1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Компјутерски игри

Дискусија во 'Слободно време' започната од Puma445, 25 јуни 2011.

  1. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Џоестик!

    Интересни игри се Супер Марио и Марио Брос за џојстик, и имаш полно со автомобили ама бидејќи си женско, ова со автомобилите...
     
  2. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Повеќето звучите како само да сте ги препишале игрите една од друга, бидејќи да не се залажуваме сигурно не сте научиле да играте GTA преку Sims и Zuma...

    GTA-San Andreas посебно е исклучително тешка игра бара да имаш одлични возачки плус шутерски способности, а за да ги стекнеш си бара искуство, ок може вие сте се зезале онака со тепање на луѓе низ град и возакање автомобилчиња, ама мисиите се посебно на споменатава, 4-та мислам дека е од серијалот GTA, исклучително тешки, уште од самиот старт... Јас го гледав брат ми како ги игра и оваа и Vice City и Liberty City претходно, мене не ми лежат многу игри со возење. Баш на Need for Spreed сама ќе составував возило, не знам колку време го токмев, со сите нишани демек, му ставив и нитро и се‘ со ред и ми експлодира во првите неколку секунди од трката...Возач, а ни механичар од мене не бидува :D ...

    Јас лично сакам стратегиски, шутери и авантури.

    Од стратегиските ја сакам Age of Empires, уште помнам колку ме намачи таа мисијата против Архимед, колку само преубави бродови-катапулти ми уништија тие негови моќни кули :@, ама на крај извојував победа :muscle: ... плус покрај овие зададени мисии, постоеше начин и да си креираш сам игра, си бираш цивилизација, времетраење на играта, па сакаш офанзивно, сакаш дефанзивно делуваш... Многу ми се забавни и прилично се релаксирачки додуше сите продолженија на Virtual Villagers...

    Шутерите ми се посебна страст, Command & Conquer - Renegade, Far Cry, Stalker, Resident Evil (играва ич не ја сакав со одвратните зомби, ама Leon со неговиот секси глас и стас ми бил секогаш гејмерска слабост :D )... Посебно сакам голем арсенал секакви оружја, автоматски, ласерски пувчиња, снајпери, фрлачи на оган, ракетофрлачи, поставување експлозиви, моќниот Ion Cannon :inlove: ...

    Авантури - исто ги сакам премногу, една од омилените ми е Ahriman's Prophecy, ја даунлодирав од нет, како бесплатна игра пред години уште, доста е стара, дури и 2Д е, ама има исклучително забавен гејмплеј и приказна. Од овој жанр, секогаш ја препорачувам Syberia - прекрасна игра, влегуваш во еден магичен свет на автомати и има силна порака за следење на сопствените соништа :) ... Тука ќе ја споменам и Secret Files Tunguska (не знам зошто ама игриве со Русија некако многу ме пронаоѓаат :lol: ). Исто преубави се Dreamfall и нејзината претходничка The Longest Journey (играва е многу интересна, ама има тупење преголемо со дијалозите, некои се чини дека никогаш не ќе завршат, поради тоа и подобрената графика давам предност на продолжението)...

    Еј, да јас не респектирам гејмери/ки што користат читс :P ...

    Инаку најголемиот дел од најновите игри не ми ги поддржува веќе конфигурацијава на пи си - во, застарена е :worried: , ама си гледам понекогаш на нет гејмплеј од оние што ме интересираат :) ...
     
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Една малку постара комјутерска игра но мене ми беше омилен и сега кога је играв се вратив во детството :D
    neighbors from hell
    [​IMG]
    И сега кога ја играв како дете се радував :lol: ја свртев во 2 дена ама ја играв нон стоп ;)
    Има и двојка ама таа ми е доста потешка и помалку интересна
    кој сака еве му линк од торент каде можете да си ја симне, лесно и брзо се инсталира.
    http://isohunt.com/torrent_details/1112 ... ab=summary
    Многу ја сакам, најјака ми е, гледам сега имало и 3, морам да ја симнам и таа :lol:
    Многу сакам до го гледам како се нервира дибекот, т.е М.r Rottweiler :rofl:
    [​IMG]
     
    На Giovanna и k.i.m им се допаѓа ова.
  4. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Играв многу додека бев помала. Кога би бирала омилена игра би рекла PES без конкурекција. Знаев да се заиграм и во Call of duty, Far Cry и Sims...
    Сега освен понекогаш PES не играм ништо друго. :)
     
  5. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    GTA,zuma, Icy tower & Super Mario :D
    Најчесто овие си ги играм :)
     
  6. Cakica

    Cakica Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    7.664
    Пол:
    Женски
    Јас ги мразам компјутерските игри
     
  7. ivanshe

    ivanshe Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    253
    Пол:
    Женски
    Сега сум заразена со Heroes of Might and Magic, многу е добра
     
  8. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Во моментов воопшто не играм игри, ама порано бев навистина гејмерка. :rofl:
    Играв многу игри, па ќе ги напишам тие на кои што ќе се сетам.

    Neighbours from Hell
    Интересна игричка, особено се смеев кога ќе му направев некоја стапица на дебелиот. ]:) Обично секоја игра што ја играм ми станува заразна, па така и оваа. Многу брзо ја свртев.

    GTA San Andreas
    Најпрво ми беа многу тешки мисиите, па само си шетав, се возев и тепав луѓе. :rofl: Потоа откако се научив да возам и се по ред, почнав да ги вршам мисиите. Стигнав многу далеку, некаде близу таа мисија каде што требаше да се лета со авионот и толку. Пробував да се научам да летам, ама не иде и не иде. па затоа си се откажав од играта.

    Counter Strike
    Додека се научив се пукав со ботовите, па потоа и online. Не "се дружев" многу со играва - брзо ми здосади. Не беше за мене, а иначе не бев лоша во пукање. :wasntme:

    Counquer Online
    Да не ја играше брат ми играва, немаше да почнам ни јас. Ни оваа не ја играв многу долго, иако за повеќето е многу заразна. Целта е да се направиш помоќен, а јас кога ја играв не бев ни блиску до тоа. Наокулу си убивав птици и си собирав пари. Навредно нешто што ми "падна" беше Elite Boots. :P
     
  9. Aries9

    Aries9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    43
    Играм многу игри :)
    GTA San Andreas,Vice city,IV
    PES :D
    Sims 2
    Counter Strike :)
    Сите ми се интересни,понекад знам и да се заборавам по 2-3 саати да ги играм :)
     
  10. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    У мојот комп нема мн игри освен bubble trouble и Helilom Planet
    не ни собира повеќе, пробав да ја ставам симс, кантер ама неее брате ќе заглави и толку е
    така да не ни играм
     
  11. Shekerka

    Shekerka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    25
    Некој да ми каже некоја игра во која ќе можам да градам, да правам населби, да стварам ново население итн?
     
  12. christi

    christi Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Дефинитивно mini ninjas :inlove: :D
     
  13. Pepa12

    Pepa12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    16
    Најчесто CS играв :$ најдобра игра ;)
     
    На Kristinna1 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Симс,можеби :)
     
  15. Kristinna1

    Kristinna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    125
    Минатото ко си бев мала ..си играв све..маме32..марио..нешто со коли ..се беше океј
    а во 2011 играв кантер почнувам да утепувам си мислев терорист су ххаха а понекогаш изгубувам хахаха
    а сега почнав да прекина кантер CS и сега што да правам на фб на фемина на јујтуб на weheartit тумблр
    филмови .................................во дворон имам кошарка тое тоее
    :?: |-)
     
    На Pepa12 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Порано на другиот компјутер ја играв Симс 2, ама тој се расипа и на овој компјутер не је прима. Така да не играм ништо на компјутер
     
  17. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Ја имам неколку симс има продолженија од таа игра ама не знам како да ги инсталирам сите има некои дополнителни програмчиња па комплицирано е и сега ја играм симс 2 и 3.
     
  18. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.136
    Допаѓања:
    4.106
  19. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Ропав Маме32 и AirStrike II и III, една Virtual Villagers и ко помала многу јака ми беше оваа :

    [​IMG]
     
    На MissAlena и LittlePinky им се допаѓа ова.
  20. rosebush

    rosebush Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    886
    Знам,никогаш не сте ни помислиле дека сум Дота-манијак :wasntme:

    [​IMG]