1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често се самозадоволувате?

Дискусија во 'Секс' започната од suGarBaby, 14 март 2010.

  1. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Колку често се самозадоволувате??
    го сметате ли тоа како нешто нормално?? :oops: :D
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Секогаш кога ќе почувствувам потреба...го сметам за потполно нормална работа и многу многу потребна...ако не имаш секс со самата себе како некој друг ќе сака да има со тебе :) :)
     
    На Osamena devojka, EdnaDevojka21, bambuca и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    А зошто да не е нормално :lol:
    Не знам зошто се уште сексот се смета за табу тема.Пред впуштањето во сексуални односи сосема нормална работа е да го зпозанеш своето тело, да знаеш што ти прија , а што не.И како што напиша Катја ако немаш секс со себе кој ќе сака да има?! И ако некој каже дека нема доживеано вакво нешто лаже. :lol:
     
    На DENKO и anab им се допаѓа ова.
  4. SelinA

    SelinA Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    И јас самозадоволуванјето си го сметам за нормална работа,и баш ми е супер чуството,зошто човек најдобро си знае што најмногу му годи,никој не можи толку да ти угоди,колку што самата тоа си го можиш ;)
     
    На EdnaDevojka21, DeckoZaCuckold и DENKO им се допаѓа ова.
  5. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    samozadovoluvanjeto e normalna i potrebna rabota..a kolku cesto pa stoznam zavisi.ednas vo nedelata ili vo dvenedeli :D
     
  6. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Да знам дека е нормално :mrgreen:
    Алии има некој шо ми има кажано ко демек : Ауу никогаш не би напраила нешо такво и те гледа ко да е падната од марс.
    Мислам незнам зашо некој гледаат на тоа ко за машките да е нормална работа а за женските НЕ :?
    Не сваќам. Хехе.
    Мило ми е еве што најдов некој што има исто размислување како мене :) позз ;)
     
    На DENKO му/ѝ се допаѓа ова.
  7. AnaSk

    AnaSk Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    14
    Тие што велат дека не се самозадоволуваат - ЛАЖАТ!!! :D
     
    На Osamena devojka, Tigerspassion, Mario1991 и 11 други им се допаѓа ова.
  8. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    ^ Или премолчуваат 8)

    Како што самозадоволувањето е сосема нормално за машките (кои од 5то одд. го прават тоа..), секако дека е нормално и за нас женските. Го правам тоа кога имам потреба.
     
    На Mario1991, Kristinna и ednostavnotina им се допаѓа ова.
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Исто и јас.
     
    На DENKO му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    :up: .Тоа е табу и така се воспитани жените дека ако јавно зборуваат за тоа или го практикуваат ќе наидат на осуда и дека тоа не е нормално жена да го прави( :Down: ).Младите девојки и те како го практикуваат и нема апсолутно ништо лошо и грешно во тоа.Напротив има само позитивни ефекти.
     
  11. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Се самозадоволувам и навистина уживам во тоа...Не можам да кажам колку често, бидејќи зависи од периодот, од расположение....
     
  12. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
  13. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    Браво девојки, стварно не мислев дека ваква тема може да биде поставена (затоа што кај нас тоа се уште е табу тема, како што и кажавте претходно), а и плус уште и толку многу девојки да го признаат тоа. И јас сум ваша истомисленичка.
    ДА за самозадоволувањето а колку пати, зависно од потребата :?:
     
    На ednostavnotina му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Секако дека се самозадоволувам. 8) Порано, пред дечко ми-многу често, може да се каже повеќе пати во неделата, а сега откако сме заедно, се случува многу ретко-еднаш во неколку месеци, зашто ми е доволен и ме задоволува максимално, а и не ми е инетересно сама сега. :lol: Сега ми се случува ако апстинираме подолго од обично, или ако сум пренапалена, па не можам да дочекам. А кога се осудив да му кажам за тоа-се шекна. :D
     
  15. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Јас не се самозадоволувам, бидејќи немам потреба од тоа покрај онаа секс-машина. :lol:
     
  16. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Nemi e tabu tema samozadovoluvanjeto i go imam praktikuvano ne tolku mnogu no normalno deka imam porano odkoga imam redoven sex so deckoto nemi ni teknalo na toa,nesum osetila potreba......no sega ke imam apstinencija od sex 2 meseca taka da ne e cudno pa da si se zadovolam sama :lol: a mu vikav da mi kupi vibrator pred da odi ama nisto :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  17. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.197
    Допаѓања:
    10.837
    Пол:
    Женски
    Знам колку звучи ова смешно, али јас почнав во 7мо одделение во стил филмот "Мојот прв оргазам" (кој гледал знае :D ). И редовно си се самозадоволувам (нормално кога има апстиненција :) ), особено во кризни денови, пред и по добивање, па како што рече една девојка погоре, не можам да си дочекам :lol: ... Дечкото сам ми се има понудено да ми купи вибратор, пошо знае дека сум така малце нимфомално настроена, али сепак нема боље од права ствар, нели? :D
     
    На EdnaDevojka21, DeckoZaCuckold и rajna-vojvoda им се допаѓа ова.
  18. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Едно големо LIKE за постов... И ја ги имам одамна моите почетоци, колку страшно и да звучи тоа и топ ми е до ден денес, како што викаш-кога ќе ме фати апстиненцијална криза... :D
     
    На Kristinna и rajna-vojvoda им се допаѓа ова.
  19. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.197
    Допаѓања:
    10.837
    Пол:
    Женски
    Какво страшно, не сме ние криви што рано сме си дознале што е убаво :lol:
     
    На Kristinna му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Хехе, да,да сосема си во право, самошто во ова наше општество каде постојат уште табуа и конзервативни ставови, таквите како нас ќе не наречат патолошки случаи и ќе не пратат на лечење. Али ајде, не се замарам со туѓите мислења. А дека е убаво-уффф, збор нема, а ни машките не дознале нешто многу касно за тоа што е убаво. И нивните почетоци се таму негде накај 6-7-мо. :lol:
     
    На Kristinna му/ѝ се допаѓа ова.