Форумџика на годината 2020

Комарци

Дискусија во 'Дом' започната од cigarce, 4 јуни 2011.

 1. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.865
  Пол:
  Женски
  комарциии :@ како се справувате со овие инсекти пошто и нерви и се ми искинаа :D
   
 2. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  спас од комарците !!!

  Вакви ќе си купиш,
  [​IMG]
  по едно во секоја соба и нема да припарат ни до џам, само ќе ѕирнат и штрафта ќе фатат :D
  Не озбилно, многу се ефикасни, (бар кај мене) комарец не ме каснал со овие 2-3 лета веќе...
  Се уклучуваат во штекер цела ноќ, испуштаат некоја миризба што ги зашеметува и ги брка комарците, за нас не се осеќа и не е штетна :)
   
  На elka.timova и lolyta777 им се допаѓа ова.
 3. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.865
  Пол:
  Женски
  би купила ја тоа ;) него надвор :D со мене да си ги носам :D не озбилно ама паа стварно ме јадат :@ ептен сум им омилена :D
   
 4. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  622
  И јас сум им миленичка на комарците, цела ме јадат :@ ! Го мразам самиот звук ,,зззззззззз,, на уво, а уште повеќе ги мразам црвените пулови по телото од комарци!
  За по дома како заштита од досадните комарци користиме апаратче Raid и ефикасно е! За на надвор единствено што помага е некое средство за мачкање против комарци (во аптеките има а јас го заборавив името)
  Комшиите пак си имат ставено црвена сијалица на балкон :rofl: и тврдат дека на таков начин си се заштитуваат од комарци (бегале од таа светлина :^) ) Дали е вистина тоа врска немам :lol: Ем романтика ем забрането присуство за комарци :D
   
 5. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.837

  Абе и јас го купив ова за на одмор у Грција, па пак ме изедоа комарчишта. |( Овие грчкиве може се отпорни на Рајд :D Него има некое појако вакво средство за во штекер?
   
 6. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Да не треба да се премести темава? :^)

  Иначе јас за надвор користам едно како рол-он сапунче е, има пријатен мирис со екстрат од алое вера и помага. :)
  Името... :?: Не му го знам, коа ќе ми текне ќе ви кажам. ^_^

  Death ту д комарци. ХА :nod:
   
  На Lov3 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  6.200
  Аutan се викаат тие за кожа,против комарци. :)
  [​IMG]
   
  На Linn1, Blumarine и lolyta777 им се допаѓа ова.
 8. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  187
  Лани имав преку 20 убоди од комарец, се искинав од чешање.
  Откако се видов на што личам, трчнав до аптека и си зедов Аутан стикче и пред излегување се мачкам со него, за да не ми се повтори тоа.
   
 9. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.823
  Пол:
  Женски
  Токму така, аутан е лекот :!:
  Малава моја не да ја јадеа, партали ја правеа :@ ...и сега ја мачкам со аутан и подобро е...не дека не ја каснало комарче, ама каде каде убодите се помалку :)
  И за во штекер Раид помага бегаат...ишшш...бетер од муви се досадни.
   
  На jasmin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  6.200
  Леле порано,ко помала колку бев смотанка.

  Гледав на телевизија за маларија,нели комарциве ја пренесуваат.Абе знаете,немав спиено 5 дена,бев кај баба во село, и таму многу ги има.
  Цело време дремев и ги тепав, ѕидовите џоа у Ирак се наоѓаш,крвотници цели. :lol:

  И така ми кажа баба ми дека овде нема маларија,и ги оставив да ме касаат. :lol:


  Туку,овие Раид,ептен се јаки,ни к од комарец нема кога го имаш тоа дома.
   
 11. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.627
  да напоменам дека се добри и за муви,(Ако не сте знаеле), дента те штита од муви а навечер од комарци
   
 12. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Гледам ги има повеќе, а кој аутан каков е и за што служи, од кој сте најзадоволни предложете ми од кој да си купам пошо цело тело ми е источкано од овие досадни комарци :@ :@
  Да им се плукнам колку ги мразам, не бираат дали фаца, раце, стомак, нозе па кај ме нашле и на г.з :$
   
 13. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  многу се нервирам кога спијам и кога ке ми зазујат на уше
   
 14. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.718
  Допаѓања:
  5.244
  Пол:
  Женски
  немам мира, само мене ме `јадат` тоа одвратно чуство на чешање и такво набабрено на допиирр АААА :( :shake: :shake: :shake: :@
   
 15. sugar

  sugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  67
  Јас овој го користам и многу сум задоволна.Не ме касна ниту еден комарец,додека другите беа партали. :)

  [​IMG]
   
 16. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Kажувајте лек за мозолчина од комарците...цела сум испокасана...
   
 17. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Потполно се согласувам дека најдобро нешто против комарци е Аутан, е може сега не мирисаат нешто нај нај ама доста корисни се ...... пупупу да не се урочам ама веќе извесно време не сум видела комарец, тоа е дека секој ден од оваа недела прскале против комарци и да да има ефект ;)
   
  На analia13 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Јас со мене си носам едно вакво :fubar: Бегаат како од страсило :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 19. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.158
  Јас го користам тој првиот што е на сликата спрејот. Лесен ми е за нанесување, едноставно се напрскаш и комарците бегаат, не касаат :). Било кој да земеш нема да погрешиш затоа што навистина е ефикасен Аутан
   
 20. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  292
  во Мк ме јадеа обавезно ама овие по културни некако беа те јадат секунда и бегат,ама овие овде во Сло ауууу абе по 200мл крв цицат на едно апнување,ренде ме прават...и да во стан ги нема секаде сме обезбедени во собите ама кога ке излезеш уф катастрофа...