1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комплименти

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 29 март 2010.

 1. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Dali vi znacat komplimentite?dali maskite so delat komplimenti,se poceneti kaj devojkite?
   
 2. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Нормално дека сакам да добивам комплименти од спротивниот пол и не верувам дека има некоја девојка на која не и годи тоа.Но далеку од тоа дека машките кои делат комплименти ќе ги ценам повеќе или пак ќе пројдат полесно.Има многу други квалитети кои треба да ги поседува некое машко за да ми го привлече вниманито.А така популарно нареченото „симнување ѕвезди“ мене ме асоцира на осмооделенци :lol: На тие години ми беше интересно.
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Дечко ми ретко ми дава комплименти, а многу повеќе кажува погледот отколку компиментот, ослабев неколку кила и си облеков тесни фармерчиња а на дечко ми очи му излегоа од зјапање. Викендов кога отидов кај него се намонтирав, ја навиткав косата, се нашминкав , се дотерав и само што влегов кај него прво ме загледуваше па наеднаш стана од фотеља ме крена и директно во спална :D
  Сакам да кажам дека искрените реакции и погледот кажуваат повеќе од зборот, бидејќи некогаш некој намерно знае со комплименти да мачка очи.
  А комплименти и критики добивам од другарки или другари и тоа најчесто ако се немаме видено подолго време па одма забележуваат промени.
   
  На aNy-to му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Ми годи да слушам комплименти,но сепак не се дигам до небо ;) Не ги ценам повеќе машките кои делат комплименти,туку тие што ќе се покажат на дело.Е сега ако е комбинација од двете нема да ми смета :lol:
   
 5. laurenconrad

  laurenconrad Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Абе како што има една група на FB - Ќе ти ги симне сите ѕвезди и после со месечината по глава :D
  Така да јас не им придавам многу големо значење на комплиментите. Битно е ти самата да се чувствуваш убаво и убава иии животот ќе ти биде убав! :mrgreen:
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Сакам кога ми даваат комплименти, ама такви што држат место :) Убаво се чувствувам кога ми ласкаат, ама не придавам големо значење.
   
 7. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
  Kој не сака комплименти и ми значат секако :D :D ;)
   
 8. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Без комплименти, ништо не направивме :lol: :lol: :lol: Јас си сакам така повеќе пати во денот да си добијам комплименти за повеќе работи :D :D :D А, имам и среќа што дечко ми е тип што многу убаво зборува и уште поубаво дејствува ;)
   
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Кој не сака да добива комплименти? Секако, искрените и не претераните се најдраги. И не мора да значи дека кое момче дава повеќе комплименти е поценето кај девојките, не дека не паѓаме на зборови, ама сепак - се со усул :D
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Сакам да добивам комплименти, кој не? Но секако со мерка.
  Истото го мислам.
   
 11. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Се согласувам со постот над мене. Јас исто како и сите сакам комплименти, но тогаш кога сметам дека стварно сум направила или сум постигнала нешто за пофалба. А некој да ми се умилкува со тоа што ќе ми дели комплименти не сакам. И исто така не сакам кога некој преценува нешто.
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Никој нема да ме придобие ако ми дели комплименти со тони!Ниту пак јас не делам комплименти за џабе, тие треба да се искрени, за постигнато нешто, ако навистина имаш нешто убаво облечено и слично.А не леел што убава си денес(секој ден со ред). Тоа веќе губи од реалност и вредност.
   
 13. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.278
  Пол:
  Женски
  Jas mislam deka deckoto mora da ni dava komplimenti,no sepak golema uloga ima i prvata reakcija na deckoto koga ke ve vidi i se voodusevuva vo sebe toa se primetuva,e togas ne mora da dade kompliment samite znaeme sto misli :)
   
 14. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  :up: :clap:
   
 15. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Секако дека сакам комплименти, ама делата повеќе зборуваат....Кога ќе забележам како ме гледа-точно знам што мисли!
   
 16. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  :lol: :lol: :lol: srcka si kate :clap: :clap: :clap: stvarno ne e interesno ako ista licnost sekoj den ti dava komplimenti,togas nesto ne e vo red neli? :roll:
   
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Тогаш Бона се гледа дека е неискрено, и веќе станува рутина, чекаш да те пофали, ама не е тоа-тоа! Комплиментите не за џабе се комплименти, со заслуга треба да се делат. Се знае, секоја жена очекува комплимент посебно од маж, и мажите сакаат кога некој ги фали, ама послатко и погордо ако се искрени :!:
   
 18. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  убаво е да се слушне комплимент од машко.
  инаку и тие што даваат комплименти и оние другите ги ценам подеднакво сеедно ми е :)
   
 19. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Секако дека ми годат комплименти и обожавам да ги слушам, меѓутоа не мислам дека машките кои даваат комплименти се поценети од спротивниот пол. Тоа е индивидуално :)
  Постојат комплименти од личности кои едвај чекам да ги слушнам и многу им се радувам, и безначајни комплименти од луѓе кои не ми значат. Сеедно, ги сакам комплиментите (посебно оние од дечко ми ) :D
   
 20. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Секако дека ми годат комплиментите и сакам да ги слушам често :) Не сакам многу многу симињање ѕвезди,а за среќа и дечко ми не е многу слаткоречит :D Си кажува обично:Многу си ми убава.Искрено и сосема доволно. :) A кога е во прашање изгледот за излегување или нешто посебно,погледот и рацете не му седат мирни :D :D А таа слика вреди илјада зборови :D