1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кому во животот никогаш не би му простиле?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од vendiii, 12 март 2011.

  1. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    На тетин ми !!! (ако може така да се нарече) :@
     
  2. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Јас ... па ај да си бидам искрена ... На секој би му простила па тој нека си носи што си има на душата негова.
    Можам да бидам многу повредена но се поминува и кога ќе простам веќе преферирам тоа да не го спомнувам ... иако признавам неколку пати не сум се додржала и од устава излетало нешто во нервоза :lol:
    Па некогаш и јас грешам и сакам да ми простат ако искрено се извинам. :)
    Неќам да одам низ животот како фрустрирана девојка која не простува ништо на никој и да изведувам дека сум Бог. Секој е човек. Во зависност од тоа кој што ми сторил можно е да променам однесување кон него или да сменам мислење или пак во моите очи скроз да падне но не е мое да судам и да се одмаздувам.
    Сакам да верувам во судбина и во карма па верувам дека се се врти се се враќа. И така ми е полесно :)
     
    На baby-star, SanjaKirchner и 2468 им се допаѓа ова.
  3. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    на прв бартучед ако може овој да се смета за барчет абе нека е најсрекен на свет ама секогаш ке го мразам поради нешто што направи а воедно и на цела туто комплето негова проклета злобна фамилија
     
    На tHeBeAuTyFoReVeR му/ѝ се допаѓа ова.
  4. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    на мајка ми ...
     
  5. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    На бифшата другарка, која тек сега сфаќам дека дека воопшто и не ми била другарка. Рани куче да те лае.... Ќе ја сакаш, ќе попушташ, и помагаш до бескрај за на крај да те направи глупа и да слушнеш сешто да од таа истата што треба да ти биде благодарна за се...
    И уште на една особа, која за малце ќе ми ја уништеше врската и поради неа бев во депресии и сфатив што значи поговорката ,,само на Господ верувај, а се друго проверувај,,
    Не им посакувам се најлошо, ама сигурна сум дека ќе им се врати се со иста мера.
     
    На Independent.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    да се надоврзам, на владата, и секој еден политичар кој седнал а било која фотеља! :)
     
    На Asteri и selly.gomez им се допаѓа ова.
  7. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Простувам на секого од срце. Не сакам еден ден да се каам за тоа што не сум била тука за прошка кога личноста што ми згрешила искрено се покајала.
    Секогаш и се извинувам од се` срце. Можеби и затоа знам како е кога некој поради своето его не сака да ми прости.
    Што не сакаш да ти прават на тебе, не им прави и на другите, така оди. :)
     
  8. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    На "другарка ми". Ја сакав како сестра, за на крај да ми забоде нож во грб, и да си отиде коа највеќе ми беше потребна. Штета што сме на ист факс па ја гледам чат пат, ако јас се прашувам не би сакала никогаш повеќе во животов да ја сретнам!! одвратно злобно суштество :@ :@
     
  9. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Потполно исто како првата реченица на пеперутка ^
    Ја сакав како сестра, како дел од мене беше, бев спремна да и помогнам во секаква ситуација, а таа ми врати со нож во грб, мислам дека полошо и не можеше да ми врати...
    Никогаш не би е простила, одвратно и злобно суштество...неможам да опишам колку злобна особа е,мислам дека позлобна нема на овој свет..
    но памет за друг пат...можеби и подобро што ми се деси тоа пред 3 години..бидејки истата грешка не ја правам во иднина! :!:
     
  10. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    На бившиот и едно 5,6 членови од мојата "фамилија"..........
     
  11. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78
    Простувањето е најдобра човечка особина. Ако некој ми има згрешено нека си прости самиот и Бог нека му прости а од мене е простено.
     
    На QueenElena и Name им се допаѓа ова.
  12. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    За две работи....никогаш нема да си простам....ќе умрам ама нема да си простам....никогашшшш ... :shake:
     
  13. scorpija986

    scorpija986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Би им простила на сите.... Сепак велам дека Бог е голем и ги казнува лошите луѓе за нивните злодела...
     
  14. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    За жал и кога не треба простувам... не можам долго да чувам лутина и омраза во себе.
    Само себе си не можам да си простам за едно нешто...
     
  15. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    :clap: :clap: :clap: Ова ќе го запаметам :( Чиста вистина
     
  16. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Одам со имиња: Лорел, Миа, Љуц, Мики и последната личност нема да ја именувам.
    Добар беше ножот во грб, ќе ви го вратам на сите.
     
    На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. supersonic

    supersonic Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    49
    Бивша другарка, кучката што ми ја заеба врската и идиотот кој тоа и го дозволи. Нив 3ца НИКОГАШ АМА БАШ НИКОГАШ не би им простила!!!!!!
    Верувам во 2ри шанси за луѓе што ми значат и се потрудиле да си ги заслужат. На другите им следи payback, ако не од мене од кармата им е загарантирано :) .
     
  18. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    На една особа која "здраво машки ми го напика" ама ми даде памет за друг пат.Само незнам колку ќе го има тој друг пат , не верувам дека уште еднаш ќе имам прилика да наседнам на така лицемерна замка.Безобразна не се игра туку така со туѓи чувства , со туѓ живот.Нема да и простам , нема неа и на уште една друга.Иако вината во поголемиот дел ја наоѓам во себеси што сум наивна, нема да и простам!
     
  19. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Другар, кој го сакав како брат.
    Али реши после 2/3 години дружење, да појави чувства кон мене, и кога му реков не, дека не сакам да си расипам другарство..ме откачи како да сум била било која со кој сакал да има нешто па рекла не, онака нели не се битни годините претходно поминати заедно помагајки си.
    |(
     
  20. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    На бившиот и на мене самата што бев мека и дозволив да си игра со мене ... А на другите простено им е од мене а и од Господ :)