1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комбинезон

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Elenuskaa, 15 јули 2012.

 1. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Се надевам темава не е дупла, побарав ама не најдов ништо слично, ако има или ако не ви се допаѓа одма у канта :lol:

  Мислам дека немаме тема за облеката која сега е најмногу во тренд Комбенизон
  Дали вие ностите? Дали ги имате дома, јас искрено имам два ама не ги носам затоа што ме срам :$ некако нискичка сум и ме срам дека ако облечам Комбенизон ќе ме направи уште пониска :tmi:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Комбенизон

  @Elenuska ич да не ти е срам , твој живот што сакаш прави ;)
  И јас сум ниска па носам ,гајле не ми е другите што сакаат нека мислат..
  Јас имам дома 3 , ги обожавам кога излегувам преферирам да ги носам нив ( зависи каде планирам да излегувам)
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
 4. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
 5. AnimalLover

  AnimalLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  204
  Комбенизон

  обичен комбинезон,комбенизон,комбилизон или како и да се вика никогаш не научив ,има во пренди за 220 денари баш беа убави ама штета беа големи бројчиња.сега гледам некои нови донеле со жирафа шара :D да си најдам некаде ке си купам ,многу убаво парче облека вака за во лето
   
 6. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Комбенизон

  еленушка па и јас сум ниска па си купив такви до колена што се убаво стојат и такви кратки си купив комбелизон или конбелизон како и да се викаат сеедно мене ми се убави со исклучок на шалварите ;) е такви не би облекла :)
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Комбенизон

  За кратки имам јас и си ги носам, мене ми се свиѓаат долгите ама пусти срам :$ а за шалвари и ја никад не би облекла, нема шанси :!:
   
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Комбенизон

  Па немам купено комбенизон долг, имам краток и си го носам. Овие долгиве ми се за поголеми, а и некако шалварести ми се, а мене не ми стојат. Убави се комбенизониве. :)
  Еленушка ако ти се допаѓаат, ич да не ти е гајле, во тоа што се чувствуваш најудобно тоа носи го. ;)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Комбенизон

  Немам ниту еден , но многу ми се допаѓа тој со гол грб фармерски , досега немам видено кај нас ... :(
   

  Прикачени фајлови:

 10. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.176
  Комбенизон

  Јас ги обожавам :D :D
  Висока сум и убаво ми прилегаат :)
   
 11. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.059
  Допаѓања:
  1.029
  Комбенизон

  Комбинезон се вика. Комбилизон, како и насловов на темата се погрешни.
   
 12. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Женски
  Комбенизон

  Гледам се жалите ако сте ниски не ви стојат , јас сум висока 165 и да се пофалам дека екстра ми стојат
   
 13. renne

  renne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  19
  Комбенизон

  Same.. :*
   
 14. Berguzar

  Berguzar Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  7.315
  Комбенизон

  Денес си купив тегет еден
   
 15. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Twetty.swetty му/ѝ се допаѓа ова.
 16. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Ги мразам. Изгледаат како пижами. Можеби се удобни (не знам, не сум носела такви работи), но едноставно не ми се допаѓа.
   
 17. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.072
  Допаѓања:
  17.213
  Пол:
  Женски
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.132
  Допаѓања:
  76.476
  Пол:
  Женски
  Јас вакво нешто не би носела, не ми стои добро.