1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комбинирање на храната

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од biggirlsdontcry, 5 мај 2012.

 1. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  162
  Како ја комбинирате храната? Што со што ви иде?

  Пирето од компири со што го комбинирате? -само да не е со месо
  бидејќи сакам да се одвикнам од местото..
   
 2. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Со салата :) . Најубаво е. Или, пак, можеш со варен грашок и пченка.
   
 3. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Мојата најјака комбинација: јуфки со кечап и сиренце плус домашно сокче кое е ултра блачко... Ама што да правам така ми е слатко.
  Или пак млекце со слатко од смокви путер и лепче, или лубеница и сиренце. Вкусно е.
   
 4. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  162
  Денеска што слушнав:

  *јогурт+стобифлипс = ко демек многу вкусно
  -некако не ми иде “грицки“ со јогурт..ама барем двете се солени :lol:

  *јаболки+ананас+мед = совршена комбинација ... :?: :?: :?:
  -ананасот тропско овошје а јаболкото не..Па и мед со јаболка и ананас не ми иде...

  ова се комбинациите на другар и другарка..
   
 5. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  856
  Јас со секое главно јадење морам да јадам и сува печена пиперка.Без тоа јадењето не ми е вкусно :D
   
 6. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.162
  Допаѓања:
  105.652
  Пол:
  Женски
  Пред 3 години ја држев УН диетата и од тогаш не комбинирам разни видови на храна, пр. месо јадам само со салата или печурки, никако со компир или тестенини, ориз, компир, гравче.. значи протеини со сслата, скроб со салата, јагле хидрати со некој сос без месо... и баш е супер.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Риба/месо со барен зеленчук и салата, пире со салата, гравче/леќа/грашок со салата(без месо), јогурт со интегрално лепче итн.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 8. NoirSerpentine

  NoirSerpentine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2021
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  1.552
  Пол:
  Женски
  Некој да ми предложи како да вметнам моринга во исхраната, ако случајно и воопшто некој користи.

  До сега се обидов на неколку начини. Моментално не правам шејкови па тоа нем и е опција, со кисело млеко ми е неубава, во чај немам пробано ама мислам дека нема да оди.
  Натаму може ќе правам некои пецива или нешто такво, ама за во меѓувреме барам опции. Се мислам да не расипам цела манџа ако ставам во некоја од манџите, како леќа на пример...
   
 9. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  5.979
  Пол:
  Женски
  Секогаш за ручек и вечера јадам салата. Не можам да си го замислам оброкот без салата:)