1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комплет шминки

Дискусија во 'Лице' започната од ruperts, 27 мај 2012.

 1. ruperts

  ruperts Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Дали некој може да ми каже каде би можела да набавам ваков комплет шминки (или нешто слично на ова)?
  И колку би била цената отприлика?

  [​IMG]
   
 2. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Јас вакви видов во Бисер во парфимерија Рима и во Ким, на Белаоџи, италијански имаш секакви комплети јас баш прашав за едена палета со сенки и цената беше 1.120,оо денари.

  Bella oggi
   
 3. nekoja85

  nekoja85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  216
  Има и во Космо од деборах и од оваа италијанска фирма белла огги, зависно колку е голема колекцијата различна цена има.. од деборах најголемата кутија беше околу 2000 и нешто, но внатре имаше стварно се :) има и помали од 400/500 ден па нагоре :)
   
 4. ruperts

  ruperts Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Фала ви, баш ке проверам во Космо што има!
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Има во космо моите се од космо а за цена не се секавам колку беа.......
   
 6. Anet4e

  Anet4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  26
  Здраво девојки :) Сакам да земам комплет шминки и да почнам да шминкам,но кај нас во Велес ги има само оние на Дебора во Космо,па и не сум сигурна баш-ептен светкави ми изгледаа :worried: Дај упатете ме каде во Скопје можам да најдам и дали некоја од Вас знае каде се наоѓаат некои магацини каде што имало козметика од овие познативе фирми :?: Очекувам одговори :*