1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Компатибилност на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 23 јуни 2011.

 1. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Забележав дека многумина се интересираат за оваа тема, но сеуште не е отворена, па си помислив дека би било добра идеја да го сторам тоа. Во прилог има табела со хороскопските знаци и нивната компатибилност.  Компатибилни / Некомпатибилни / Спротивен

  Овен - Близнаци Лав Стрелец Водолија / Рак Јарец / Вага

  Бик - Рак Девица Јарец Риби / Лав Водолија / Скорпија

  Близнаци - Овен Лав Вага Водолија / Девица Риби / Стрелец

  Рак - Бик Девица Скорпија Риби / Овен Вага / Јарец

  Лав - Овен Близнаци Вага Стрелец / Бик Скорпија / Водолија

  Девица - Бик Рак Скорпија Јарец / Близнаци Стрелец / Риби


  Вага - Близнаци Лав Стрелец Водолија / Рак Јарец / Овен

  Скорпија - Рак Девица Јарец Риби / Лав Водолија / Бик

  Стрелец - Овен Лав Вага Водолија / Девица Риби / Близнаци


  Јарец - Бик Девица Скорпија Риби / Овен Вага / Рак

  Водолија - Овен Близнаци Вага Стрелец / Бик Скорпија / Лав

  Риби - Бик Рак Скорпија Јарец / Близнаци Стрелец / Девица
   
 2. CupCake

  CupCake Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  165
 3. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  интересно :)
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Делумно точно
   
 5. GirlLove

  GirlLove Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  5.251
  Допаѓања:
  14.552
  Пол:
  Женски
  Колку се компатибилни овие два земјени знаци?
  Ваши искуства и мислења.
  [​IMG]
   
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Премногу. Успешна врска, ама само ако тврдоглавоста не земе големи размери. Инаку во секој аспект овие два знака се комбинација за стабилна и успешна врска.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 7. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.946
  Допаѓања:
  28.850
  Пол:
  Женски
  Имав долга врска со Бик... Се додека љубомората не го изеде неговото срце..
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.250
  Допаѓања:
  77.106
  Пол:
  Женски
  А зошто за рак и лав нема ништо? Неутрални се? :D