1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Компјутерски ормани

Дискусија во 'Мода и стил' започната од RedRose97, 21 март 2011.

 1. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Компјутерски ормани - апликација на компјутерот или веб страна на која може да прикачуате слики од вашата облека за да можете да си ја средете. Дали би користеле нешто вакво? Вашето мислење и ако користете кажете која програма и дали сте задоволни. :)
  Јас лично слушнав за оваа одамна но неодамна најдов апликација за на компјутерот. Не би сакала а користам веб страна за таа прилика. Користам HomyFads. Не ја користам секој ден но добро ми доаѓа кога сакам да видам што се имам :D. Интересно е. Вашето мислење?

  Не видов ваква тема. Ако има сепак клуч.
   
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Звучи интересно.
  Не сум користела, впрочем првпат гледам за нешто вакво.
  Ајде кој користел нека сподели инфо, па може и јас да симнам некоја ваква апликација. :)
   
 3. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  185
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Ми изгледа интересно, би сакала да пробам. Често заборавам што имам во плакар, па вака можам да правак комбинации без да вадам се и да направам хаос кој после треба да се средува :D
  А ова програмчиња за виндоус се? Ако има некој апликација за Мек нека стави....плс
   
 5. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Јас ги најдов овие работи на Кафе пауза.
  http://www.kafepauza.mk/zivot/organizir ... kompjuter/
  Првото е апликација другите се веб страни за регистрирање. Јас директно првото го симнав. На овој линк има и за Мак и за Виндоус
  http://download.cnet.com/HomyFads-Wardr ... 01587.html
  Само треба да селектираш Мак софтвер. :) Прочитај го првен текстот на страната еве еден извадок.
  За оние кои едноставно сакаат помош од некоја софтверска апликација која ќе има улога на потсетник за сè што тие поседуваат во својот плакар, HomyFads ќе биде најдобриот избор. Доколку пак, повеќе сакате да споделувате сè што ќе направите, комбинирајќи ваша облека и онаа која би сакале да ја имате, тогаш ви препорачуваме да изберете некоја од останатите две апликации на оваа листа. Секако, не заборавајте да ги земете предвид нивните предности и недостатоци.
   
 6. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Симнав и јас ова, ми изгледа интересно само не сваќам со гардеробата како?
  Јас треба да си ги сликам моите и да ги ставам или?
  Едит:се снајдов :rofl:
   
 7. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Ноуп. Нема за Мек. Се утепав од барање од вчера од коа ја видов темава ама ништо. Не ми се ставаат баш слики на сајтови, сакам апликација :)
  ако најде некој нека пише
   
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Луѓе ај принт скрин напраете да видам што е ова чудо, и за што ке ми служи , да знам дали да симнувам :)
   
 9. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Еве ти екранот. Само личните работи си ги покрив и името на гардероберот што сама го именуваш. И да треба да си ја сликаш облеката па после :)

  Еве уште една слика.
  [​IMG]

  И да изгледа нема за Мак :(
   

  Прикачени фајлови:

  • untitled.JPG
   untitled.JPG
   Големина на фајлот:
   49,1 KB
   Прегледи:
   830
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Само ставаш слики, ги сместуваш во колекции и тоа е програмата? Или има и нешто друго?
   
 11. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Ова ептен интересно ми гледа, искрено прв пат прочитав во Сдк мислам Пинк4евер имаше зборувано за оваа програма.
  Се повикува Пинк да ни каже нешто повеќе тука :D
  А програма мора да се спушти преку нет ја нема да ја купиш на цеде на пример?
  И мора да се слика секое парче облека посебно? тоа одзема многу време и фактички секое ново парче облека треба посебно да го сликаш .
   
 12. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.124
  Сега ке си го симнам ! Баш интереснооо :)
   
 13. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Ами како сакаш ама попрегледно е секое парче облека посебно. Оваа е виртуелен гардеробер. И мене ми одзема саат време ама си најдов две блузи :D и сега повеќе ми е прегледно кога треба да барам нешто. :)
  Ким да само тоа е мислам тука можиш и да направиш повеќе ормани. :) Сајтовите се за создавање на комбинации. Како што пишува:
  За оние кои едноставно сакаат помош од некоја софтверска апликација која ќе има улога на потсетник за сè што тие поседуваат во својот плакар, HomyFads ќе биде најдобриот избор. Доколку пак сакате да споделувате сè што ќе направите, комбинирајќи ваша облека и онаа која би сакале да ја имате, тогаш ви препорачуваме да изберете некоја од останатите две апликации на оваа листа.
   
  На k.i.m и Lux им се допаѓа ова.
 14. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Го симнав ама не ми се гледа нешто посебно интересно.А и немам којзнае колку многу облека па да не знам што имам,па да ми треба овој гардеробер.Си го знам секое парче облека,не е во огромна количина па да не можам да се снајдам.
   
 15. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Мојот компјутерски орман веќе функционира :wasntme:

  Значи си го симнувате програмот, го инсталирате, си правите гардеробер, ги сликате сите ваши облеки и ги поставувате во програмот, десно ја пишувате бојата на секое парче, за потоа во полето сеарч само да ја побарате бојата и да ви испаднат сите такви облеки. На тој начин можете лесно да знаете што се имате, за одредена боја и да комбинирате без да се туфкате околу шкафот.

  Во почетокот ми делуваше малку глупо, но подоцна видов дека голем дел од мојата облека многу ретко се носела и изговорот " нема што да облечам " не бил толку точен.

  Овој програм исто така ви овозможува да направите повеќе гардероби т.е може да послужи и за вашите најблиски.

  За повеќе инфо и детали како да се започне прочепкајте тука -
  http://homyfads.sunlitgreen.com/wardrob ... rials.html

  Ова е практичен програм, затоа што сликите освен на вашиот компјутер неможат да стигнат никаде на друго место, додека за останатите предлози дирекно ги прикачувате на интернет.

  That is all ;)
   
 16. Anjichka

  Anjichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  76
  Пред некое време налетав на некое вакво програмче за мобилен, интересно ми изгледаше и го спуштив, но некако мене ми е непрактично, што знам :) поинтересно ми е да извадам пола облека од гардероберот и да се мислам што да облечам отколку вака :D па и успат да си најдам некое блузиче што го имам заборавено и да му се израдувам ко да ми е што туку купено ...
   
 17. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Го симнав ама не е многу интересно, ај што ќе се намачиш да ги сликаш, после за сите детаљи да пишуваш плус неможеш да комбинираш туку само онака.. сликишта хах :D
   
 18. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Да ви кажам јас го забораив веќе. Интересно е првите денови ама после некако... :?:

  Како што рече Линн1 полесно ти доаѓа да отвориш плакар :D Или треба стварно да имаш многу многу гардероба ( цела соба :D ) па да ти биде од олеснителна помош. :)
   
 19. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Ова е нешто како во филмот Clueless кога Шер наутро одбира што да облече и го прашува компјутерот да и прави комбинации :lol:
   
  На Buubica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Buubica

  Buubica Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  245
  Баш е како Шер :D :D А едно прашање плус девојки може во програмава да внесам кое парче со кое ми оди па така да ги пребарувам? Или евентуално да ми извади комбинации претходно внесени?
  Пошто мене таму ми е маката не дека имам миљон алишта па ги заборавам туку во момент ќе ми текне дека оваа сукња што ја носам можело и со онаа старата маица од пред сто години иако не ми одговарале до вчера пошто денес сум си купила марама што ги спојува во супер аутфит! Би можело чудово да ми помогне?