1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Коментари околу вашето доење

Дискусија во 'Бебе' започната од Fleur-De-Lis, 3 септември 2019.

  1. SaNJaAaaAaa

    SaNJaAaaAaa Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    1.466
    Сигурно ако се вратев во лето на работа ќе ми кажеше одбиј ја да не пие жешко млеко, не е убаво :D
     
    На crazylady и Spidy им се допаѓа ова.
  2. pianogirl

    pianogirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2018
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    767
    Пол:
    Женски
    После цицање,, Дај и лебче и се јаде шо е тоа млекце-водичка шо ќе ја најаде'' малата е 14 месеци .
     
  3. Ivona S

    Ivona S Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2019
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    ,,Педијатар" односно недипломирана глупача вчера ми кажуваше дека не треба да го дојам дека треба 2 месечно бебе да биде 5 кила и дека млеко сум немала а од мене тече и постела и маици ми се мокри по цел ден слабо било бебето и слично.Вика давај му Нан.За греота ни се ,,докториве"
     
    На BellaBibi и Fleur-De-Lis им се допаѓа ова.
  4. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.143
    Допаѓања:
    21.956
    Пол:
    Женски
    Коментарот кој сите сме го добиле: Немаш млеко, гладно е момичево дај му Ад, не гледаш не престамвит од плачење, а пред пола саат цицаше..

    Јас сум од оние кои дојат таму каде што бебе побарало да биде доено, спуштам кеси, вадам града сред пат и давам да цица, се најде една жена и ме направи лом оти сум ја доела, срамота било, сред бел ден, сум можела подруго да ја нахранам, како маж ми така ме оставал. еј од жена ваков коментар, алоо ХРАНАМ дете, не играм стриптиз!!

    Последен: зато е слабо момичево, само цицат, а шо е то вода, немојт да чинит то млеко појче ( 7 и пол месеци)

    само од стрико од маж ми довив поддршка: снашке млекото од мајката е најубаво и најздраво, давај и да јаде од тебе, ем сегаде можеш да ја храниш, ем заштедуваш пари :clap::rofl: , ем се галиш со бебе, душа чоек.
     
    На Krismare, Fleur-De-Lis, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.612
    Допаѓања:
    18.177
    Пол:
    Женски
    Јас добив коментар дали сеуште го дојам? Наводно голем бил. 13 месеци е синко. Не ми беше прашањето наменето мене, веќе излегов во друга соба, слушнав само.
    Глупача која на децата им дава тетрапак од 3 месеци.
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Додека спие бебуш, да ја активирам оваа заборавена тема.
    :D
    Од најглупавите коментари, цитирам "Глеј се колку си ситна, ти нема да имаш млеко за повеќе од 6 месеци да го доиш", "Леле ма, дебело е бебево, не му давај толку да цица" и секако "Давај му водичка неколку пати во денот како замена за млеко".
     
    На Autumn Love, Razvigorec, Dancewere и 9 други им се допаѓа ова.
  7. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Да ја активираме :D
    Јас искрено многу лоши коментари не добивав, на почеток се гледавме само со најблиските и скоро сите ми кажуваа да си го доиш, нема подобро млеко од мајчино.
    Ама сега почнаа со досадни коментари дека е време за одбивање.
    Бил голем сега(11месеци има), разбирал па ќе ми ја тегнел блузата,ќе ме срамел пред сите, wtf :x:x
    Требало да пие тетрапак или кравјо. Да секако кравата прави подобро млеко од мене за моето бебе :x
    Ќе ми ги упропастел градите со долго доење :x:x
    Кај им текнуваат овие работи само незнам. И тоа луѓе што ги гледам одвај еднаш месечно, далечни роднини.
     
    На Autumn Love, Tiny Love, LiliBoz и 4 други им се допаѓа ова.
  8. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Поддршка од мене
    Да продолжиш да си го доиш доколку си во можност, и многу понавредливи коментари ми биле упатени, го одбив на 22месеци зошто тогаш сметав дека е доста и за двајцата
     
    На Razvigorec, nevermet18, Jordanovska-K и 2 други им се допаѓа ова.