babylove овошни кашички

Комплимент од женски или машки пол?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од alekce83, 24 април 2013.

 1. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Дали повеќе ви значи комплимент од женски или машки пол?Кој ви е поискрен.Мене лично многу повеќе ми значи кога е од женско бидејќи за женско да даде на некого комплимет мора навистина тоа да го мисли или навистина да е добро.А кај машките си е или од некоја полза или за да не те навреди.Ајде кажете ми и вие што мислите.
  Ако има слична тема слободно бришете ;)
   
 2. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  Што се однесува до машките..Ако ти го каже машко со кое го поминуваш скоро секој ден, без разлика дали е дечко или пријател, мислам дека би бил поискрен и ќе ти каже како навистина мисли. :)
  Доколку се работи за машко кое скоро сме го запознале, може ќе ни дели комплименти колку само да остави добар впечаток, да го добие нашето внимание, да ни се додворува и слично :)
  Женските, мислам дека најискрена би била најдобрата другарка и секако дека го цениме тоа :) Кога ќе ја прашам нешто како ми стои,секако дека сакам искрено да ми каже па макар и да изгледам смешно :D
  Со девојките со кои не сме толку блиски, исто така би можеле да дадат некој комплимент што не мислат дека е така кога сакаат да се спријателат со нас повеќе,да ни дадат до знаење дека имаат добро мислење за нас и слично. :)
  Редактирав бидејќи заборавив да додадам, највеќе ми значат комплиментите од блиските. Убаво се чувствувам кога некој ќе искоментира нешто позитивно за мене, секако. А „негативните“ комплименти кажани од небитни луѓе, се исто така небитни. :D
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.261
  Пол:
  Женски
  Не ми е важно дали комплиментот е од женско или од машко. Важно ми е да е од срце.
   
  На AutumnRain му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  .....ако земиме генерално....
  . 8) .секако од женско е оној прав коплимент....жените сме љубоморни по природа едни на други,ретко признаваме,и затоа ако жена на жена кажува како е добро нашминкана,облечена,има добра линија е тоа е веќе нешто..
  ..машките обично ако дадат комплимент е со намера некоја...и најчесто лажат..тие мислат едноканално и само во еден правец....како да ти го свирнат...
  ....е сега има исклучоци кога нешто иди од срце некој убав збор..чиста реткост и обично е од татко или брат... :geek: .
   
 5. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.619
  Kako тоа ние машките едноканално размислуваме и сакаат само да ти го свирнат,како може комплмент да дадам ако не го мислам тоа или не ми се допаѓа некоја :x :fubar: :fubar: :!:

  Пс Не сум ви јас крив што налетувате на такви машки 'дупачи' ова во наводници го ставам,и не ги ставајте сите машки во ист кош.
   
 6. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  ...Ај не глуми лудило тука,и се прај невин во уши и очи....прочитај убаво,нигде не те спомнав ТЕБЕ....
  шо одма се фрлаш и се удираш во гради....само си пишав мое мислење,генерално...а за исклучоци има,не велам не....
  ....а дали јас налетвам на дупачи или не не е твое да судиш,не си ти крив...хахахха......
  .....машките се исти...тоа е мое мислење,и точка....
   
 7. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.619
  Јас си го кажав моето мислење,а ти се најде поврдена па што вака реагираш? Што очекуваш да ќутам,и да климам со глава да во право си,е па не си во право,немаш право така да збориш за машкиот род разбра?
  ПС Жестоко ке си го бранам машкиот род.
   
 8. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  ..хахаха...не сум ич повредена..смешен си...само си пишав мое мислење.....
  ....и не очекував баш ништо лично од ТЕБЕ.....брани си машко мислење ама ТВОЕ не општо,прај разлика.......
  ..........поздравче........
   
 9. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.619
  Скромна ти треба да правиш разлика а не јас,мило ми е што те смеам.
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.958
  Допаѓања:
  52.732
  Пол:
  Женски
  Најмногу ми значи комплимент од дете, бидејќи децата се секогаш искрени. Потоа, дали од машко или женско ми е сосема сеедно.
   
  На angelche16 и theowndemon им се допаѓа ова.
 11. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.856
  Допаѓања:
  7.656
  Пол:
  Женски
  Па искрено најмногу ми значи комплимент од машко што знам другарка секогаш ќе речи аха супер уба си ама од машко добиваш вистинаки комплимент :)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  (y)
   
 13. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.624
  Пол:
  Женски
  Комплимент значи и од женски, и од машки пол, но важно е да е искрен.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 14. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.907
  Допаѓања:
  26.296
  Пол:
  Женски
  Некако машките комлименти ми се поискрени.
   
  На cresa-jagoda и Yvanna им се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.227
  Допаѓања:
  133.062
  Пол:
  Женски
  Па не знам, зависи...
  Од децата ми се најискрени комплиментите. Од другар ми исто, со него ако нешто стварно не ни се свиѓа знаеме и да си кажеме отворено, па ако ме пофали за нешто знам дека е искрено.
  Другарките мислам дека повеќе лажат, повеќе тешат и слично... :rofl::rofl: Па и дечко ми ме лаже дека не сум се поправила, а ја си знам дека сум си се поправила на пример.
  Зависи од личноста, не можам да одредам еве.. :rofl:
   
 16. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.934
  Допаѓања:
  5.791
  Одамна не паѓам на комплименти,ниту ми значат,си знам јас колку вредам,само на навреди реагирам:D