1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комплет шминки

Дискусија во 'Лице' започната од ruperts, 27 мај 2012.

  1. ruperts

    ruperts Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    5
    Дали некој може да ми каже каде би можела да набавам ваков комплет шминки (или нешто слично на ова)?
    И колку би била цената отприлика?

    [​IMG]
     
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Јас вакви видов во Бисер во парфимерија Рима и во Ким, на Белаоџи, италијански имаш секакви комплети јас баш прашав за едена палета со сенки и цената беше 1.120,оо денари.

    Bella oggi
     
  3. nekoja85

    nekoja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    216
    Има и во Космо од деборах и од оваа италијанска фирма белла огги, зависно колку е голема колекцијата различна цена има.. од деборах најголемата кутија беше околу 2000 и нешто, но внатре имаше стварно се :) има и помали од 400/500 ден па нагоре :)
     
  4. ruperts

    ruperts Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    5
    Фала ви, баш ке проверам во Космо што има!
     
  5. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Има во космо моите се од космо а за цена не се секавам колку беа.......
     
  6. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Здраво девојки :) Сакам да земам комплет шминки и да почнам да шминкам,но кај нас во Велес ги има само оние на Дебора во Космо,па и не сум сигурна баш-ептен светкави ми изгледаа :worried: Дај упатете ме каде во Скопје можам да најдам и дали некоја од Вас знае каде се наоѓаат некои магацини каде што имало козметика од овие познативе фирми :?: Очекувам одговори :*