1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често одите на одмор?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од jagotka123, 18 април 2012.

  1. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.183
    Допаѓања:
    15.781
    Пол:
    Женски
    Одмор - одмор +5 дена лето два пати обавезно идеме, зима еднаш. А другите продолжени викенди 2-3 дена не ги рачунам, шетање ни е тоа.
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Па до сега од кога знам за себе секоја година моиве на летен одмор ме носат, како правило ни е тоа, одморот е најбитен од се, за правење заеднички фамилијарни спомени и квалитетно поминато лето.
    Некоја година се одело и два пати во лето на одмор, некоја година еднаш ама подолго (пр.14-15 дена).
    Најубави спомени од лето ми се тие. :)

    Обично идам и при крај на зима или почеток на пролет на 4-5 дена до некоја планина. Но, имало години кога моиве оделе и без мене. Не сум многу фан на планина, па и да пропуштам тоа не ми е криво ама за на море сум прва. :)

    + некогаш викенд некој или екскурзија организирана од проекти од кои сум дел или школо кога ме носеа или онака шетња со моиве.

    Грубо, годишно околу 2-3 пати патувам асално + кратки шетњи ама овие исто како @Carolin. не ги рачунам баш, појше се шетање и замор него одмор. :D
     
    На Carolin. и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.199
    Допаѓања:
    10.840
    Пол:
    Женски
    2 пати, еднаш во мај, еднаш во септември. На зимување не одам, ич немам кејф за тоа.
    Лани плус уште еднаш искористив некој продолжен викенд, уште 5 дена на море. Море си е море.
     
    На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ostaveniot

    Ostaveniot Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    1.905
    Пол:
    Машки
    Во лето на море десетина дена. Зима 5-7 дена на планина. На есен и пролет по 5 дена негде на шетање, нови градови, држави.Скоро секој втор викенд негде. Дали планина, море, град, село, небитно. Битно дома да не се седи.