Колку често се самозадоволувате?

Дискусија во 'Секс' започната од suGarBaby, 14 март 2010.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.913
  Мене ми е некако неугодно од сама себе да земам да се самозадоволувам. Искрено, еве сите знаете колку отворено зборувам во врска со сексот... ама да се самозадоволувам неможам. Незнам зошто. Неможам ни да се опуштам а имам пробувано повеќе пати.
  Добро и дечко ми не дека не е секс машина како што рече Викторија :lol: Да не му спомнеш он е секогаш расположен :tmi:
   
  На EdnaDevojka21, femina11, marama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. baby-by

  baby-by Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  sesilija секако дека самозадолувањето неможе да се споредува со сексот..но преку тоа всушност сваќаш што ти прија а што не...сепак секој си има индиввидуално мислење..;)
   
 3. soncusko

  soncusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  7

  кога веќе имаш редовен секс не ти треба самозадоволување. Имаш дечко кој самата си кажуваш дека во секој момент е расположен да те задоволи:)
  Уживај си:)
   
  На EVA19 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Бејби бу, не ми треба самозадоволување за да знам што ми прија, тоа си го откривам на друг начин- со секс се разбира :D

  Сепак кој сака слободно нека се самозадоволува, немам ништо притив
   
 5. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  Некогаш нема да можеме да се видиме некое време, нормално дека ќе се самозадоволувам. Уживам кога го правам тоа, оргазми да фрчат :lol: Некогаш кога те има фатено мрза и криза, одиш се тушираш, и потоа им се фрлаш на благодетите на самозадоволувањето :lol:
   
 6. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  99
  Уфффф, да, да, така си е, не можам да замислам како некои девојки не го прават тоа. Најдобро е, како што ти ќе си го изработиш своето на свој начин во моментот кога ТИ СЕ САКА... онака спонтано, најдобро е! Ги поддржувам љубителките! :*
  Ама тоа не значи дека го бојкотирам сексот! Чувај боже, да не ме сфати некоја погрешно... :o
   
 7. soncusko

  soncusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  7
  Имам другарки кои сеуште незнаат ни што е тоа:) хахахаха
  а ја тоа го правам хмм.. од 6то одд можеби! хахахах
  Колку често.. два пати дневно.. мислам дека е доволно.
  Нјадобро е пред спиење.. Ахх! послесно се заспива! хахахаа
   
  На KrisBt и EVA19 им се допаѓа ова.
 8. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  121
  не можам да се самозадоволувам или не знам хах едноставно не ме пали тоа :D
   
 9. suci4ka

  suci4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  a kako toa tise zadovoluvas de opisi mi so race prti ili pomagala drugi
   
 10. Trikson

  Trikson Нов член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  34
  и јас понекогаш...ми доага интересно, неам проблем јас со мојата имагинација...и тогаш се претворам во

  :hug: -The Masturb@ting Bear
   
  На badtouch му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  исто и јас сум пробала , не ми успева , некогаш го правам тоа за кеиф на дечко ми , не дека стварно уживам, да не е он тешко дека ке сум задоволена :(
   
 12. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  317
  Многу ретко во годината дали два пати,немам потреба од ова :lol:
   
 13. Psihoo

  Psihoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  па нај искрено многу е добро просто да узивате во тоа хеехехехехехехх иначе зависи од располозението какво ми е ......
   
 14. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  секогаш кога ќе ми се присака :D
   
  На EVA19 и tarzan им се допаѓа ова.
 15. missrouseland

  missrouseland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Немам потреба дечко ми е на повик :devil: :devil:
   
 16. anonimnabt

  anonimnabt Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  И јас се пронајдов тука дефинитивно =) можи малку абнормално ама имам почнато да мастурбирам од мноооогу мала =) мислам дека бев прво одделение кога прв пат најдов касети едни на мојте со порно филмови и уште од тогаш почнав да мастурбирам, али нормлано не ни знаев што правам, битно убо ми беше =)
  моментално имам дечко од друг град и ко ќе се видиме имаме ненормално добар секс, али сепак ко ќе не се гледаме потреба си е потреба =) си се задоволвам сама шо да прам =P
   
  На skopjanka0923 и Spidy им се допаѓа ова.
 17. skopjanka0923

  skopjanka0923 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Имам периоди. Некогаш не се самозадоволувам по недела дена,а некогаш по 1-2 пати на ден :) Се е тоа релативно,како ти се сака-така прави. Прво кога имав период на интензивно самозадоволување мислев дека грешам и малку се чувствував глупаво,ама сега е океј :)
   
 18. dijanalove

  dijanalove Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  stvarno mi e mnogu ubavo!!!!!!!!!!!
   
  На KrisBt му/ѝ се допаѓа ова.
 19. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  Некако не можам сама да се задоволувам,не ми оди.Имам пробано,ама не можам.Јас мислев дека усм сама,ама не сум била :D :D :D
   
 20. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  И јас сум истата... Читам, слушам скоро повеќето се задоволуваат.. Сакам да пробам и јас.. Но никогаш не ми успева едноставно неможам да се задоволам самата себе не чувствувам ни потреба ни ми е убаво ни па чувствувам некое задоволство од самата себе... :tmi: