1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комбинезони

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ванилала, 14 јуни 2018.

 1. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.233
  Пол:
  Женски
  Последниве години комбинезоните станаа огромен хит меѓу девојките. Можат да се најдат и по долги и по кратки ракави.
  Покрај тоа што убаво изгледаат, се прават од лесен материјал и нема замарање околу тоа како да се искомбинира горен со долен дел, па не одговарало ова со она итн.8) Мислам дека единствен недостаток е следново::lol:
  FB_IMG_1528970157175.jpg
  Дали вие носите комбинезони? Од каде го купивте последниот? :sun:
  Можат да се комбинираат со балетанки, сандали, патики, штикли...изгледа со буквално сè :D Едноставно, а модерно! (hollest)
   
  На ivancekitty, Mari*, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.305
  Пол:
  Женски
  Супер се! Имам многу комбинезони и многу се лесни за носење. Последниот ми е овој го купив од Софија. Сега малце треба да ослабам дебела сум ама.. :rofl::whew: IMG_20180614_121308.jpg
   
  На AliciaSilver, piglet1, cresa-jagoda и 12 други им се допаѓа ова.
 3. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.978
  Пол:
  Женски
  Едноставно и модерно парче облека,но не и практично.
  Кога ќе ми проструи третата слика се откажувам при секоја идеја да купам комбинезон :D
   
  На cresa-jagoda, *Ench@nted*, referentka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.233
  Пол:
  Женски
  Ама често комотноста победува во таа битка :D:D
   
  На LadyC, cresa-jagoda и poenta им се допаѓа ова.
 5. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  За жал премногу сум висока за нив, многу ми е тешко да најдам некој што ми стои океј и ми е точен :(
   
  На cresa-jagoda, *Ench@nted*, КикиМаус и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.233
  Пол:
  Женски
  Можеш вака да ги носиш:
  2358653004_1_1_3.jpg
  *сликава е од Страдивариус
   
  На cresa-jagoda, crimson и referentka им се допаѓа ова.
 7. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  595
  Uuu...moeto omileno nesto imam gi i kratki i dolgi za letoto mi se taman najmnogu gi sakam kombinezonkite :):)
   
 8. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.331
  Ова е моја омилена облека:)
  Не е практично, ама многу убаво ми изгледа.
  Некако целата спастрена се осеќам кога ги носам.

  Има голем избор во Ваикики.
   
  На LadyC, cresa-jagoda и crimson им се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.120
  Допаѓања:
  76.415
  Пол:
  Женски
  Дали сум единствена што не носи комбинезони? :?: Не се мој стил, не ми се допаѓаат. :shake:
   
  На anonymous16, КикиМаус и EraBon им се допаѓа ова.
 10. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  595
  Porano da nesakav i jas da smislam ama sega samo daj mi i se ke sam vo niv :)
   
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.331
  upload_2018-6-14_14-45-9.jpeg
  Вакво слично имав.

  Јас и кога бев бремена комбинезон носев:)
   
  На LadyC, cresa-jagoda, realGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 12. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.233
  Пол:
  Женски
  Има годинава убави комбинезони донесено во Ваикики или мислеше општо секоја година? Обично разгледувам прво на нивната официјална страна, но еве гледам нема таква точка таму, ни jumpsuit, ни playsuit :wasntme:
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.582
  Пол:
  Женски
  Лелееее, ме потсети на времето кога бев риба и пол...хахаха...имав тексас комбинезон со долги ракави, од Италија го имав купено...преубаво ми стоеше.. Но откако едниот ракав ми падна во чучавец и без да приметам, му ебав мајката, го помочав...и... НИКАД ВИШЕ

  :rofl::hug:
   
  На SunnyGirl2, LadyC, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  12.242
  Обожавам комбинезони! Имам и посвечени, и кежуал, и за вежбање, и за спиење :D Мене пак баш ми се практични, ги облекувам и шибам, а во тоалет секако ретко одам кога сум излезена. Ме зачуди @crimson со муабетот дека си превисока за нив, и јас сум висока (околу 180) и без проблем си наоѓам :?:

  @angelche16, комбинезонот е преубав и ти стои совршено! :inlove:
   
  На LadyC, cresa-jagoda, angelche16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.122
  Допаѓања:
  17.686
  Ти да носиш вакви :doh:

  Шала на страна и јас сум многу висока и никако да си најдам точен комбинезон
  Ама па ваков никогаш не би облекла :)

  @Oxymoron каде наоѓаш жити кариера
  Јас сум 183 и сите што сум ги пробала ми биле над глуждови
   
  На LadyC, cresa-jagoda, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.233
  Пол:
  Женски
  Ако не ти се допаѓа таков модел, тогаш по кратки ќе си купиш :D да нема нервози дали бил до под колена или до глужд ^_^
   
  На LadyC, cresa-jagoda, Oxymoron и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.122
  Допаѓања:
  17.686
  Хахахха баш

  Еве вакви си нарачав од алиекспрес
  Ама какви ќе стигнат... Ќе видиме :)
  1401926643353602229.jpg
   
  На cresa-jagoda, baba Rada, *Ench@nted* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.305
  Пол:
  Женски
  Ооо баш ти фала:l::l::l: макар што мислам дека сум предебела за да го носам овој. Под строга диета сум се надевам ќе успеам:rofl:
   
  На cresa-jagoda, Oxymoron и КикиМаус им се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  Мене ми си преубава, искрено.

  он топик. не носам
   
  На Oxymoron, crimson и angelche16 им се допаѓа ова.
 20. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  12.242
  Абе мене сите ми се кратки, долги имам само два и ми се малку над глуждови, и двата од локални продавнички. Јас поинаку замислував дека ви се кратки, некако во торзото, затоа не ми беше јасно :D Кратките ми се од Котон, Њу Јоркер, Х&М...

  А мене баш ми се убави и овие од Страдивариус, не знам зш не ве бендисуваат :?:
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.