1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку чини приватен диџеј од една вечер?

Дискусија во 'Музика' започната од topique, 4 март 2017.

 1. topique

  topique Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Би сакал за 18ти да имам приватен диџеј, некој од калибарот на Панчо или Гоце САФ.
  Желба ми е да имам добра журка за 18ти али да не е асотрономска цена или над -400 еур.. не знам колку зимаат овие двајца :)
   
 2. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Јас сум DJ и пуштам на приватни забави.
  Не сум познат и од калибарот на Панчо или Гоце ( бидејќи имаат поголем стаж од мојот ) али можам да го пуштам истото што и они, од иста екипа сме.
  Ако си заинтересиран обрати ми се во инбокс. Поздрав! 8)
   
  На Oscar Lady, Cinderella12, LadyInTheDark и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  28.784
  Пол:
  Женски
  Ова е многу релативна работа, и зависи од диџејот, колку долго би пуштале музика и дали би пуштале нешто по нивна желба или по твоја. Посебно за ова последново, пошто одбиваат да пуштаат одреден тип на музика.

  Бидејќи ти си конкретно заинтересирана за Панчо или Гоце САФ пиши им на фејсбук на нив или менаџерите, генерално пристапни се луѓето.
  За цена не верувам под 150 евра да ти бараат, посебно овие двајца кои се ај да ги наречам едни од попознатите.

  Ако веќе сакаш подостапен диџеј имаш исто голем избор :)
   
 4. Jacques

  Jacques Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Машки
  Abe imas DJ za 500 denari ke ti zavrsi rabota. Sto se zanesuvas so tie Safovi mafovi. Ke te oderat ziv so pari bukvalno za nisto. Ko rogovi da imaat. Site istite pesni gi pustaat sekade.
   
  На blackwave му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.794
  Допаѓања:
  46.393
  Да бидам реален, јас овие познативе никогаш не би ги викнал. Од тоа што ги имам слушано по журки... катастрофа.
  Имаш многу подобри диџеи кои не се познати и би ти земале до 50 евра. Музиката е по твој избор.
   
  На blackwave, Ane-Goki1, Oscar Lady и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.883
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Зависи што музика сакаш да ти пушта, ако сакаш техно обрати се кај мене :lol::lol::lol:

  И п.с има диџеи што по кафичи за преку ден пуштаат музика за 500 денари :)
   
  На Nausicaa, Bender Rodriguez и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 7. Jacques

  Jacques Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Машки
  Toa i jas mu go velam. Neka si najde nekoj za 500 denari, neka go izlaze tatko mu deka go platil 200 evra, a 180 evra u dzeb:D
   
  На Trxmx му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  :rofl: Ме насмеа темава "дај му таму 500-тче нека зрпа цела вечер" :rofl: Тоа е,за овци не сметаат нас DJ-ите :rofl: Се шалам.Јас сум како почетник DJ и сеуште немам опрема но имам договорено во дискотека(во мојот град) која набави опрема која треба да стигне во скоро и да ме повикаат.Исто за 500-тче :rofl: Ноо не ми е битно тоа воопшто,бидејќи неможе тоа да се мери со мојата желба да пуштам музика.Што и без пари кога би било јас би истрчала со цел мерак и среќа само да го слушнам тој басс да затрепери во срцето мое.Едноставно горам одвнатре и со нетрпение го чекам денот кога ќе ме повикаат.Ама ниту миг немав,ниту имам ниту пак ми се мисли на тоа колку ќе ме платат :!: Бидејќи јас ја сакам работата има желба,страст,љубов кон музиката која неможе да се мери со пари.Бидејќи не ме исполнува тоа колку што ме исполнува мојот сон тоа што со нетрпение чекам да излезам на сцена :inlove: Потоа,голема гордост и чест ми е тоа кога ќе ме пофалат за мојот нов ремикс,микс или трака..Може да се каже дека станав позната во мојот град и ме исполнува кога ќе ме наречат DJ :l: Едноставно сето тоа ме исполнува :l:
   
  На Cinderfakinrella и Prijatelot им се допаѓа ова.
 9. Jacques

  Jacques Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Машки
  K
  Kakva muzika pustas?
   
 10. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  Преферирам трап но секаква пуштам и неможам да ја делам музиката бидејќи за мене секоја е убава :) :l:
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Jacques

  Jacques Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Машки
  Ne mi se svidja takva muzika.
   
  На Oscar Lady и GabyTranceॐ им се допаѓа ова.
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Трап?! :^)
   
 13. Jacques

  Jacques Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Машки
  Muzika za tresenje gazovi. So znam ne bi ja narekol muzika :D
   
  На Oscar Lady и GabyTranceॐ им се допаѓа ова.
 14. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  Да да :nod: :l: можеби прв пат слушаш но често рап песните хип хоп како на пр 50cent ги прават со трап музика.
   
  На Cinderella12 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.542
  Допаѓања:
  6.308
  Jas za moj rodenden, znachi za edna godina bi go viknala Fobi ili nekoj od domashnata trans scena, na privatna zhurka vo vikendica... taman mozhe da soberam pari do togash hahaha :D

  Inaku vchera bev na BOSH festival, i imashe prekrasna muzika, se topev dur slushav. Prvpat gi slusham bendovive (bendovi bea I guess) - Gianni Druid, Lenhart Tapes i ushte edni. Prvite dva pushtaa mnogu jaka muzika, ne znam vo koj zhanr bi gi stavila, fuzija na rok, jazz, (turbo) folk elementi so edna pesna od Vesna Zmijanac i plus elektronski elementi. I niv mozhe za rodenden. :)
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.587
  Допаѓања:
  34.111
  За сто евра, ќе ти пуштам музика од твое лично УСБ, и тоа топлес... Па сеа ти види... :call:
   
  На blackwave, Someonespecial, Nausicaa и 4 други им се допаѓа ова.
 17. Jacques

  Jacques Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Машки
  Ti epten si skapa. Mozam da najdam za pakla cigari :D
   
 18. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  ^_^ Што велите за ова трапче :lol: Јaс би рекла THEE BESTTT :inlove: ме маѓепсува музиката :inlove: И јас ја имам правено истата песна во ремикс,но ова не е мојот channel.Многу би сакала жалам но бидејќи сакам да останам тука анонимна а јас си го пишувам моето име на ремиксите башка и слика моја :tmi: :lol: :)
  Е сега некој итар ако ме пронајде,со среќа:wasntme: :rofl: А, и нека се јави во лп хахахаха :rofl: Мала шала :lol:
   
 19. Jacques

  Jacques Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Машки
  Ova povise mi lici na dark electronic otkolku na trap. Mozebi sum vo greska.
   
 20. Slavicak

  Slavicak Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2016
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  606
  Пол:
  Женски
  Сега сите диџеј станаја:^)
   
  На blackwave, Oscar Lady, GabyTranceॐ и 2 други им се допаѓа ова.