1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често пеглате?

Дискусија во 'Дом' започната од malinavishna, 25 септември 2010.

  1. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Не дека мразам да пеглам, баш интересно ми е, со саати би можела да пеглам, секаде што е истуткано, MOРА убаво да го испеглам, кога некоја облека не испеглала мајка ми, јас ќе ја испеглам, сум изгорила по нешто, затоа не пеглам толку често :$ :tmi:
    Ама ќе се научам и јас некогаш...
     
  2. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.991
    Пол:
    Женски
    уфф.пеглам често..кога ке се започне од сабота до недоглед..некогаш сакам,а некогаш ми се чини џабе потрошено време и труд,но и покрај негодувањето никогаш не сум излегла непеглана или моите да ги пуштам така :)
     
  3. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Кога имам време мерак ми е да си испеглам нешто што сакам да го носам дента или пак за викенд и слично, другото обично мајка ми ми го пегла. А таа пак пегла по потреба, бидејќи нема доволно време и нерви за тоа. :lol:
     
  4. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Често. Преку еден ден.

    Тукууу, има такви што не пеглаат на даска за пеглање туку пеглаат на земја врз ќебе ? Дајте жити се, објаснете ми како можете така ? Не дај Боже да останам без даска (макар само на неколку дена), веднаш се откажувам од пеглање тие денови.
    (ете пример се чудам на свекрва ми како може да пегла на земја, ми вели не била навикната на даска и точка.)
     
  5. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Не дека мразам да пеглам, ама не знам како ми успева да имам секогаш голем куп за пеглање. :lol: И кога ќе почнам пеглам, пеглам, а тој не се намалува :o Понекогаш и мајка ми тука може да помогне, иако тоа е реткост, ама ако се случи пресреќна сум, со однос на тоа што се сама правам во домот. Туку не знам што сум седнала на форум,, да запеглав нешто бар додека е ефтина струјава :lol:
     
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.324
    Допаѓања:
    101.552
    Пол:
    Женски
    Како бе на земја?? Ја знам за на маса пеглање ама на земја?? Инаку јас сум голем пеглач. Еве баш викендов стаив 4 машини за перење и сега како им се токмам. Милина ми е. Особено додека е Лисјата. Они си зборат ја си пеглам и отишол купот. Инаку најкејфски ми е постелнина да пеглам.
     
  7. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    еднаш во неделата по една цела една планина :lol: :lol: :lol: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi:
     
  8. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    мразам да пеглам се за тоа немам време и секогаш имам купишта алишта неиспеглани во една соба со затворена врата. :tmi: најчесто пеглам кога ми треба нешто насабајле пред работа пред излегување :D по потреба нели де.

    е сега гледам либево да е испеглано цело време за да не касни или онака за мене не е битно ке си испеглам некој партал ама неговите кошули морам да ги стокмам. и искрено да ви кажам многу не се замарам па и он кога нема испеглано само ќе ми рече срце ај ваа кошулата ако сакаш ми треба и не ме замара за друго и за тоа најмногу си го сакам.

    и морам да кажам дека ме нервира некогаш тоа што имам купишта алишта не испеглани али нема да се скратам од сон, прошетка или секс само за да ги испеглам алиштата ...
     
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Кој сака да пегла ајде џом кај мене, јас ќе ви готвам може така? :wasntme:

    Мразам пеглање. Го сакам чуството на чисти, испрани алишта па уште и миризливи од пеглањето, ама додека да се решам да пеглам - трае батка, трае а даската крца, паѓа. Мечка страв, мене нема страв и идам!

    Мислиш лансирам ракета, Хјустон уи хев а проблем! :D

    Не знам што ќе правам еден ден, ако имам маж, on a regular basis, па ме тера кошулите за на работа да му ги пеглам. Ова ми е хорор претстава.
    Бившиот го терав да купува онакви природни кошули, од пери - носи материјал, му викав - абе штосни се! :D И раат си бев!
    Или ќе му викам да не го соблекува сакото и решен проблем! Ма какво пеглање.

    А ми текнува на времињата кога мајка ми пеглаше чорапи па и гаќи! А нешто изгледа ми останало од нејзе. Колку и да мразам пеглање сепак морам и јас да пеглам прилично многу работи. Како на пример фармерки. Или крпи за во кујна.
     
  10. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Искрено се надевам дека ќе ти се погоди маж што нема да е во кошула секој ден на работа како мојот. Тоа дека ќе му речеш да не го соблкува сакото, не пали :lol: Си привикнав јас и секоја вечер сум си на даската за пеглање со различна кошула по негов вкус :)
     
  11. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    хахах ја пеглам секој ден на земја врз фортирка, ни се скрши даската и сеа мора вака :lol: не обожавам многу да пеглам ама кога се мора... :)
     
  12. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Обожавам да пеглам и тоа го правам често...скоро секој ден да не речам...за друго да не ми речеш ама за пеглање сум прва :)
     
    На svetlana-74 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Со мали деца,секој ден уклучувам најмалку по една машина.И така кога ќе ми се насобере едено купиште,пеглам.Не ми е тешко,си наоѓам занимација додека пеглам,најчесто на телефон висам во тоа време.
    Инаку маж ми има незнам колку пара фрармерки,ама мора баш тие што се на сушална да ги носи дента.И од сабајле кога ќе ми се распегла по дома,коса ми се крева.А насабајле,деца да спремиш,ти да се спремиш,кафе да сркнеш,да се облечеш,што побргу....И кога ќе му текне,абе фармеркиве сакам да ги носам,ама ај можам сам,ти спремај си се... Многу и не носи кошули,па така да немам проблем со тоа.

    Инаку се пеглам ,само чорапи и пешкири и крпи не пеглам,друго се. Абе домаќинка. :$
     
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.324
    Допаѓања:
    101.552
    Пол:
    Женски
    Еве баш вчера додека беа Лисјата на Тв си ја наместив даската и пеглата во спална пред плакар, алиштата до мене и како пеглам така бесам. Милина. Денеска постелнината остана. Милина. А иначе комчиката ми кажа дека во куќите кај мене имало перална и пеглале све ама што знам да си се лишам од тој медитирачки момент, не фала.
     
    На svetlana-74 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Еве веќе од јануари не сум се запеглала, немам тука пегла студентски живот, а и не се нешто потресени овде во врска со тоа, а Скопје обавезно бар еднаш неделно.
     
  16. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Нешто што најмногу мразам е пеглање. Пеглам само кога морам, се ќе работам освен пеглање :worried:
     
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Еднаш во три месеци, ама уживам во пеглањето и со мерак си пеглам, ехх :D
     
  18. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    секоја недела задолжително :!: а преку недела чат-пат кога треба на тато да му ја пеглам униформата за на работа или пак ако треба нешто да си испеглам за излегување. ама најмногу мразам кога ќе ми дојде да пеглам веш :@ смрт и завеси не можам крај да му најдам тргај лево тргај десно па горе па надолу и кога ќе завршам истуткано е повеќе него шо беше :tmi: треба и јас да пеглам ко плавуша - ќе ги закачиш завесите и ќе поминиш со пеглата :lol: :rock:
     
  19. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Гардеробата што е за секој ден се пегла веднаш по сушењето. Инаку, она што ми е за излегување обавезно пак го запеглувам пред да излезам. Нормално, доколку нешто се истуткало, го препеглувам.
     
  20. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Ако нешто мразам да правам од домашни работи тоа е пеглањето...секогаш одложувам ...ај утре ќе пеглам :lol:
    Инаку пеглам еднаш неделно, ама кога ќе седнам се` заборавам...се пеглам наеднаш за да не морам во текот на неделата пак да пеглам :@ , и си правам паузи..пеглам, одмарам со :smoke: а понекогаш и :coffee: па продолжувам да пеглам.
    Порано обожавав да пеглам , ќе си седнев, даската и пеглата пред мене и пуштам мозок на пасење...сега се нервирам кога треба да пеглам...подосадна и помонотона работа нема..отров |(

    Немам проблем со мм, што ќе му дадам да облече тоа носи, ако нешто сака да облече не е пеглано, ќе промрчи ама тука ја стапувам на сцена со моите глумачки способности :tmi: и си облака она што е пеглано.
    Ама сум била лоша..ако не беше темава немаше да сфтам :$