1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комплетно нова (Сител 3)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од didisi, 5 јуни 2012.

 1. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.675
 2. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Денеска ја гледав за прв пат оваа емија на македонски јазик само не знам кои денови се емитува и во колку часот,
   
 3. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  ептен ми се свиѓа емисијава :P
   
 4. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.042
  Ги изгледав емисиите што сте ги ставиле ваму, ектра е ми се допаѓа. Добив заклучок дека шминката ја прави жената, џабе е и фризура и облека, без шминка, а и на Владо алал да му е , секоја чест.
  Абе сакам и јас :P
   
 5. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  129
  Супер е емисијава.... :)
   
 6. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  841
  Ja пратам на youtube зошто не знам кога има на тв, сите емисии сум ги изгледала до сега ама не можам да кажам дека сум претерано воодушевена. Многу теткински фризури на млади девојчиња и не секогаш убави комбинации на облека, односно најчесто фустанчиња за кои мислам дека можеле да направат подобар избор. Само за шминката можам да кажам дека не ме разочарала до сега и на крај сепак трансформациите се видливи и фотографиите од владо изгледаат одлично.
   
 7. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  878
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Јас прв пат слушам за неа. Кои денови и во колку саат ја даваат емисијава?
   
 8. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  841
  Сега ја проверив програмата на Сител3 и емисијата се емитува во вторник во 12.25, четврток во исто време и во недела од 20.30 само не пишува во кој термин е премиерно прикажување, а кога е реприза.
   
 9. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.637
  пф јас и другарка ми снимаме бетер поубави клипчиња и сме поинтересни за гледање од овие. Водителите немаат веза, ништо интересно ни да кажат, ни нешто да имровизираат, скроз црно-бело. А плус ние си се сметаме за дебилчиња, па видете сега :D

  Концепт како концепт океј е, ама кога никој не знае како да го разработи и добро да ни го престави - џабе. Некако ми нема шарм и енергија, ми нема ништо освен скапи подароци и глупи реплики. Зашто бе, може поинтересно да и биде и на нив и на нас.

  А си мислам, мене да ми дојдат така и да ми понудат промена, како да ги откачам? Или да ги размрдам малку, ако нема бегање...
   
 10. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Премиерно издание е во недела, репризите се во вторник и четврток. ;)
   
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  12.409
  Допаѓања:
  83.693
  Пол:
  Женски
  Бледа копија на What not to wear.
   
  На Miss-Angie92 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  841
  Слаб интерес за наши емисии...колку и да се копии на некои странски мислам дека се екстремно ретки и во сенка поради досадни серии кои се емитуваат по цели денови на телевизиите.

  бтв еве некои од трансформациите кои ми се допаднаа, иако делумно ми се допаѓаат. Во глобала некаде ми е ок само шминка, некаде само фризура, изборот на чевлите најчесто ми се допаѓа, но најретко облеката.

  Фризурата и мејкапот да..фустанот така-така
  [​IMG]
  [​IMG]
  Доста интересна трансформација
  [​IMG]
  Косата да, мејкапот просечен, облеката да за на фотосесија инаку не..
  [​IMG]
  Слатко...
  [​IMG]
  Нежен изглед и интересен модел на фустанче
  [​IMG]

  Oва е само мое лично мислење, во согласност со мојот вкус и никој не мора да се согласи! :D