1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Компјутерски програми

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anneyy, 8 октомври 2011.

  1. strelec231992

    strelec231992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    277
    Здраво, дали некој знае некој македонски сајт каде би можела да прочитам нешто за Oracle's SPARK M7 PROCESSOR??
     
  2. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.732
    Пол:
    Женски
    Еј луѓенца пробувам да најдам асолен линк ама никако не ми се прави не можам да инсталирам...Дај ако знаете некој линк да инсталирам Mobdro
    :*
     
  3. tweety123

    tweety123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    29
    Здраво, ми треба мала помош нешто околу MC Word. Направив анкета со прашања и сега не знам како да направам процентуален приказ на добиените одговоринбо вид на круг, и поделено во проценти, пример 35 %одговориле Да, 15% НЕ и 50% делумно. Сето ова да биде прикажано преку тој круг со три различни бои, се надевам ќе ме сфатите што прашувам, не знам ни јас како да објаснам
     
  4. Nikolcem

    Nikolcem Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Девојки ми треба помош за word. Како да се прави во word 2010 да ми ги наоѓа правописните грешки? На англиски ми ги наоѓа, а на македонски не ми ги наоѓа? Ве молам за помош
     
  5. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.424
    Пол:
    Женски
    Девојки како да си го сменам пасвордот на вифи рутерот . Впишувам 192,168,0,1 горе , но го имам заборавено username/pass. Пробав со админ - админ , 12345678 но не бива
     
  6. mentalmk

    mentalmk Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2018
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    228
    Пол:
    Машки
    namesto admin, so `administrator` da probas? Ili restartiraj go ruterot skroz
     
  7. warrior

    warrior Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    СДП дали знае некој за активациски код на ворд, ексел? Пробав се од Интернет, ништо неќе. Мислев се да избришам ама програмата ја нема од таму каде се бришат?!