1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Комплимент од женски или машки пол?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од alekce83, 24 април 2013.

  1. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Дали повеќе ви значи комплимент од женски или машки пол?Кој ви е поискрен.Мене лично многу повеќе ми значи кога е од женско бидејќи за женско да даде на некого комплимет мора навистина тоа да го мисли или навистина да е добро.А кај машките си е или од некоја полза или за да не те навреди.Ајде кажете ми и вие што мислите.
    Ако има слична тема слободно бришете ;)
     
  2. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Што се однесува до машките..Ако ти го каже машко со кое го поминуваш скоро секој ден, без разлика дали е дечко или пријател, мислам дека би бил поискрен и ќе ти каже како навистина мисли. :)
    Доколку се работи за машко кое скоро сме го запознале, може ќе ни дели комплименти колку само да остави добар впечаток, да го добие нашето внимание, да ни се додворува и слично :)
    Женските, мислам дека најискрена би била најдобрата другарка и секако дека го цениме тоа :) Кога ќе ја прашам нешто како ми стои,секако дека сакам искрено да ми каже па макар и да изгледам смешно :D
    Со девојките со кои не сме толку блиски, исто така би можеле да дадат некој комплимент што не мислат дека е така кога сакаат да се спријателат со нас повеќе,да ни дадат до знаење дека имаат добро мислење за нас и слично. :)
    Редактирав бидејќи заборавив да додадам, највеќе ми значат комплиментите од блиските. Убаво се чувствувам кога некој ќе искоментира нешто позитивно за мене, секако. А „негативните“ комплименти кажани од небитни луѓе, се исто така небитни. :D
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Не ми е важно дали комплиментот е од женско или од машко. Важно ми е да е од срце.
     
    На AutumnRain му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    .....ако земиме генерално....
    . 8) .секако од женско е оној прав коплимент....жените сме љубоморни по природа едни на други,ретко признаваме,и затоа ако жена на жена кажува како е добро нашминкана,облечена,има добра линија е тоа е веќе нешто..
    ..машките обично ако дадат комплимент е со намера некоја...и најчесто лажат..тие мислат едноканално и само во еден правец....како да ти го свирнат...
    ....е сега има исклучоци кога нешто иди од срце некој убав збор..чиста реткост и обично е од татко или брат... :geek: .
     
  5. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Kako тоа ние машките едноканално размислуваме и сакаат само да ти го свирнат,како може комплмент да дадам ако не го мислам тоа или не ми се допаѓа некоја :x :fubar: :fubar: :!:

    Пс Не сум ви јас крив што налетувате на такви машки 'дупачи' ова во наводници го ставам,и не ги ставајте сите машки во ист кош.
     
  6. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    ...Ај не глуми лудило тука,и се прај невин во уши и очи....прочитај убаво,нигде не те спомнав ТЕБЕ....
    шо одма се фрлаш и се удираш во гради....само си пишав мое мислење,генерално...а за исклучоци има,не велам не....
    ....а дали јас налетвам на дупачи или не не е твое да судиш,не си ти крив...хахахха......
    .....машките се исти...тоа е мое мислење,и точка....
     
  7. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Јас си го кажав моето мислење,а ти се најде поврдена па што вака реагираш? Што очекуваш да ќутам,и да климам со глава да во право си,е па не си во право,немаш право така да збориш за машкиот род разбра?
    ПС Жестоко ке си го бранам машкиот род.
     
  8. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    ..хахаха...не сум ич повредена..смешен си...само си пишав мое мислење.....
    ....и не очекував баш ништо лично од ТЕБЕ.....брани си машко мислење ама ТВОЕ не општо,прај разлика.......
    ..........поздравче........
     
  9. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Скромна ти треба да правиш разлика а не јас,мило ми е што те смеам.
     
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Најмногу ми значи комплимент од дете, бидејќи децата се секогаш искрени. Потоа, дали од машко или женско ми е сосема сеедно.
     
    На angelche16 и theowndemon им се допаѓа ова.
  11. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Па искрено најмногу ми значи комплимент од машко што знам другарка секогаш ќе речи аха супер уба си ама од машко добиваш вистинаки комплимент :)
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  12. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    (y)
     
  13. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Комплимент значи и од женски, и од машки пол, но важно е да е искрен.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  14. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.063
    Пол:
    Женски
    Некако машките комлименти ми се поискрени.
     
    На cresa-jagoda и Yvanna им се допаѓа ова.
  15. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Одамна не паѓам на комплименти,ниту ми значат,си знам јас колку вредам,само на навреди реагирам:D