1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често одите на одмор?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од jagotka123, 18 април 2012.

 1. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.618
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Женски
  Не најдов вавка тема ако темава не привлекува дискусија заклучете ја.

  Дали на одмор одите секоја година или не ? Јас минатата година не бев на море ама затоа бев на Охридско езеро.
   
 2. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  секоја година редовно одам на одмор :)
   
  На Mrs.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  7.317
  и јас исто така
   
 4. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Јас одам секоја година и на море,и на езеро и на планина :)
   
 5. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  па секое лето :)
   
 6. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Секое лето по 2 пати :)
   
 7. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  536
  Генерално, еднаш годишно.
  На зимување не одам никогаш зошто мразам зима и снег, па таков одмор не ме привлекува.
  Но, не секогаш успевам да отидам на годишен одмор...Некогаш поради работата, некогаш поради тоа што приоритет ми е финансиските средства кои ги имам да ги вложам во нешто поважно во дадениот момент.
  Лани на пример, прв пат по долго време не отидов никаде од причина што во тој момент не можев да земам одмор...
  А, идеално би било да можам да одам два пати годишно на одмор.
  Еднаш во зимскиот период- некои 10-тина дена некаде каде што е топло и има море.
  И уште еднаш во лето, повторно на море две недели.Идеално!
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 8. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  секое лето :)
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Иронија: живеам во Охрид, а на одмор не сум била од летото кога завршив петто одделение.
  Зошто?
  Зашто во време од одмори јас и моите мораме да работиме за да си платам школарина и стан.
  The ugly truth...
   
 10. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Еднаш годишно на лето :) Инаку мене цело време ми е одмор... Охриде мил :inlove:
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Cake.pops

  Cake.pops Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  24
  Еднаш во годината :)
   
 12. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  Секое лето :)
   
 13. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  154
  Само еднаш годишно и тоа исклучиво летен одмор :)
   
 14. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Секое лето и седиме по 10,11 дена :)
   
 15. sparklegirl

  sparklegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  29
  Секое лето, инаку и на викенди одиме многу често ама тоа нели не е одмор. Како мала сум одела и по два, па и ти пати ама сега послабо финансии :)
   
 16. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.907
  Толку често, што треба нов збор да измислат. Додека се спакуваме, идеме, кога се враќааме др. веќе друго патување планираме, абе од зимување на летување, од летување на зимување, абе ја дома не си влегувам...И одеднаш дојде мама и рече, ајде 7.15 ќе се успиеш за школо....
   

  Прикачени фајлови:

  • odmor.jpg
   odmor.jpg
   Големина на фајлот:
   95,8 KB
   Прегледи:
   173
  На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LadyBugs

  LadyBugs Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Секое лето..откако сум се родила(да не претерувам од 1годинка :rofl: ) до сега не сум пропуштила одмор, се надевам и ова лето ќе продолжи традицијата :)
   
 18. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Многу ретко во моите 25 години само 2-3 пати.
   
 19. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Секое лето,уште од малечка одиме во Охрид секоја година кај тетка ми,годинава можеби ќе одиме пак ама малце на неколку дена ( негде кај 22-27) ама не се знае. :)
   
 20. Girl-50

  Girl-50 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  842
  Секое лето. ^_^