1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комплименти

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 29 март 2010.

  1. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    кој не би сакал комлимент дека изгледа убаво или сл. ама не мора да значи дека машките кои делат комлименти поминуваат полесно кај девојките, мислам има исклучоци, ама кај мене не проаѓаат баш, посебно ако знам дека пр. не сум убаво облечена, а тој ми дава коментар лелелееее колку си убаво облечена :puke: напаст :^)
     
  2. sweetyears

    sweetyears Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    45
    Сакам да добивам комплименти но се со граници нормално.И да не би ценела повеке некого ако ми дава комплименти ;)
     
  3. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Нема некој со не му годи комплимент. Ама и сами си знаеме кога ни е заслужен, не може јас со фризурче избанјато и тргнато и со подочници до колена плус и излупен лак по ноктите од неделната чистка а он иди и оооооооо шо убава си денес... :lol: Е сега мене он секогаш ми е најубав. :lol: Ко шо вели срцката моја То е оти си заљубена и не гледаш убаво :inlove:
     
  4. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    На сите ни годат комлименти, но научивме дека некој се даваат онака за полесно да се пројде, па и не паѓаме на нив нели :lol: . Јас од дечко ми често си добивам комплименти и тоа ми годи :D , сепак како што кажа ирена некогаш погледот кажува многу повеќе од зборовите. :)
     
  5. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Сакам да ми бидат кажани, а кога ќе ми кажат нешто не знам како да реагирам и се збркувам целата. Ги слушам ни често, ни ретко, баш колку што е доволно. :D Се согласувам со мислењето за погледот. Некои работи се подобри кога не се кажани, погледот ја разива и фантазијата. :)
     
  6. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Како и секое женско сакам и јас комплименти, посебно од машка страна :) ама некако пак женските комплименти ми се поискрени, зашто мислам дека женско не дава комплименти ако ставрно не го мисли тоа.
    Ама сакам да бидат искрени и дискретни, а не комплимнти од типит на "маче, косата ти е прекрасна"...а јас не сум ја измила 2 дена :^) или пак такви некреативни - "изгледаш супер/убава си/денес изгледаш одлично"
    А мнигу повеќе ги сакам оние комплименти што не опфаќаат физички изглед :D
     
  7. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Најубавиот комплимент што сум го добила досега беше кога сред сесија, вечерта пред испитот, а знаеме дека убавината е обратнопропорционална со бројот на испити во сесија, т.е. колку повеќе учиш, толку повеќе ти обраснуваат веѓите, ти пркнува понекое бркче - кокиче и ти се мрси косата, во маало дојде либето, да ме почасти сладолед и да ме види.

    Знам дека се криев како глушец под капуљача, се` додека не ми рече: „Мене си ми најубава дури и за време на сесија“. :$
     
  8. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Ми годат комплименти на кое женско не му годат мислам дека нема таква девојка што не сака комплименти.Секоја девојка кога ќе слушне комплимент за себе се чувствува посакувана самодовербата и расте.Јас сакам да слушам комплименти но не го кревам носот го прифаќам тоа најнормално затоа што кога ќе се дотера ќе се скоцка секоја девојка нормално е да има и комплименти и тоа треба да си го прими најнормално.
     
  9. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Одкако почнав на работа непрестанато добивам комплименти,и дефинитивно тоа многу влијае на мојата самодоверба.Само нека продолжат сите да ме фалат,за повторно да станам таа личност која треба да сум. :)
     
  10. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Ми значат ..а комплименти добивам од машки што се ценети од девојки....
     
  11. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Девојки морам да кажам дека ...ретко која знае да прими комплимент.
    Пример од реалноста:
    Одамна на една колешка и кажав:
    „WoW, денес баш убаво изгледаш“ :)
    Таа (љута, пази богати :@ !): „А што сакаш да кажеш, други денови не изгледам убаво?“
    Јас (навреден од гуската која не знае да прими комплимент |( ) „Паааа....да!“
    И си излегов од канцеларија, од тогаш не и кажав ништо (ни добро ни лошо) во врска со неа....strictly business.
     
  12. macedonia.timeless

    macedonia.timeless Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    137
    За мене комплименти од типот на : слатка, убава, мила се многу подобри од : секси, жешка, итн.
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  13. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Сите сакаме комплименти особено девојките,и не само да делиш комплименти треба да знаеш кога и како да кажеш. ;)
     
  14. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    на саканата лиЧност треба да се даде комплимент а највеке кога гледас дека и е потребна..
    се разбира ние девојкиве сакаме да ни дават комплименти но треба и ние да дадеме комплимент...
     
  15. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Не,не сакам комплименти.Имам една таква другарака,скоро секогаш на сите ни кажува некој комплимент,што дури понекогаш мислам дека е малку неиксрена и лицемерна :)
     
  16. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Секогаш давам искрени комплименти, а знам и како да ги примам истите. Нема да ти падне круната ако кажеш "фала" низ насмевка. :)
     
  17. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Не обожавам комплименти, но кога ги добивам од мила личност секако дека се добредојдени. :)
     
  18. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Ретко денес кој ќе ти даде искрено комплимент.
    Коментирањето на фб не се важи.
     
  19. AffyJelenator

    AffyJelenator Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Да, некој може ќе ти коментира „Лепотица“ или „Најубава“, а вусшност неговото/нејзиното мислење за тебе е дека не си ништо посебно и има многу поубави од тебе. Позитивните коментари и комплименти на фејсбук се само за да испаднат другарки, не дека навистина го мислат тоа. |(
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  20. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    На секој му годат комплиментите.
    Кога се искажани после искрен поглед и во вистинскиот момент секој би се воодушевил.