Колку често се самозадоволувате?

Дискусија во 'Секс' започната од suGarBaby, 14 март 2010.

 1. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  стварно многу кондиција требаа, после јас стомачни сум имала. Па ќе имам, тогаш направив и сега ги одржувам. Уште една позтивна страна на самозадовоолување :D
   
  На Balint и unique123 им се допаѓа ова.
 2. Balint

  Balint Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  некогаш и по 2 пати во денот :lol: зависи колку ми се сака :D :D ама најческо само пред спиење..и баш ми е супер и најнормално...ммм :$
   
  На Ticaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  Да се пофалам, вчера се самозадоволував 5 пати едно по друго. Морав да се пофалам, одамна не ми се случило :rock:
   
  На Juccy, EdnaDevojka21 и Candice им се допаѓа ова.
 4. Balint

  Balint Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  :o во еден ден!!! ама си се напалилааа!!! :)
   
 5. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  :rofl: :rofl: :lol: :lol: :rofl: Од кога почнав да се самозадоволувам, можам повеќе пати едно по друго. Во почетокот мислев дека нешто не е во ред со мене, ама истажував и открив дека всушност спаѓам во нормална граница. Има девојки кои можат по 20-30 пати во еден ден..
   
 6. lolooo

  lolooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  10
  sekako deka e normalno jas toa go smetam kako potreba
   
 7. liliput22

  liliput22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Честоооо скоро секој ден но некогаш и по 2пати у денот и сето тоа го правам уште од мала,мислам нема нешто поубаво од тоа да си го запознаете сопственото тело и да уживате во него!!
   
  На Milita18 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. salty.dreams

  salty.dreams Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  32
  Зависи, ако сум без дечко т.е ако он патува или јас тогаш секој ден и најчесто пред спиење.
   
 9. lady-17

  lady-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  6
  Па најчесто дечкоми ме задоволува инаку јас сама не. :P :P
   
 10. lolooo

  lolooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  10
  се согласувам со тебе, ми вели другарками јас никогас ова она еднска ја фатив и стана зелена од срам :)
   
 11. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  4.043
  Пол:
  Женски
  Зависи кога како се случувало некогаш почесто а некогаш и суша да има
   
 12. viki2

  viki2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Баш супер тема многу ми се допадна. И од мене големо ДА за самозадволувањето како и другите и јас така зависи од раположение и кога сум напната најубава релаксација е... А да си споделиме мислења кој на каков начин се самозадоволува дали има нешто посебно ....

  Бацки
   
  На TanyaM. му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Festim

  Festim Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  34
  браво бе девојки а јас пак мислев дека самозадоволувањето е особина честа кај машките ама ете полека се кршат и тие предрасуди би рекол и табуа дека женско не се задоволува ама вие како сте почнале наскоро ќе не престигате
   
 14. Candice

  Candice Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Не, не.. вие машките апсулутно сте недостижни во оваа категорија.. денот не ви поминува без тоа...

  Си се самозадоволувам не редовно, најчесто по потреба, зш дечко ми добро си ја врши работата :angel: само проблемот е што некогаш ме тера сама пред него, а мене ми е срам, заедно сме година и пол, една година имаме односи, опуштена сум и се тоа, само проблем ми е пред него да се самозадоволувам, а он гајле нема. :D
  Последен пат, прееска.. ахххххх.. Сега за сега само со прсти, не сум пробала со друго, и најчесто си црпам инспирација од порно :$
   
  На Festim и viki2 им се допаѓа ова.
 15. Festim

  Festim Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  34
  да да апсилутно сме рекоредери во тоа не се сомневам ич и браво на дечко ти што убаво ги врши домашните задачи а за тоа дека те тера да се самозадоволиш пред него тоа не е ништо страшно а и не треба да ти е ни најмалку срам околу тоа само опушти се и ич да не ти е гајле што другите мислат за тоа а прситет вршат работа душо не треба ни да пробаш со друго повремено може дечко ти да ти помага со јазикот и ќе видиш како ќе испадне не на седмо туку нема да знаеш ни сама кај си :)
  на крај на краиштата нема ништо лошо во тоа сепак е супер да се замозадоволуваш а да ти кажам искрено и јас често се самозадоволувам иако имам секс редовно
   
 16. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  исто..потпуно ;)
   
 17. sarah.key

  sarah.key Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  23
  Па кога ми се сака и не можам да го дочекам дечко ми да си дојде... обично 1-2 пати неделно :$
   
 18. Anja.F

  Anja.F Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  13
  многу често , иако тоа почнав да го практикувам од пред две години , ми се случува некогаш и премногу често :) кога сум сама без дечко
   
 19. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  46
   
 20. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.683
  Допаѓања:
  14.374
  Кој орган страда кога мастурбираш?
  - Увото. Цело време слушаш дали некој доаѓа

  :D :D :D
   
  На EdnaDevojka21, anabel-a и slatkichKa123 им се допаѓа ова.