1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Компјутерски програми

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anneyy, 8 октомври 2011.

 1. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  Тука можеме да дискутираме за компјутерките програми.
  Кои програми најчесто ги користите? За какви потреби и цели?
  Темава можеме да ја користиме и за проблеми и совети поврзани со нив.
  Јас имам еден проблем. Сакам да ставам футер на проект во Ворд 2007. Ама пишам таму долу стр.1 и на сите страни ми се појавува 1. Ако на втората страна ставам футер 2, на сите страни на проектот ми се појавива 2.
  Ај помош како можам да направам различна бројка на сите страни да ми бидат со ред...1,2,3...
  Нерви искинав :@
  ?????
   
 2. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  370
  Сакам да прашам...?


  за бројките идеш Insert после page number И ги местиш :)
   
  На anneyy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Немам некоја посебна работа за да користам компјутерски програми, ама секако дека ми затребале.
  Најдобро го имам совладано Microsoft Word, и најчесто го користам. Иако знае да ми се заинаети некогаш, да ми се пореметат буквите, или кога стискам Спејс, да не оди текстот :devil:
  И Power point ми беше интересен кога се запознавме :D па си правев некои презентации со букви што долетуваат, се вртат, а последниот слајд секогаш ми завршуваше со аплауз :D
  И така :D
   
 4. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Фотоскејп,за средување фотки се рачуна ли?
  Го користам затоа што Фотошоп ми е пре комплициран. Го открив благодарение на Трендафилка и презадоволен сум... :)
   
 5. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  -дали можам да блокирам страна на интернет, користам гугл хром и сакам јутуб да ја блокирам на одредено време, може некој да ми помогне ?!?!?!?!
   
 6. Belieberka666

  Belieberka666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Девојки имам еден проблем пред некој ден слушав музика преку звучниците дојде време за на школо и ги исклучив и го исклучив компјутерот , денеска кога си дојдов од школо , сакав да слушам музика и не слушав ништо, ниту од слушалките ниту од звучниците не дојде никаков звук(проверив ништо не беше на mute) :/ , ај хелп ми плис :(
   
 7. mimushka

  mimushka Активен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дали се разбира некој од Microsoft frontpage ????????
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.895
  Допаѓања:
  65.933
  Пол:
  Женски
  Конвертирав фајл од пдф во ворд, ама сега кога ќе ми се уклучи во ворд на стрелката има како крстче и само ја изместува страната, ништо друго не може да се направи, ни да се селектира текст ни ништо. Да не знае некој што треба да направам?
   
 9. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  А зошто конвертираш, можеш да го селектираш текстот во пдф и да копираш во празен ворд документ, јас така си правам и после си го до средувам текстот.
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.895
  Допаѓања:
  65.933
  Пол:
  Женски
  Ништо, изгледа документот е copy protected, па затоа ништо не можам да направам.
   
 11. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.671
 12. anetalove

  anetalove Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  zdravo!!!

  Jas sum nova na sajtot i ke ve zamolam za pomos.Mi treba programa za simnuvane na office word 2007 i power point 2007 ako znae nekoj neka pisi. :sweat:
   
 13. Indurain

  Indurain Нов член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
 14. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  јас се разбирам а зошто?
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Како да го најдам фонтов MAC C Times во ВОРД??
  Го нема, а ми треба??
  И многу ми е важно, се надевам на брз одговор.
   
 16. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Општи прашања

  Eве линк за да го симнеш http://www.fonts2u.com/mac-c-times.font
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Општи прашања

  Не можам да го редактирам претходното мислење, а сакам да прашам која од овие згради на сликава во аеродром после железничка е плава зграда?
   

  Прикачени фајлови:

  • mapsk.jpg
   mapsk.jpg
   Големина на фајлот:
   30,7 KB
   Прегледи:
   121
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Абе го симнав и го инсталирав ама не ми функционира, кога ќе го сменам или наново ќе пишувам со него, ми се менува друг, ајде некој друг линк, леле, ќе си пукнам :@
  P.S кај сите фонтови пред нив има како еден круг или 0, а пред овој мац ц тајмс има Тт нешто, значи нешто не е во ред, дај дајте друг линк....
   
 19. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  И кај мене има такво Т.
  Како мислиш ти се менува во друг фонт?
  Јас нешто напишав со буквите шѓќж во ворд со тој фонт, и се појави океј на четот на фб.
  А пишуваш со мак. поддршка?
   

  Прикачени фајлови:

  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Така, ми се менува, ќе го селектирам тој МАЦ Ц фонт и кога ќе почнам да пишувам автоматски ми се менува во Times new roman. :( Не знам како да го направам да стои, сигурно или нешто не е во ред во инсталацијата или нешто не правам како што треба :^)