Колку често се самозадоволувате?

Дискусија во 'Секс' започната од suGarBaby, 14 март 2010.

 1. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  5.034
  почнав да се самозадоволувам откога го вкусив првиот секс. не дека секој ден го правам тоа но го правам во миговите кога ќе осетам дека сум напалена а партнерот не е до мене. највеќе уживам кога се бањам или ке се избањам и така по бањарка знам да си пуштам порнич. во денешно време не е срамота да правиш нешто што те прави среќен и според мене самозадоволувањето како и темите секс воопшто не биле табу а и воопшто не треба да бидат ;)
   
  На Ikickabebusce и tarzan им се допаѓа ова.
 2. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.564
  Се самозадоволувам одамна, секогас сум сметала дека е ок да си го испитувас телото и да узивас во него. Понекогас со децко ми после 2-ра или 3-та партија секс, се самозадоволуваме еден пред друг како посебно искуство ни е и да си споделиме сто сме фантазирале кога сме си се самозадоволувале посебно т.е. одвоено ;) .
   
  На Phyramide и tarzan им се допаѓа ова.
 3. Miss007

  Miss007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  A со штоо се самозадоволуватее,знаеме ситее декаа неможе да се постигне тој ефект само со вибратор...
   
 4. lee

  lee Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  јас почнав на 17 год прв пат не се сите исти :wasntme:
   
  На tarzan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. xxMxx

  xxMxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Освен со стимулирање на клиторисот...некој други начини на самозадоволување???
  зборувам за девојка што немала односи...
   
 6. annnna

  annnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  како да се самозадоволам со рака :worried: имам 18 години а уште ен сум се самозадоволила :worried: помошшшшшш
   
 7. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  317
   
  На fairy88 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. annnna

  annnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  no iam potreba ama neznam kako dtugarkite zboruvaat ja neznamm ni kako ni sho :/
   
 9. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  529
  Како да ти објасниме бре девојче? Да се снимаме и да ти ставиме видео ќе ти биде од помош? Пикни прсти таму доле и види како ти е најубаво!
  Не е нешто што се прераскажува, секој различно си ја прави таа работа. Истражувај види тебе како ти е убаво и крај на приказната!
   
 10. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  Девојко, легни , слечи се, рашири се и почни да си го чепкаш клиторисчето. :lol:
  Мижи и замислувај си кај шо те работи некој јак дечко....
  Или па пушти порно.
  И не прекинувај, па на крај ќе осетиш, нема промашај од оргазам, ќе знаеш дека е тој. :D
   
  На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
 11. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Слушај, немој ко онаа Драгана, да го земе бастунот на бабаи... :rofl:
   
 12. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Ако не сакаш да имаш секс со себе,кој ќе сака да има секс со тебе?

  Далеку од тоа дека самозадоволувањето може да го замени,но мора да го познаваме нашето тело,за да утре знаеме да му кажеме на него,што и како ни го прави најголемото задоволство!

  Јас не го правам тоа често..Понекогаш под туш,кога си се гледам целата влажна,и неможам да си одолеам самата на себеси... 8) :lol:
  ;)
   
  На mila85 и Spidy им се допаѓа ова.
 13. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  143
  најнормално нешто, исто како што и на машките им нормално тоа така нормално е и за нас женските.
  зависи коа како некоаш може да се случи неколку пати во ден а некоаш ич зависи од расположење.
   
 14. kalinka89

  kalinka89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  8
  најнормална работа ако самата не научиш да уживаш како ќе му покажиш на друг да те задоволува.јас секогаш кога сум расположена за секс а нема никој до мене се самозадоволувам и срекна си сум хехехе
   
 15. Srcuska97

  Srcuska97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  12
  Jaс од малецка со перница, незнаев што правам ама важно убаво ми беше :lol:
   
  На Balint му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.627
  Почнав пред неколку месеци и се задоволувам околу 2-3 пати во неделата. Сега се прашувам како сум издржувала порано без тоа :)
   
  На anabel-a и Balint им се допаѓа ова.
 17. makedonceee

  makedonceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  losa rabota
   
  На maja.kostovska му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  Јас зависи, кога ќе ми дојде, некогаш два пати неделно, некогаш ниту еднаш месечно, ама секогаш после тоа ме следи некое чудно чувство на вина...
   
  На Zbuneta20 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.715
  Доста често и не гледам ништо срамно во тоа баш напротив убаво ми е и уживам. Зависи, може еднаш неделно, еднаш дневно или неколку пати во денот. :$
   
 20. sexualka

  sexualka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  12
  па скоро секој ден понекогаш се самозадоволувам и за време на секс а партнерот ужива гледајќи ме.
   
  На Sisence му/ѝ се допаѓа ова.