1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Компјутерски игри

Дискусија во 'Слободно време' започната од Puma445, 25 јуни 2011.

  1. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Луѓе, не ми се смејте сега, ама сакам да си ја симнам Barbie Detective: The Mystery of the Carnival Caper, и пишав на Piratebay не ми ја наоѓа, на гугл исто не можам да најдам торенти... Ептен ја играв како малечка, и сега некоја носталгија ме фати, сакам да си се потсетам.

    Исто, ако знаете, може некое линкче од Gta Vice City и Need for Speed од постарите верзии некоја. :)
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    kompjuterski igri !!!! od koga znam za samiot sebe prviot drugar mi e kompjuterot koga sme kaj ovaa tema.
    Na 4 godini moite mi kupija nintendo i koga ce stanev od spiejne baba mi, me ranese i posle sednuvav na krevet nizev petlici otkako ce zavrsev so toa sednuvav dolu na zemja pred masa i pocnuvav da igram na nintendo super mario, i taka so dzojstikot vo raka sum zaspival.
    posle na 6 godini mojata tetka na tatko mi sestra si kupija kompjuter i jas bidejki odev kaj niv mnogu pati, odma sednuvav pred kompjuter ja igrav igrata gecko. vo taa igra glaven junak bese edno gusterce koe mnogu zboruvase kazuvase smesni raboti peese, i tamu sum zaspival na tastatura, sum znael da pominuvam i po cela den pred kompjuter i toa mi stanuvase navika i dnevna okupacija, moite doma sekoja den odrucek me teraa da odam nadvor da si igram so moite drugari no jas gledav povejke vreme da pominuvam pred kompjuter ili nintendo. A ne deka ne sum se druzel i ne sum igral nadvor ama ete toa mi bilo pasija ljubov strast voshit nesto na koe sum se raduval od se srce. Ponatamu se rodi brat mi koj koga napolni 4 godini mi gi krsese dzojsticite gi kinese zicite i na krajot mi go skrsi nintendoto. toj ednostavno bese temperament od kako proode,moite mi kupija uste edno nintendo toj pak mi go skrsi. I se taka dodeka ne pocnav da odam po kompjuternici kade igravme mrezni igri kako CS, WOW, A OF E, RED A LERD CHICKEN STAR CRAFT DIABLO CALL OF DYTU i mnogu drugi ponatamu mi kupija kompjuter i ljubovta se preseli doma so komsijata pocnavme da igrame CONQUER, otkako izleze pa se do den denes seuste ja igram istata igra a sega pred 2 meseci rabotam kako administrator vo firma i seuste sum pred kompjuter doma na rabota i vo slobodno vreme sedam gledam i sledam najnovi igri na youtube igram na mobilen sledam na fb sto ima na crnobelo kafepauza i od pred nekoja den na forum na femina.
    Sakam da kazam deka celiot moj zivot sum gejmer i gi obozavam igrite i vurtuelniot svet

    :inlove::inlove::inlove::inlove:
     
  3. Slither.io

    Slither.io Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Се работи за онлајн игра со играчи од целиот свет, навидум делува едноставна, но не е ни малку.
    Потребни се доста брзи рефлекси доколку сакате да преживеете и да постигнете што поголема маса (должина).
    Но пред се' треба да се има добра тактика, оваа игра е тактичка, треба да го проценувате секој потег, да забрзувате кога е потребно и сл.
    Исто така интересен факт во играва е тоа што постојат многу кланови.
    На почеток не е лесно да се приклучите кон некој клан, потребно е подолго време да играте на еден ист сервер за да играчите ве запознаат (секако користејќи исти ник и скин), но потоа кога ќе се приклучите во нечиј клан (тим) играта станува многу поинтересна, заедно ги ловите непријателите, си делите храна, си помагате.

    Еве едно видео како изгледа тимската игра:



    Па, има ли некој/а од форумов што игра Slither.io?
    Ако играте, придружете ми се на серверот 5.9.19.112:444 има само еден играч од Македонија на тој сервер, па да бидеме во што поголем број, секако пожелно е да одберете уникатен ник поврзан со Македонија.
    Инаку за да можете да се приклучите кон одреден сервер, потребно е да инсталирате екстензија на хром, со екстензијата исто така ќе можете да ја зумирате и одзумирате мапата, да менувате скинови, позадини и сл.
    Јас лично го користам македонскиот скин, црвено - жолта боја.
    Еве линк се' што треба да направите е add to chrome, и забавата може да почне.
     
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Neighbours from hell
    Каде можам онлајн да ја играм на компјутер?

    Или на мобилен?

    а има некој симнато?
    или Симс?
     
  5. nikolija2

    nikolija2 Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Игра некој Minecraft?
     
  6. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.596
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Ја слегов South Park Fractured But Whole, од два линка веќе и играта ја инсталирам, краковам и се како што е ред, но кога иди време да ја играм ми дава само известување за лица со епилепсија дали е пожелно или не да се игра, некогаш пиши дека е од Убисофт, и ми излегува слика ''Enter to Play'' и после тоа, само звук слушам и се е црно, без слика. Не продолжува понатаму. До линковите е, до компјутерот ми е ... ?
    Исто денес имав и проблем со Darksiders, едноставно ми крешнуваше играта. о,О
     
  7. spacegirl92

    spacegirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2016
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.593
    Пол:
    Женски
    Како можам да ја симнам играта GTA Vice City 5? Порано без проблем ја инсталирав од нет ама сега не сака :/
     
  8. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    Вирус? Сигурно било некој фејк линк.
     
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.596
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    За Саут Парк можно е, ама со два линка пробав, утре ќе слезам др или ќе почекам дечко ми да ми прати, а Дарксајдерс ја имав претходно играно, сега едноставно неќеше.... Па ми беше досадно и имав инсталација за Симс 3 и Симс 4 кои ги имав претходно ставано, и ми велеше дека ќе се инсталира за 20 дена. О.о
     
  10. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Дота anyone ???? 8) :muscle:
     
  11. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
  12. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Здраво деќки. Каде во Скопје можат да се купат игри ?
     
  13. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.399
    Имам гледано по продавниците за компјутерска опрема и бела техника. Анхоч, Техномаркет...
    А зошто не си ги симнеш? :lol:
     
    На lovestoneddd и Srckata28 им се допаѓа ова.
  14. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    За подарок ми се уствари затоа не сум за опција симнување.. А и интернетот ми е спор којзнае колку време ќе треба. За симс 4 прашувам конкретно и Стронгхолд 3ка :/
    У амц прашував немаат
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.399
    Да знаев како се ставаат игри на CD, јас ќе ти ја ставев Симс со последен апдејт. :lol:
    Некој што се занимава со ова да ти заврши работа најубаво...
     
    На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
  16. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    Провери на зелено пазарче кај што продаваат цедиња со филмови, серии. Сигурно имаат по некоја игра. За на бит пазар не сум сигурна колку држат игри, ама може и да најдеш нешто.
     
    На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Зависи колкав ти е буџетот, во сити мол, горе карши синеплекс има, ама скапи се.
     
    На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lima24

    Lima24 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    3.084
    Пол:
    Женски
    Ја игра некој ГТА сан андреас?
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Јас ја играм ама кога ќе можам тогаш
     
  20. Lima24

    Lima24 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    3.084
    Пол:
    Женски
    Го имаш отворено последниот град со мисии?