Форумџика на годината 2020

Кому во животот никогаш не би му простиле?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од vendiii, 12 март 2011.

 1. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Велат човечки е да се погреши но божествено е да прости ...

  Но постојат исклучоци од ова некогаш колку и да сакаме не можеме да проголтаме и да кажеме ПРОСТУВАМ ... Не заслужува според мене секој прошка некои работи не можат да се забораваат . Дали постои личност во вашиот живот на кому никогаш не би простиле или личност која знаете дека никогаш нема да ви прости ?

  Ако е дупла темава пардон :)
   
 2. Primavera

  Primavera Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.515
  Колку и да е човечко да се прости,на еден мој бифши нема никогаш ама баш никогаш во животот да му простам.Нека бидам нечовек,нека се смета и ова за грев што не можам да му простам но тие болки што ми ги нанесе,не му ги посакувам на никој...Недај боже некој да помини низ сето тоа што го поминав јас.И милион години да поминат,и да умрам нема да му простам никогаш за таа болка што ми ја нанесе :)
   
  На kLem23, presiosaP и Justinna им се допаѓа ова.
 3. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.341
  Јас се простувам, а некој поголем се грижи за другото.
  Не би си простила само себеси ако ептен ја оплескам.
   
  На QueenElena, Maroon5, Barbie-mwa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  228
  На баба ми.Мислам,јас и простив,не ја мразам,нека си живее и 200 год ако сака,ама не можам веке да и зборам.Баш сега за прочка се мислав дали да отидам и кај неа,ама НЕ МОЖАМ.Не заслужила,животот на мајка ми и го направи пекол,поради тоа и мојот е пекол.Можеби некој ден... ама сега за сега,не.
  (инаку а Џеврие ја гледате,а баба ми,исто ви се фаќа)
   
  На IvanaJenner, kLem23, Dreams.678 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. od-samrak-do-zori

  od-samrak-do-zori Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  58
  mislam deka na site bi im prostila kako sto i obicno pravam ama na sebe si nikogas nema da si prostam sto sum naivna budala i sto slusam drugi namesto sebe si.
  Inace moze malku e off topic ama moram da spomnam edna slucka sto nikogas nema da si ja prostam.bev 7odd i na hamer trebase da nacrtame mnogu kompliciran crtez sto jas nemase sansa da go srabotam. majkami ubavo crta i taa se ponudi da mi go sredi toa.sirota zena do 4sabajleto mi go crtase.bas se razbudiv togas i ja vidov uste crtase.a jas glupaca nevidena utredenta crtezite za pregled i so hamerot trebase da izvadam desetka a ne petka jas zaboraviv da mu go predadam na nastavnikot. :fubar: i namesto 5 dobiv 3 dr crtezi mi bea katastrofa.i kukavica nevidena namesto jas da mu go odnesam i go dadov na edna drugarka da go odnese a taa samo go ostavi kaj dr i nastavnikot ne ni go vide.cel trud na majka mi propadna vo voda zaradi mojata glupavost.mi doagase da se ubijam.tolku mi bese krivo znaci. E ova znaci nikogas nema da si go prostam.edinstveno maka mi e za majkami.izvinete ama morav da si kazam se.pozdravce mama
   
 6. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Јас никогаш нема да им простам на мои двајца школски .... пред 2 години... Значи ок навреда е навреда ќе се лутиш ќе ти падне тешко па ќе ти помине ни прв ни последен ама ..... :x Тие зборови НИКОГАШ нема да ги заборавам толку ме повредија уште ми се рана на душава мислам . Никогаш не сум ги ценела како личности но тоа понижување пред 20 души :@ :x И сега кога ќе ги видам кога ќе се поздравиме не да не им зборев многу време после тоа зашто не сакав да дознаат дека допреле до мене .... Се ќе се поздравиме ако баш морам ако нема каде да се бега насмевката ми е кисела а погледот вкочанет не знам дали ги мразам само знам дека никогаш нема да им простам и никогаш во животот не би им помогнала !!! Колку и да сакам кога и да помислам на нив или да се позз веднаш зборовите ги имам избришано од моево срце ...
   
 7. Shopaholic

  Shopaholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  42
  На мојата ЕХ најдобра другарка!!!
   
  На IvanaJenner, Dreams.678, antonina и 2 други им се допаѓа ова.
 8. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  на баба ми и дедо ми (од двете страни) оти навистина на вистина пекол и го направиле животот на мајка ми ;( ;(
  на тетка ми најмалата-што е ни се води ни се тера за некои работи
  на татко ми-оти заради него многу лоши работи се имаат случено
  и на тој со кој што бев најдолго во врска :@ :envy: :devil:
  не сум злопамтило, и простувам ама некои работи не се простуваат и никогаш не се забораваат :!: :sweat:
   
  На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.794
  Допаѓања:
  66.768
  Пол:
  Женски
  На мајка ми, никогаш нема да и простам, ама баш никогаш.
   
  На srcekrsacka, HANDBALLPLAYER, Alyssa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.163
  Допаѓања:
  4.953
  На мајка ми (ако може таа жена да се нарече така ) ја мразам од дното на душата. така да поради тоа сите останати ми се ок личности и поради сите лоши работи во животот научив да се смеам и никогаш ама никогаш на никој не му дозволив да ме види тажна.
   
 11. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  На татко ми, кој секој ден се повеќе и повеќе сфаќам колку го замразувам од дното на душата, на вештерите (вујна ми и вујко ми), на некои деца од школо, затоа што ми направиле многу лоши работи, НО НАЈМНОГУ НА СЕБЕ СИ ЗАТОА ШТО ДОЗВОЛУВАМ БЕЗЗНАЧАЈНИ ЛУЃЕ ДА МЕ УНИШТАТ!
   
 12. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.763
  На мојата Екс-другарка која се осмели да ми го растури бракот.... :envy: Ја мразам од дното на душата и и посакувам се најлошо...а оној горе веќе и враќа за се .... мирна ми е душата.. :)
   
  На Beautiful_girl.., kLem23, Dreams.678 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.884
  Hикогаш нема да и простам на една другарка,која што ме навреди премногу,добила погрешни информации,и без да размисли ми се нафрли пред личности кои ми беа драги,и ме преусрами,и ме нарече со напогрдни зборови :x а потоа почна да прави муабет како ништо да не било :fubar: Hикогаш нема да си простам за моето однесување кон братучед ми,кој што подоцна почина,и не можев да му кажам извини ;( ;(
   
 14. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  На бившиот дечко на сестра ми кој 4ри години ја лажеше пред мои очи а таа никако нејќеше да му раскини...конечно се реши сега има нов дечко а тој гние...
   
 15. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  1.162
  Пол:
  Женски
  На татко ми.......
   
 16. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  31
  На саканиот што еднаш во животот ме навреди!
   
 17. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  На двете најодвратни личности што некогаш сум ги сметала за другарки...
  На тетин ми...!
   
 18. FuffyToooU

  FuffyToooU Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  119
  На мојот бивши дечко.. кој поради една караница ми го скрши мобилниот :@ Тој инсистира да му простам и барем да бидеме другари.. ама НИКАКО и НИКОГАШ :P
   
 19. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  На татко ми дефинитивно..
   
 20. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.402
  Пол:
  Женски
  Татко ми, и нему кога М ќе биде со мене ќе бидам комплетна а ти само голтарска душа кој го пика во секоја дупка за да ја најде вистинската.