1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комбинезони

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ванилала, 14 јуни 2018.

  1. Lizzie

    Lizzie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2016
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    мојто омилено парче облекаааа ... ногу често носам комбинезон, убаво се осеќам коа ги носам а и аресам се как ми стојат
    Ако сте високи и неможете да си најдете бројче оти не идете кај шијачка и ке ви скрое, ем вие ке си изберете моделче, боичка и така на там ем поефтино може да излезе и така, на секоја девојка убаво стојат комбинезони позз
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  2. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.564
    Are you Ljupka Mitrova? :wasntme:
    Just asking :rofl::rofl:
     
  3. Lizzie

    Lizzie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2016
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    why are you asking?
     
  4. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    И јас ги обожавам,имам еден за по свадби,веридби од Шутка 700 ден. пери,носи не се гужва душа му извадив:Dсрам ми е веќе да го носам,само го комбинирам со разни салонки.
    За секој ден имам два,еден од Калиопе пред две години околу 1 000 го убив од носење,лани земав црно бел од Вајкики не ми прави мн мерак се прават "коленици" ама го носам.
    @crimson колку си висока,јас сум 175,плус земам најмал број,некаде над глужд се ама не ми пречи.Во Бершка пробував до под колена ама не ми се допаѓа како стојат.
     

    Прикачени фајлови:

    Последна измена: 18 јуни 2018
    На crimson, Mari*, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  5. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    Ги обожавам...Имам еден свечен,значи прекрасен е.Го видов на излог,околу 1000 ден беше и веднаш си го купив.Продавчката се смееше дека поубаво на мене стои,него ли на куклата.Многу убаво ме исцртува и ми ги покрива сите недостатоци,едно од омилените парчиња облека.Сега пред некое време си купив и друг,црн со бели точки,на прекллоп.Добив и тексасен на подарок.Сега сакам и еден бел,краток,за летово.Добро е што можеш да ги комбинираш и со салонки,сандали,патики...Ја издолжува фигурата,едноставно на секого добро му стојат :inlove:
     
    На SummerGirl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Најлесна работа за кога немаш време или нерви да се мислиш што со што да искомбинираш :mm:
    Плус, има толку различни модели, секојдневни и посвечени, што изборот е неограничен :inlove:

    За секојдневно носење бирам да се од лесен памучен материјал, долги ногавици ако треба да одам на факултет или негде каде сепак се бара пристојност, или кратки за обични летни прошетки :)

    Пред околу два месеци барав да купам фустанче, не најдов, и на крај случајно налетав на овој комбинезон од Страдивариус и апсолутно се заљубив: материјалот стои прекрасно на тело, со кратки пантолончиња е, но напред е на преклоп па дава илузија дека носиш фустанче; топ за вечерни и посвечени излегувања :wasntme:
     
    На SummerGirl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  7. Принцезичка1

    Принцезичка1 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    5.394
    Пол:
    Женски
    купив едни комбинезони и многу се убави и убаво ми стојат ама јас сакам да ги однесам на шнајдер и да ми ги стесни зошто мислам дека поубаво би ми личеле потесни што мислите?? инаку би ги стеснила од коленото надолу
     
  8. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Зависи од каков материјал се.
    Ако се како на @kala21 што ги има погоре постирано- да. Ама ако се од тој лесниот материјал- не :)
     
    На kala21 и Принцезичка1 им се допаѓа ова.
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Како мала ги носев. Размислувам пак да почнам.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  10. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.466
    Допаѓања:
    1.087
    Едноставно ги обожавам. :)
     
    На Ivana2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски