам,повеќе сакам боксерки :D
   
 17. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.435
  Допаѓања:
  24.779
  Пол:
  Женски
  Носам танга кога излегувам,а дома цел ден во танга да седам не можам да замислам.Прво затоа што ми е многу нехигиенски, никогаш на себе не сум носела танга повеќе од 4-5 саати, значи само за излегување и после тоа за спиење пак обични гакички. Тангата е секси, но има и многу други гакички кои исто така ми се секси а не се танга ;)
   
 18. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.764
  Скоро секогаш кога излегувам за да не ми се познаваат обичните гаќички на облеката што ја носам, по дома носам боскерици и нормално за спиење исто облекувам поудобни гаќички. Ама имам и други полутанги и слични некои гаќички кои се посекси од тангите...или барем знам дека на машките повеќе им се свиѓаат од тангите :)
   
 19. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.250
  Мислиш кога имаш менструација? :^) :D
   
 20. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  Да да кога имам менструација не носам.